Hra sbalená na cesty

Zabavit naše nejmenší ratolesti občas nebývá úplně tak snadný úkol. Ty samé hračky stále dokola je časem omrzí a nakonec bitvu o jejich pozornost vyhrávají povětšinou hrnce a měchačky. Když už se ale přeci jen zabaví a nadchnou pro nějakou hru, zůstává po našich děťátkách pořádná spoušť. Nejedna maminka by si v tu chvíli přála všechny hračky nahrnout do jednoho kufříku, než trávit dlouhé chvíle nad jejich úklidem. A přesně tohle jsme pro vás teď objevili.

Kufřík Moje domácnost
Kufřík Moje domácnost

Pořiďte si promyšlené ručně vyráběné a doslova pohádkově kouzelné hračky, neboli jak jejich majitelky samy říkají „české hračky s nápadem“ od společnosti Pikle. Společnost Pikle vyrábí a prodává české autorské hračky z přírodních materiálů. Jejich hlavním produktem jsou právě kufříky vybavené různými variantami hraček. Ty jsou zaměřeny především na podporu hry a tvořivosti u dětí, které při hře s tímto kufříkem dostávají například i znalosti o chodu domácnosti.

Nespornou výhodou těchto kufříků je také fakt, že je dětem můžete snadno sbalit a vzít s sebou kamkoliv ven. Pokud potřebujete zabavit děti v čekárně u doktora nebo při dlouhé chvíli v restauraci, jsou pro vás tím pravým řešením situace.

Tři varianty kreativity

Kufříky se vyrábějí ve třech variantách. Těmi nejobsáhlejšími je Kufřík za zrcadlem a Kufřík v říši divů. Obě varianty jsou vybavené nábytkem a dřevěnými figurkami z bukového dřeva. Konkrétně v těchto pohádkových říších objevíte stoleček se židličkami, postýlkou a police. V kufříku také naleznete nálepky, pomocí kterých děti mohou kufřík vyzdobit podle své fantazie, a filc k výrobě oblečení nebo různých doplňků. Rozdílem mezi oběma variantami jsou pouze barevné kombinace těchto kufříků.

Kufřík Za zrcadlem
Kufřík Za zrcadlem

Posledním kufříkem společnosti Pikle je Kufřík moje domácnost. Ten se vyrábí v růžové a mintové barvě a dětem nabízí pohled na celou domácnost. Mohou tady prát, věšet a žehlit prádlo. Vyrobit si vlastní oblečení nebo přebírat čočku jako Popelka.

Všechny kufříky jsou navrženy tak, aby v dětech probouzely a rozvíjely kreativitu. Umožňují jim zapojit svou fantasii při vymýšlení různých příběhů a zdobení samotných kufříků. Můžete si však zakoupit i prázdný kufřík s ilustrací města nebo lesa a využít ho pro už nakoupené hračky. Do kufříků lze také dokoupit ostatní vybavení, jako jsou celé rodinky z Kufříkova, nebo kolébka a peřinky pro miminka této malinkaté domácnosti.

Sada piknik
Sada piknik

V sortimentu společnosti Pikle toho ale naleznete o mnoho více. Nabízí například lapače snů, poznávací sadu Malý hvězdář, která seznamuje děti se souhvězdími, tkací rámečky nebo velmi originální sadu Moje první zoubky. Tam můžete schraňovat a zaznamenávat každý jednotlivý zoubek, který vašemu děťátku vypadne.

Kde se vzal nápad?

Pikle nemají dlouhou historii svého působení. Nadšené majitelky a autorky těchto roztomilých a chytrých hraček, Jana a Jitka, se daly dohromady teprve v květnu roku 2017. Tento fakt ale v žádném případě neubírá na kvalitě zpracování a ochoty obou majitelek.

Hra sbalená na cesty od Pikle.cz
Hra sbalená na cesty od Pikle.cz

Pokud byste se s těmito hračkami chtěli setkat osobně, můžete je vidět na některých z mnoha výstav v Praze. Hračky si jinak můžete objednat převážně přes jejich internetové stránky. V současné době si je můžete zakoupit ale i v několika kamenných prodejnách – například v prodejní galerii Kanclík Obchůdek v Dobřichovicích, Pour Pour na Vinohradech, CLAF Chodov Praha, Place Baby v Brně nebo v designovém obchodě Zrní ve Valašském Meziříčí.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...