Vlny nesnesitelných veder nejsou v České republice během několika posledních let výjimkou. Připravte se na ně s předstihem a rozhodněte se pro instalaci stropního ventilátoru. Jeho výhody vás zcela jistě překvapí.

Slunce praží a vzduch se ani nehne. Potíte se a pobyt v místnosti přestává být příjemný. Pokud podobnou situaci během parného léta nechcete zažít, je třeba se předem připravit. Zapomeňte však na běžnou klimatizaci, která vyžaduje větší investici a složitou instalaci. Nebývalý komfort a zajímavé řešení přináší stropní ventilátory. Znáte všechny jejich výhody?

 

Jak funguje stropní ventilátor?

Stropní ventilátory seženete v mnoha barevných provedeních. Vyrábí se z různých materiálů a ve velké škále velikostí. Kombinovány mohou být s osvětlením. Jejich princip je velmi jednoduchý. Roztočením lopatek kolem jednoho středového bodu zajistí dynamickou cirkulaci vzduchu v místnosti, díky čemuž dojde k jeho ochlazení.

Výsledkem je příjemnější teplota a pokles pocitové teploty v místnosti až o několik stupňů. Ventilátor vzduch velmi rychle promíchává a přináší vám příjemný vánek. Ovládání bývá vyřešeno manuálně přes táhlo u ventilátoru, nebo přes samostatný vypínač na zdi. Lepší modely nabízí dálkové ovládání.

 

Velmi snadná instalace potěší

Montáž klimatizace je složitá záležitost, která je časově i finančně náročná. U běžného stropního ventilátoru nic podobného nečekejte. U každého modelu najdete podrobný návod. V drtivé většině případů si vystačíte se základním nářadím, mezi kterým by neměly chybět šroubováky a kleště. Ventilátor instalujete na strop, proto budete potřebovat štafle.

Než začnete něco dělat, nezapomeňte vypnout elektrický proud. Dalším krokem je již samotná připevnění závěsného držáku ke stropní rozvodné krabici. Následně záleží na tom, zdali jste si vybrali model bez násady, nebo s násadou. V prvním případě zavěste rozetu za háček na závěsném držáku, ventilátor bude přímo u stropu. U typu s násadou nejdříve prostrčte kabely a pak násadu připevněte pevně k rozetě a motoru.

 

Stropní ventilátor HUNTER Cabo Frio Bronze 132 cm
Stropní ventilátor HUNTER Cabo Frio Bronze 132 cm

 

To nejdůležitější přichází na závěr. Lopatky přišroubujte opravdu pečlivě a pevně. V opačném případě mohou lopatky vibrovat a způsobovat hluk. Stejně opatrně připojte vodiče a utáhněte závěsný držák. Zapněte elektrický proud a ventilátor otestujte. Točí se při všech rychlostech? Skvěle, máte hotovo!

300x300-products-1416408011.gif

 

Bezpečnost a nízká úroveň hluku

Moderní modely stropních ventilátorů jsou velmi tiché i při vysokých otáčkách. Samozřejmostí je absolutní bezpečnost. Díky poloze u stropu nehrozí, že by lopatky způsobily úraz dětem nebo psům. Nikdy se nepokoušejte dotýkat roztočených lopatek. Pokojový stropní ventilátor je nutné jednou za čas čistit od prachu. K tomu vám stačí suchý hadřík. Žádnou další údržbu po vás ventilátor vyžadovat nebude.

Hlavní výhody stropních ventilátorů
Ohodnoťte příspěvek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here