Garáž – ideální místo pro vaše sny

Napadlo vás někdy, že garáž nemusí sloužit jen k uschování automobilu nebo uskladnění nepotřebných věcí celé rodiny? Co ji například využít jako další prostor, který si uzpůsobíte podle svého stylu a přání?

Jako rodiče jste chtěli, aby z vašich dětí vyrostli hudebně nadaní lidé, a ony dnes už mají svou vlastní kapelu? Uzpůsobte jim garáž jako zkušebnu. Hluk snadno eliminujete, když na zeď připevníte plata od vajec (ty pro 30 kusů) a asi 10 cm od zdi pověsíte po celém obvodu hrubé závěsy. Hluk bude tlumenější a vaše ratolesti mohou zkoušet nové písně v blízkosti domova.

Milujete malování a nemáte doma místo, kde by se vešel stojan a kelímky od barev? Využijte garáž pro plnění svých snů. Ve svém vlastním ateliéru můžete experimentovat a začít barvy na plátno nanášet třeba stříkáním. Už se nikdy nemusíte být, že zašpiníte koberec, ložní prádlo nebo zdi.

Jste kutil a rádi si opravujete věci sami? V garáži by vám tedy neměly chybět kvalitní nástroje a nářadí na opravu auta, motorky nebo čehokoliv jiného. Můžete se pak směle pustit do vytváření nebo opravy nejrůznějších věcí,. Třeba taková práce se dřevem uklidňuje tělo i duši. Vdechnout dřevu život obnáší mnoho hodin úsilí. Ať jste tesař nebo řezbář, mít prostor je základním kamenem pro tuto práci. Do garáže se vejdou stroje pro práci stejně tak i motorová pila nebo dlátka pro řezbu.

naradi garaz

Nejen práci je člověk živ

Scházíte se s kamarády u piva a při tom rádi hrajete šipky, kulečník, stolní tenis nebo fotbálek? Multifunkční místnost je pro vás to pravé. Nezapomeňte na bar, pohodlná křesla a skvělá zábava může začít přímo u vás v garáži. V kombinací s venkovní kuchyní a posezením si užijete krásných dnů spolu s rodinou a přáteli.

Posilovna se stroji nebo místo pro vaší relaxaci s pohodlnou výmalbou a meditačními polštářky jsou další z možností, jak najít pro garáž netradiční uplatnění.

O vlastním wellness studiu sní snad každý. Vířivá vana a sauna se snadno do garáže vejdou a vy si tak budete moci s partnerem kdykoliv vychutnat úžasné chvíle pohody a klidu přímo u vás doma.

Sny se mohou stát skutečností

Některé velké věci se skutečně urodily v garáži. Henry Ford jako první vymyslel garáž. Stál ve své kůlně a přemýšlel, jak by ji mohl uzpůsobit pro svůj slavný vůz Quadracycle. Vyboural přední stěnu a první garáž byla na světě. Mladý Walt Disney natočil svůj první film právě v garáži. Na podzim roku 1923 ho viděl jeden producent z New Yorku a myšák Mickey, který v nich vystupoval, ho okouzlil natolik, že dal Disneymu šanci.

Harold “Matt” Matson a Elliot Handler založili společnost Mattel a jak jinak než z garáže. Vznikla v Jižní Kalifornii roku 1945, původně jako společnost na výrobu rámečků na fotografie. Ty však nikdo nechtěl. Nevěděli, co s rámečky dělat, a tak z nich zkusili vyrábět domečky pro panenky. Fungovalo to a na domečcích vydělali tolik, že jim o pár let později vyrobili obyvatelé – tím vznikla slavná panenka Barbie.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...