Dekorujte s vášní francouzských žen

Francouzský dotek v interiéru působí uvolněně a lehce – a má neskutečné charisma. Tyto dojmy v prostoru však není vůbec snadné vyvolat, obzvláště s takovou lehkostí – pokud ovšem nemáte ty správné tipy přímo od půvabných pařížských dekoratérek!

francouzske dekorovani 2

Pečlivě promyšlené akcenty

Jak jednoduše osvěžit neutrální tonalitu místnosti? Prostřednictvím odlišné barvy. Jaro nebo léto do interiéru vnesete jediným prvkem, který se barevně odliší – třeba výrazným dekoračním polštářkem, který oživí čistou společenskou zónu v obývacím pokoji. Tento trik se hodí do prostoru, kde převládají jednoduché barvy a čisté linie.

TIP: Abyste místnost ještě více “po francouzsku“ projasnili, nezapomeňte tu umístit kytici čerstvých květin, částečně sladěnou právě s vybraný akcentem.

Když DIY, tak jednoduché

Minimalistická tvorba je přesně to pravé, čemu dávají francouzské ženy přednost. Příkladem je elegance starého konferenčního stolku. Jeho sedřenou desku majitelka bytu v Paříži jednoduše proměnila – použila koženku a lepidlo a plocha tak získala zcela novou podobu – dokonce velmi osobitou, přičemž zůstala zachována čistota a jednoduchost nábytku. Osobitý styl nemusí být komplikovaný.

francouzske dekorovani

Investujte chytře

Chcete-li vytvořit dokonalý prostor, nezapomeňte investovat chytře. Dopředu si určete celkový rozpočet a rozdělte ho na praktické vybavení, na dekorace a doplňky. Znamená to, že vsadíte na prvky, které z vašeho bytu či domu udělají skutečný domov. Nebojte se vybrat pár detailů, za které budete ochotni zaplatit. Může to být mramorový doplněk, výjimečný designový stolek nebo okázalý krb, které umně doplní tradiční moderní vybavení.

Ukažte to, co máte rádi

Milujete lodičky nebo gramofonové desky? Ukažte je! Ať už je předmětem vaší lásky cokoli, osobitost do interiéru dostanete právě jednoduchým gestem – když se nebudete bát vystavit to, co vám dělá radost. Žebřík na oblíbené snové podpatky, stěna posetá filmem nebo fotografiemi. Ať je vaše osobnost bude součástí vašeho domova.

Nepospíchejte

Tajemstvím dekorování podle Francouzek je především láska k dekoracím. Nepospíchejte, dejte si načas a výsledky se dostaví. Jedině tak totiž pořídíte doplňky, které si skutečně zamilujete. Neutrácejte za věci, které pro vás nemají kouzlo. Váš domov bude po vzoru Francouzek prosycen láskou a harmonií. A předmětů, kterých si opravdu ceníte.

francouzske dekorovani 3

Hry s barvami

Potřebujete, aby místnost působila větší? Ozvláštněte ji vybraným barevným schématem. Třeba spojení bílé, šedé a žluté bude slušet každé jedné ze zdí. Ozvláštníte interiér a zároveň jej opticky otevřete. Zmíněné barvy jsou navíc nesmírně elegantní. Francouzský šmrnc bude téměř hmatatelný.

Koberec to řekne za vás

Čistý a minimalistický interiér, jehož převládající barvy jsou neutrální, můžete podtrhnout barevným kobercem. Ten do jednolitosti vnese pestrou a hravou energii, zatímco noblesa, vycházející z čistoty místnosti, zůstane plně zachována. Nechte klasiku, aby rozproudila váš domov.

Zrcadlo nesmí chybět

Zrcadla se používají nejen pro vizuální zvětšení interiéru. Zrcadlo se zlatým rámem navíc může být zajímavou dominantou místnosti – nejen nad krbem. Jiskřivé vyznění, protkané luxusním francouzským dotekem. Tak nějak bude působit místnost, kde tento trik využijete – zázemí bude na první pohled naprosto okouzlující.

Zrcadlo Federico - zlatá
Zrcadlo Federico – zlatá

 

Umění ano, ale ledabyle

Obrazy nebo fotografie v rámech. Víte, že když zůstanou ledabyle opřené o zdi, vůbec to nevadí? Podle francouzského stylu toto umístění umění nepůsobí tak formálně, jako tradiční pečlivé rozmístění obrázků po zdech. Navíc můžete čas od času své oblíbené kousky přeskupit nebo nahradit novými. Nebojte se být ležérně nedbalí. Interiéru tyto vlastnosti sluší!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...