Domov jako oáza klidu? Díky bytovým vůním a svíčkám tomu tak klidně může být

Každý byt či dům se může proměnit ve skvělé relaxační místo. Díky naším radám a tipům na zútulnění domácnosti pozvednete každý večer strávený doma na nezapomenutelný zážitek. K dobré náladě neodmyslitelně patří příjemné prostředí. Vůně domova a svit svíček vás stoprocentně naladí na pozitivní myšlenkovou vlnu!

photo 1532592068623 db1978e40df5 e1553457827141

 

Vůně jako koření příjemné atmosféry

Tak jako někteří lidé berou parfémy a vůně jako součást oblečení, a kdyby bez nich vyrazili na ulici, cítili “nazí” i dům či byt může bez vůně působit poněkud prázdně. Rozhlížíte se po svém domově, vše je tak jak má být a na svém místě, nicméně tady přece jen něco chybí. Ten poslední díl skládačky může být právě bytová vůně. Díky ní můžete správně okořenit vaše relaxační místo přímo v prostředí domova.

photo 1532595891845 74d041c17ddc e1553456410188

Způsobů jak docílit ve vašem bytě příjemné a nevtíravé vůně je mnoho. Jednou z možností mohou být například aromalampy a vonné vosky. Stačí jen zapálit svíčku, rozehřát vosk, sednout si do křesla a užívat si pohodu. Záleží jen na vás jakou vůni preferujete. V nabídce jsou od silných kořeněných vůní přes sladké až po velice jemné varianty. Orientovat se můžete také podle ročního období. Zimní vánoční atmosféru vám skvěle navodí skořice či vanilka, zato jaro patří květovým vůním. V létě nejlépe ocením svěží vůně a podzim patří ovocným tónům.

Taková aromalampa vám vykouzlí úsměv na tváři nejen díky úžasné vůni, ale také stane se taky skvělou bytovou dekorací. Už nemusíte složitě řešit, co položíte na ten či onen stolek, lampa se stane multifunkčním pomocníkem v domácnosti. Jako designový prvek i voňavá záležitost, co víc si přát?!

Yankee Candle - sada stínidlo + talířek Ombre Forest
 Yankee Candle – sada stínidlo + talířek Ombre Forest

Romantika při svíčkách!

Snad každý se občas potřebuje odreagovat horkou koupelí se spoustou pěny nebo se jen v klidu podívat na pěkný film. Při těchto aktivitách může být běžné světlo příliš rušivé. Odpočinek jde nejlépe ruku v ruce se světlem svíčky. Zhasněte všechna světla, zapalte pár svíček a vnímejte magickou atmosféru vašeho domova. Většina svíček také uvolňuje lehkou vůni, která se bude po chvilce hoření linout po celém bytě. Variant na svíčky je opravdu nepřeberné množství. Velké, malé, čajové, do stojanu, stačí si jen vybrat!

photo 1529521001454 2cf987c34008 e1553457439976

 

Svíčky umí skutečně kouzlit s prostorem a náladou. Neodmyslitelně patří k relaxaci, ale také k romantickým chvílím. Nechte proudit city po celém bytě třeba tím, že překvapíte vašeho partnera večeří při svíčkách. Nezapomínejte na své nejbližší a i dlouhodobý vztah si zaslouží zpestření. Někdy stačí jen jednoduchý nápad a můžete mít záruku skvělého večera.

Domov by měl být především to jedinečné místo, kam se vracíme ze všeho nejraději. Právě maličkosti jej dokáží udělat ještě komfortnějším. Vdechněte život fádním místnostem pomocí vůní a svíček. Jedná se o drobnosti, ale ten rozdíl, jaký s vaším interiérem udělají, poznáte na první moment!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...