Čím osvětlit terasu

Letní terasa neodmyslitelně patří k sezónnímu relaxu, který si neumíme bez pohodového grilování a večerního posezení ani představit. Horké letní večery s přáteli zkrátka k tomuto období patří. Abychom dovedli terasu či zahradní altán k dokonalosti, je důležité vybrat také správné a příjemné osvětlení. V šeru pak rázem koutek ožije a my si pak můžeme užívat nezapomenutelné chvíle s těmi, které máme rádi.

Osvětlení terasy – ilustrační obrázek, zdroj
Osvětlení terasy – ilustrační obrázek, zdroj

Existuje mnoho typů světel, a tak se může zdát výběr toho pravého zahradního osvětlení poněkud nesnadný. Pokud však chcete být originální a rádi byste si výběr zjednodušili, přinášíme v kostce přehled možných variant pro osvětlení vaší terasy nebo zahradního altánu. Vybrali jsme především trendy a zajímavé typy svítidel, se kterými rozhodně zabodujete a to nejen u přátel.

Bodovky

Praktické a velmi příjemné osvětlení? To jsou známé a hojně používané bodovky, které jistě znáte z interiéru. Jejich výhoda je však možnost použití také na zahradě. Kdy vypadají velmi dobře? Většinou při estetickém zapuštění do stěn či podlahy. Ano, při zapuštění bodových světel do terasové podlahy rázem získáte jemné prosvětlení pochozí cesty a terasa získá novou tvář. Bodovky můžete zabudovat kam potřebujete, jejich montáž je opravdu na vás. Tak získáte tolik světla, kolik budete potřebovat.

Lucerny

K některým domům se perfektně hodí klasika – závěsné lucerny. Jakou žárovku použijete, takové světlo vytvoříte. Lucerna vypadá naprosto dokonale ke klasickým a dřevěným domům. Hodí se do dřevěných altánů nebo k dřevěným terasám, kde podpoří přírodní a neotřelou náladu. Působí velmi útulně a to je důvod, proč jsou tak oblíbené.

Philips Massive Philips Massive 15356/30/10 - Venkovní závěsné svítidlo REIMS 1xE27/60W/230V M3781
Philips Massive Philips Massive 15356/30/10 – Venkovní závěsné svítidlo REIMS 1xE27/60W/230V M3781

Řetězové osvětlení

V poslední době jsme zaznamenali velký nárůst řetězového osvětlení, pomocí kterého můžete vytvářet různé aplikace. Většinou jde o souvislou řadu světelných dekoračních koulí, ale seženete také třeba klasické žárovky. Dokonce můžete zakoupit i barevné. Tyto řetězy můžete ledabyle zavěsit kolem altánu nebo nad terasu. Tento typ světel přináší až téměř romantické dojmy, jde o skutečně velmi příjemné osvětlení.

STAR TRADING Venkovní světelný řetěz na 10 žárovek, černá barva, plast
STAR TRADING Venkovní světelný řetěz na 10 žárovek, černá barva, plast

Solární světla

Pokud chcete šetřit peněženku i životní prostředí, můžete zkusit praktické solární lampy. Trh nabízí nepřeberné množství typů a barev. K dostání tak jsou solární stolní lampičky nebo zahradní kameny. Po nabití ve dne pak lampy svítí klidně až 12 hodin. Výhodou je možnost vybrat si preferovaný design. Seženete jak modernu k luxusnímu domu, tak třeba vintage stolní lampu.

Solární dekorační koule "Glamour", sada 3 ks
Solární dekorační koule „Glamour“, sada 3 ks

Svíčky

K letní romantice samozřejmě patří také hřejivé teplo svíček. Svíčky by se však mohly zdát jako nebezpečný adept na osvětlení terasy. Právě proto jsou dnes k dostání designové a bezpečné lucerny na svíce. Vybírat můžete například z rustikálních luceren v kombinaci skla a lana. Záleží jen na vašem požadavku po vzhledu, k dispozici jsou různé tvary, barvy i styly. Svíčka vykouzlí půvabné světlo a navíc můžete použít takové svíce, které svou vůní odpuzují hmyz.

Lucerna Kierros
Lucerna Kierros

Čtěte dál!

Veletrh úspor energií v Hodoníně

První ze série regionálních stavebních výstav se letos koná v Hodoníně v prostoráchDomu...

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...