Domácí lapače snů – nejen pro lepší spánek

Chcete oživit svůj interiér a zároveň jste tvořivé povahy? Pak si vyzkoušejte výrobu svého vlastního lapače zlých snů, který vám nejen zpříjemní spánek, ale zároveň krásně ozdobí váš pokoj.

Lapač snů - zdroj
Lapač snů – zdroj

Jak vypadá indiánský amulet

Indiánský silový amulet neslouží podle dávných legend jen k odhánění zlých snů, které jsou uvězněné do pavučiny výpletu, kde je první ranní paprsky spálí. Rovněž přináší štěstí svému nositeli. Celkový tvar lapače a jeho doplňky mají podle indiánské filozofie svůj význam.

Kruhový tvar znázorňuje vesmír, který chrání naše já. To je symbolizované kamínkem nebo korálkem uprostřed kruhu. Ten by měl být v naší oblíbené barvě a hlavně by se nám měl líbit na první pohled. Korálky a peříčka neslouží jen k ozdobě, ale k filtrování snů, které zachytává síť. Zlé sny tak bloudí v síti a nedostanou se do středu.
Během výroby vlastního lapače snů se naše pocity a myšlenky přenáší a zapisují do amuletu. Proto vám doporučujeme dát si pozor na to, abyste při tvoření mysleli pouze pozitivně.

Jde se vyrábět

K výrobě indiánského amuletu budete potřebovat kruh o libovolném průměru. Jako kruh mohou posloužit například pružné větvičky, drátek nebo vyšívací obruč. Dále nesmí chybět bavlnky různých barev, koženkový provázek, stužky, nit, korálky, kamínky a pírka.
Nejprve musíte omotat kruhovou kostru lapače a to buď koženkovým páskem, stužkou nebo bavlnkou. Omotávejte jednou či vícekrát dokola, aby byl kruh zcela zakrytý. Nezapomeňte nechat při zakončení kus obmotávaného materiálu volný, ten poslouží k pozdějšímu zavěšení.

Velký lapač snů - zdroj
Velký lapač snů – zdroj

Dalším krokem je vytvoření výpletu pomocí bavlnky. Spletitou pavučinu výpletu můžete vytvořit dle své fantazie, nebo čerpejte inspiraci ve video návodech. Jednou z možností je napletení bavlnky/nitě po obvodu kruhu a naplétání každé další řady na střed řady předešlé. Při tvoření výpletu můžete na bavlnku navléknout korálek a různé další ozdoby jen podle vaší fantazie.

Nezapomeňte do středu výpletu umístit kamínek nebo korálek. Poslední částí přípravy amuletu je připevnění bavlnek či koženkových šňůrek s peříčky a korálky. Nejčastěji se zavěšují tři takové šňůrky, kdy prostřední je nejdelší a na stranách visí dvě kratší.

Význam barev

Použití barev je pro lapač snů důležité. Nejen z hlediska zakomponování do interiéru, ale hlavně kvůli jejich významu. Každá barva má totiž svou energii. Nejlepší barvou pro lapač je modrá, která přináší pohádkové snění a je uklidňující. Bílá barva podporuje duchovní vnímání. Zelená barva zklidňuje mysl, barva žlutá je barvou radosti a světle červená vlije energii zpátky do těla, podpoří chuť do života. Vyberte si své barvy a pusťte se do tvoření lapače snů. Přejeme nerušený spánek!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...