Domácí mazlíčci a bydlení

Patříte-li mezi milovníky zvířat, pak možná zvažujete pořízení domácího mazlíčka. Častým aspektem, který v rámci koupě či adopce domácího zvířete řešíme, bývá bydlení s mazlíčkem. Jak zachovat čistý a příjemný interiér a přitom z něj udělat místo vhodné pro nového člena domácnosti?

 

Domácí mazlíčci a bydlení – ilustrační obrázek, zdroj
Domácí mazlíčci a bydlení – ilustrační obrázek, zdroj

Bydlení se zvířetem má jako vše svá pro i proti. Pokud jsme se už jednou rozhodnuli a zvážili své možnosti ohledně pořízení mazlíka, pak je na čase popřemýšlet také o tom, jak zachovat současnou úroveň bydlení. Ne vždy je to totiž jednoduchý úkol. Na řadu tak přichází několik rad, které zaručí zachování komfortu pro vás a vaši rodinu a současně zajistí také pohodlí pro vašeho nového miláčka.

Jaké zvíře?

Není mazlíček jako mazlíček. Jiný prostor zabere terárium s plazem a jinou plochu potřebuje doga. Pokud máte jasno v tom, jakého mazlíčka pořizujete a zda na to máte dostatečně velký domov, pak máte způli vyhráno. Podle toho se pak vše odvíjí dál.

Domov pro zvíře

Ať už se bude jednat o klec, akvárium, terárium nebo pelíšek, v dnešní době není potíž v kombinaci se zbytkem interiéru tak, abyste zachovali elegantní ráz bydlení. Zvažte místo, kde bude mazlíček primárně bydlet a mít svůj kout k odpočinku. Podle toho si pak pohrejte s možnostmi, které prostor nabízí. Terária mohou být vestavná či rohová, pelíšek můžete zase lehce sladit se sedací soupravou. Ideální je být připraven ještě před samotným pořízením zvířete.

Pelíšek pro psy, kočky - polštářek, 48 x 42 cm
Pelíšek pro psy, kočky – polštářek, 48 x 42 cm

Úklid

Pro zachování pohodlí a čistoty je nutné počítat se zvýšeným úklidem. Obzvláště kočky a psi línají, a tak způsobí nechtěné zamoření domova srstí. Připravte se na to a vybavte se výkonným vysavačem. Také si připravte menší a praktický úložný prostor, kam umístíte pomůcky k péči o mazlíčka. Budete tak mít vše při ruce a na jednom místě.

Hygiena

Manipulace s našimi zvířecími mazlíčky vyžaduje v domácím prostředí také zvýšenou hygienu, díky které předejdete zbytečnému zápachu a dalším nepříjemnostem.

Přizpůsobení se

Bydlení s mazlíčkem znamená udělat ústupky směrem ke zvířeti tak, aby se skutečně cítilo příjemně – stejně jako se doma cítíme my sami. Zázemí můžete nakombinovat se stylem domova snadno, proto se nebojte vyhrát si a vytvořit pro zvíře opravdový domov, který bude jeho každodenním útočištěm. Podle toho se odvíjí materiály misek, krmítek, terária a všeho, co potřebujete. Ano, škrabadlo pro kočičku může být designovým kouskem, za který se nebudete muset stydět.

Pokud jste si tedy vše rozmysleli, můžete vyrazit na nákupy nebo dokonce začít s vyráběním doplňků, domova či hraček pro domácího mazlíčka. Šťastný rodinný miláček vám to s radostí oplatí svou láskou, která je…k nezaplacení.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...