Hrnky nemusí být schované

Jistě si pamatujete, jak naše babičky a maminky vystavovaly ty nejkrásnější a nejcennější soupravy hrnečků na místa, kde by byly všem na očích. Dnes už si povětšinou nepořizujeme kuchyňské linky se skleněnými dvířky, aby bylo na naše hrnečky a čajové sety vidět. A málokdo z nás má v obývacím pokoji nebo jídelně příborníky či skleněné vitrínky, kam bychom tyto sady vystavili.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Přitom můžeme vlastnit kousky, které by za to ukázání stály a jakými bychom se rádi ostatním pochlubili. Můžeme to pojmout však i z praktického hlediska. Kdo z nás by chtěl ráno trávit dlouhé chvíle hledáním svého oblíbeného hrnku v útrobách kuchyňské linky nebo hůře myčky?! Podívejme se, jak tyto problémy skloubit, vyřešit elegantně a vkusně.

Pořiďte si stojan

Můžeme je nazývat stojany, držáky nebo případně stromečky. Nemění to ale nic na faktu, že pomocí těchto stojanů můžete efektivně a především pěkně a originálně vystavit své oblíbené hrnky na odiv. Na výběr máte z několika typů.

Stojan na hrnky - zdroj
Stojan na hrnky – zdroj

Kovový stojan

Pořiďte si do kuchyně kovové všestranné regály, kam za ouška pověsíte své hrnky. Tyto regály mohou samozřejmě fungovat například ve vaší garáži či dílně na pověšení rukavic, oblečení nebo dalšího náčiní. Ale poslouží vám i jako originální držáky vašich hrnečků. Zaručeně nebudete mít stejné úložiště hrnků jako kdokoliv z vašeho okolí.

Dřevěný stojan

Pokud máte rádi dřevo nebo máte kuchyň zařízenou ve venkovském stylu, pořiďte si dřevěný stojan s kovovými či dřevěnými úchylkami. Regál si samozřejmě můžete koupit ve specializovaných obchodech nebo si ho za pár korun vytvořit sami.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Na výrobu budete potřebovat dřevěné laťky, nebo jako alternativu použijte dnes tak moderní dřevěné palety. Dřevo pouze přebruste a natřete požadovanou barvou či lakem. Dvě latě použijte jako podkladové boční a sestupně na ně připevňujte jednotlivé laťky směrem dolů. Je jen na vás, jak velký stojan si navrhnete. Poté připevněte úchytky, za které pověsíte ouška hrnků.

Železný stojánek

Dnes seženete spousty zajímavých speciálních držáku na hrníčky i v obchodech. Můžete si pořídit například malý železný či měděný držák na drobnější hrnky. Stojánek připomíná věšáček na šperky, který má spousta žen doma. Můžete ho zvolit v mnoha velikostech a tvarech. V nabídce je i řada barev. Vejde se vám na něj až osm hrnečků a dají se koupit i takové, pod které schováte několik malých dezertních talířků.

Využijte starý věšák

Pokud máte doma nevyužitý starý věšák na bundy a oblečení, bude se vám teď možná hodit. Na mysli samozřejmě máme dřevěný věšák, který se připevňuje na zeď a na úchytky poté věší běžné venkovní oblečení. Oprašte jeho barvu, zrenovujte jej a pověste do kuchyně. Udělá vám ještě mnoho parády.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...