Domácí lapače snů – nejen pro lepší spánek

Chcete oživit svůj interiér a zároveň jste tvořivé povahy? Pak si vyzkoušejte výrobu svého vlastního lapače zlých snů, který vám nejen zpříjemní spánek, ale zároveň krásně ozdobí váš pokoj.

Lapač snů - zdroj
Lapač snů – zdroj

Jak vypadá indiánský amulet

Indiánský silový amulet neslouží podle dávných legend jen k odhánění zlých snů, které jsou uvězněné do pavučiny výpletu, kde je první ranní paprsky spálí. Rovněž přináší štěstí svému nositeli. Celkový tvar lapače a jeho doplňky mají podle indiánské filozofie svůj význam.

Kruhový tvar znázorňuje vesmír, který chrání naše já. To je symbolizované kamínkem nebo korálkem uprostřed kruhu. Ten by měl být v naší oblíbené barvě a hlavně by se nám měl líbit na první pohled. Korálky a peříčka neslouží jen k ozdobě, ale k filtrování snů, které zachytává síť. Zlé sny tak bloudí v síti a nedostanou se do středu.
Během výroby vlastního lapače snů se naše pocity a myšlenky přenáší a zapisují do amuletu. Proto vám doporučujeme dát si pozor na to, abyste při tvoření mysleli pouze pozitivně.

Jde se vyrábět

K výrobě indiánského amuletu budete potřebovat kruh o libovolném průměru. Jako kruh mohou posloužit například pružné větvičky, drátek nebo vyšívací obruč. Dále nesmí chybět bavlnky různých barev, koženkový provázek, stužky, nit, korálky, kamínky a pírka.
Nejprve musíte omotat kruhovou kostru lapače a to buď koženkovým páskem, stužkou nebo bavlnkou. Omotávejte jednou či vícekrát dokola, aby byl kruh zcela zakrytý. Nezapomeňte nechat při zakončení kus obmotávaného materiálu volný, ten poslouží k pozdějšímu zavěšení.

Velký lapač snů - zdroj
Velký lapač snů – zdroj

Dalším krokem je vytvoření výpletu pomocí bavlnky. Spletitou pavučinu výpletu můžete vytvořit dle své fantazie, nebo čerpejte inspiraci ve video návodech. Jednou z možností je napletení bavlnky/nitě po obvodu kruhu a naplétání každé další řady na střed řady předešlé. Při tvoření výpletu můžete na bavlnku navléknout korálek a různé další ozdoby jen podle vaší fantazie.

Nezapomeňte do středu výpletu umístit kamínek nebo korálek. Poslední částí přípravy amuletu je připevnění bavlnek či koženkových šňůrek s peříčky a korálky. Nejčastěji se zavěšují tři takové šňůrky, kdy prostřední je nejdelší a na stranách visí dvě kratší.

Význam barev

Použití barev je pro lapač snů důležité. Nejen z hlediska zakomponování do interiéru, ale hlavně kvůli jejich významu. Každá barva má totiž svou energii. Nejlepší barvou pro lapač je modrá, která přináší pohádkové snění a je uklidňující. Bílá barva podporuje duchovní vnímání. Zelená barva zklidňuje mysl, barva žlutá je barvou radosti a světle červená vlije energii zpátky do těla, podpoří chuť do života. Vyberte si své barvy a pusťte se do tvoření lapače snů. Přejeme nerušený spánek!

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...