Jak dostat Hygge do našich domovů

Jistě jste již někde zaslechli slovíčko Hygge nebo jste už četli o tomto novém trendu nazývaném právě slovem Hygge. Hygge je koncept žití pocházející z Dánská. Tkví v něm tajemství celého bytí. Tajemství, jak být šťastný. My se podíváme, jak je možné trochu toho štěstí či kouzelné teplé atmosféry přenést do našich domovů.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Investujte do svíček

Teplo domova rozzařte světlem. Nebojte se různých velikostí, výšek nebo barev. Svíčky jsou považovány nedílnou součást tohoto stylu. Postarají se o nádhernou záři a především vůni po celém bytě. Pořiďte si svíčku s vůní pečeného čaje nebo okvětních lístků růže.

Koberec s vysokým vlasem

Pořiďte si do obývacího pokoje koberec s vysokým vlasem. Nevyměňujte celou podlahu, kupte pouze menší koberec pod konferenční stolek. Vysoký vlas zútulní celou místnost a zahřeje i vaše nohy. V kombinaci s bílými stěnami a podlahou ze světlého dubu propůjčí našim domovům trochu skandinávského stylu.

Polštáře a spoustu dalších polštářků

Nic nezútulní obývací pokoj tak jako kopa polštářů na sedací soupravě. Držte se stále neutrálních tónů a nepřehánějte to s výraznými barvami. Nejvhodnější jsou tóny bílé, šedé, béžové či hnědé, například s jemnými vzory červené nebo modré. Rozmanitost však můžete dohnat v materiálech. Každý polštář mějte jiný. Vhodné jsou chlupaté polštáře nebo ty v povlaku z plátěné lůžkoviny.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Pokud se vám polštáře nevejdou na sedačku nebo si je potřebujete odložit, pořiďte si proutěný koš na jejich odkládání. Do Hygge stylu vašeho interiéru bude krásně ladit.

Drobné dekorace

Rozmístěte po obývacím pokoji drobnou dekoraci. Předměty by měly být stále v světlých a teplých barvách. Dekorace by měla být jednoduchá, žádné složité vzory či barvy. Využijte přírodní textury. Pořiďte si dřevěnou misku na stůl a nasbírejte do ní šišky. Rozmístěte svícny. Pověste na zeď fotografie či obrázky v dřevěných rámečcích. Zavěste si na zeď paroží nebo retro hodiny.

Týpí

Udělejte radost svým nejmenším a postavte jim v obývacím pokoji úkryt. Styl Hygge se vyznačuje odpočinkem a relaxací, užívání si každé volné chvíle v poklidu. Zařiďte takové útočiště svým dětem. Týpí sestavte z dřevěných latěk a jednoduché bílé látky. Na zem umístěte umělou ovčí kůži pro jejich teplo a pohodlí a malé polštářky. Pokud byste chtěli tento úkryt ještě vyšperkovat, veďte po jeho obvodu světelný řetěz s jednobarevnými žárovičkami.

Hrneček

Abyste tento styl přivedli k dokonalosti, chybí vám už jen ten správný hrnek. Až si po těžkém dni zalezete s dekou do pohodlí vašeho obýváku, mějte připravený nějaký z krásných hrnků na kávu nebo čaj. Módními jsou klasické keramické vždy jednoduché a jednobarevné. Nebo si můžete pořídit krásný a opět trendy plecháček.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...