Jak děti zabavit na zahradě

Ke svému vyjádření potřebují děti pohyb. Běhání, tvůrčí nepořádek stejně jako cesty za dobrodružstvím jsou pro ně typické. O čem je řeč? Přece o dětských zahradních hrátkách.

zahrada pro deti

Příroda je velkým pomocníkem

Oči každého chlapce se rozzáří, když se řekne bunkr. Že kluci nemají na mysli plastový nebo dřevěný domeček z hobby marketu, nemusíme ani říkat. Taky jde o vlastnoručně postavenou stavbu na míru. Kdo je hlavní projektant? Samy děti.

Pokud má zahrada alespoň malý kout, ideálně se stromem, je škoda ho nepřenechat dětem pro jejich tvoření. Schovávačky v keřích nebo korunách stromů jsou vhodným místem pro dětský svět, kde mohou střádat své poklady.

Zahrada se vzrostlými stromy skvělé poslouží jako lanové centrum. Odpočinkovou zónu skvělé vytvoří houpačka nebo síť. Všechny tyto variabilní prvky mají obrovskou výhodu. Snadno je do zahrady pořídíte a lehce odstraníte.

Pískoviště… Věčný evergreen

Pro malé děti nezbytná součást zahrady. Nemusí být ani příliš velké, aby posloužilo. Důležitý je správný písek. Bábovičky se z něho musí dát pěkně uplácat. To zajistí kopaný písek s příměsí částic hlíny a jílu.

Děti milují vaření. Pokud jim k pískovišti umístíte improvizovanou kuchyňku ze starých palet nebo beden spolu s vyřazeným nádobím, budou nadšeně a s láskou vám “uvaří” vaše oblíbená jídla. Z písku.

piskoviste

Nemáte tolik místa na zahradě? Je vaše zahrada spíše okrasná a nechcete, aby ji děti zničily? Pak využijte raději společenské hry, které utuží váš vztah s ratolestmi. K dobru přijdou hry z celého světa.

Zahradní kuželky

Malá travnatá plocha o velikosti 6 x 1 m bude pro kuželky ideálním kolbištěm. Minimem jsou dva hráči. Při návštěvě tetiček a strýčků můžete sestavit celé týmy. Pravidla hry si určete sami.

Pétanque

Francouzi velmi oblíbená hra, kterou hrají v centru Paříže lidé všech věkových kategorií, převážně však senioři. Je určena pro jedno až tři družstva. Cílem hry je umístit svou kouli co nejblíže cíle. Tím je dřevěná kulička. Ke hře postačí rozměry hřiště 4 x 15 metrů. U dětí menší.

Kubb

Jedná se o tradiční švédskou hru, kterou hráli v dobách vikingů. Dá se hrát na všech površích, kdy ani sníh není překážkou. Pro dospělé postačí prostor 8 x 5 metrů. S dětmi si vystačíte s menším prostorem. Hra je určena pro 2 až 12 hráčů nebo družstva se stejným počtem hráčů. Cílem hry je shodit soupeřovy kolíky kubby a tím získat v dalším kole výhodu.

kubb

Kroket

Dějiny kroketu sahají na přelom 18. a 19. století do Francie. Na travnatém hřišti se za pomocí dřevěných palic přesouvají koule skrze předem vytyčené branky. Vítězem se stává ten, kdo svými dvěma koulemi dosáhne cíle při průchodu brankami ve stanoveném pořadí a přitom se musí dotknout koulemi i středového kolíku.

A jak zabavit děti doma?

Zabavit děti na zahradě je hračka. Komplikovanější je to v bytech bez možnosti jít ven. Ale i na tuhle situaci můžete vyzrát. Stačí si přečíst pár tipů, jak zabavit děti doma.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...