Drobné detaily, které vylepší vaše bydlení

Listujete si letákem z nejmenovaného řetězce nábytku a bytových dekorací. “Tyto nové tapety už v kuchyni máme. A právě jsme si pořídili tuto novou sedačku do obývacího pokoje,” pronášíte nad jednotlivými stránkami. “Všude dobře, doma nejlíp.” Tak přesně tato věta vystihuje vaše poklidné a spokojené bydlení. Přesto pro vás máme v dnešním článku hned dvě vylepšení, bez kterých se doma pravděpodobně obejdete, ale zároveň s nimi se vaše bydlení stane zase o něco spokojenějším.

Rolety jako vhodné ochrana před sluníčkem - zdroj
Rolety jako vhodné ochrana před sluníčkem – zdroj

Sítě proti hmyzu

Nežijeme u žádných mokřad ani se nám za okny nerojí hejna muchniček či jiných hmyzáků. Ale každý dobře víme, jak jeden zatoulaný komár v ložnici dokáže pěkně znepříjemnit spánek. Sítě v oknech a vstupních dveří na terasu nebo balkon tento problém rychle vyřeší.

Na trhu existuje celá řada různých typů sítí. Mezi ty nejčastější patří klasické rámy se síťovinou, kterými se osazují okna i dveře. Jejich vzhled však bydlení mnoho na kráse nepřidá. Navíc, manipulace s nimi není nejsnazší. Na zimu byste je měli sundat a zazimovat ve sklepě, což jsou další úložné prostory, které musíte v domě najít.

Naštěstí výrobci sítí přicházejí i s dalšími variantami ochranných sítí, a to nejenom před dotěrným hmyzem. Mezi posledními novinkami najdete i sítě proti pylu. To ocení zejména alergici. Tento druh sítí je zhotoven z certifikované protipylové síťoviny. Membrána je z nanovlákna, které dokáže zabránit průchodu částice do velikosti okolo 0,1 mikrometru. Hmyz ani pyl nemá šanci. Přesto se nemusíte bát, že by vzduch necirkuloval do místností.

Pokud si nechcete pořizovat dřevěné nebo plastové rámy se síťovinou, sáhněte po posuvných nebo rolovacích sítích. Jsou modernější, snáze se s nimi manipuluje pomocí lanek a madel. Pouze si dejte pozor na spodní vodící lištu, až budete vstupovat na balkon. Rolovací sítě zabírají méně místa, neboť se navíjí do krycího boxu. Tedy nezůstávají v prostoru vedle dveří či oken, které chrání.

Ochrana před sluníčkem

U oken a balkonových dveří ještě chvíli zůstaneme. Hmyz ani pylové částice se do bytu už nedostanou. Ale pořád nemáte vyhráno před sluníčkem nebo pohledy z protějších oken. Závěsy jsou krásným bytovým doplňkem, ale dnes už je příliš nezatahujeme. Slouží skutečně spíše jako dekorace našich pokojů. Jako vhodnější řešení se jeví žaluzie, neboli rolety.

V případě dnešních moderních plastových oken už je dovnitř mezi skla neumístíte, tak zvažte, zda je dáte před nebo za okno. Pro snazší údržbu doporučujeme vnitřní umístění žaluzií. Výhodou dnešní nabídku trhu je pestrost. Zdaleka se neomezujte na klasické šedé a sáhněte po takové barvě, která ladí se zbytkem interiéru. Nebo si pořiďte rolety s ochranou sítí v jednom.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...