Jak funguje domácí čistička odpadních vod?

Čeká vaše domácnost na přístup k veřejné kanalizaci? Objevte jedinečné vlastnosti a výhody domácí čističky odpadních vod. Toto ekologické řešení si dokáže poradit s odpadní vodou bez sebemenších komplikací.

Využití odpadní vody
Využití odpadní vody

Čeká vaše domácnost na přístup k veřejné kanalizaci? Neztrácejte čas a peníze. Objevte jedinečné vlastnosti a výhody domácí čističky odpadních vod.

Nakládání s odpadní vodou, která vzniká například mytím nádobí, praním a dalšími běžnými činnostmi v domácnosti, je bez přístupu k veřejné kanalizaci velký problém. Naštěstí jsou tady domácí čističky odpadních vod. Jejich provoz je ekologický, nenáročný a ekonomicky výhodný. Díky nim máte v první řadě příležitost ušetřit na stočném a v druhé nemusíte platit za vývoz jímky nebo septiku. Trápí-li vás otázka odpadní vody, je nejvyšší čas podívat se na to, jak čistírna pomáhá v praxi.

Jednoduchý princip, který funguje

Domácí čistírna odpadních vod je překvapivě jednoduché zařízení. Její běh je tichý a levný. Skvělou zprávou je, že se dokáže poprat také s tuky nebo saponáty. Z hlediska údržby vás při pravidelném používání čeká pouze jedenkrát až dvakrát ročně odkalování. Kal udělá radost především zahrádkářům, protože je ideální ke zkompostování.

Konstrukci moderních čističek prezentuje plastová nádrž ve tvaru válce a kompresor. Zmíněná nádrž je rozdělena na několik sektorů. Právě v těchto sektorech dochází k biologickým – konkrétně se o čištění vody postará kombinované působení anaerobních a bakteriálních kultur. Kompresor vhání do útrob čističky vzduch. Výsledkem je precizní čištění vody, kterou můžete bez ostychu vypustit do vodního toku či vsaku. Účinnost čištění může být až 97 %. Stejně tak je pročištěná odpadní voda vhodná k zalévání zahrádky.

Domácí čistička odpadních vod
Domácí čistička odpadních vod

Jak se čistička instaluje?

Dobrou zprávou je, že vás s pořízením čističky nečekají velké stavební úpravy. Prakticky stačí vyhloubit a vybetonovat dno výkopu pro umístění čističky. Jakmile je čistička na místě, vše se obsype jemnou hlínou. Nic složitějšího na tom nehledejte. Následně vám čistírnu zprovozní specialisté. Od té chvíle vtéká do čističky jednou stranou odpadní voda a druhou vytéká voda přečištěná. Kvalita vody je srovnatelné s vodou v českých potocích a řekách. Máte obavy, že pro čističku nenajdete místo? Ničemu nevadí, když ji umístíte do těsné blízkosti stavby.

Spokojenost jako důkaz

Skvělé schopnosti kvalitních čističek odpadních vod pro domácí použití potvrzuje rostoucí popularita těchto zařízení. Neváhejte se přidat mezi spokojené zákazníky, kteří umí chytře šetřit a není jim lhostejný stav životního prostředí. Čistírna si efektivně poradí s odpadní vodou jak v malých domácnostech, tak ve větších domech a objektech. Nezapomeňte však na to, že veškeré výhody čističky si užijete pouze tehdy, když ji koupíte od zkušených odborníků se zkušenostmi a skutečným zájmem zpříjemnit vám bydlení.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...