I malý obývací pokoj může být krásný

Obývák je základ každého domu i bytu. Trávíme v něm spoustu času a proto je zapotřebí, abychom se v něm cítili dobře. Pokud nemáte obývák velkých rozměrů, nevadí. I z malého obýváku se dá vykouzlit společenská místnost, ve které se budete bavit se spoustou hostů. Poradíme vám, jak využít každý koutek, jak prohloubit prostor a kde sehnat extra stolečky, zatímco zanecháte prostorovost a vzdušnost obývacího pokoje.

photo 1533779283484 8ad4940aa3a8 1 e1560202830596

Zrcadlo, zrcadlo, který obývák je ten nejkrásnější?

Jestliže máte malý obývák, který ještě k tomu nemá moc oken, můžete se v něm cítit jako v kobce. Stačí však přidat jen pár zrcadel a hned to uvnitř bude vypadat úplně jinak. Zrcadla dodají pokoji hloubku a zároveň ho i více osvětlí. Největšího efektu dosáhnete, když zrcadlo umístíte naproti oknu. Díky tomu bude odrážet světlo z venku a při správném nastavení může odrážet i výhled z okna a tím bude samo jako okno působit.

Nástěnné zrcadlo Portrait 45 cm měděné
Nástěnné zrcadlo Portrait 45 cm měděné

Velká nebo malá pohovka?

Při výběru pohovky do malého obývacího pokoje můžete zkusit dvě varianty. Jestli se rádi obklopujete lidmi, pořádáte párty a podobně, tak si rozhodně pořiďte rohový gauč. Na takovou pohovku usadíte spoustu lidí a jelikož je to jen jeden kus nábytku, pokoj nebude působit přeplněně, ať je sebevětší. Nebo, pokud chcete mít obývák spíše pro sebe, vyberte si pohovku menší velikosti, která bude stát na viditelných nohách. Na pohled totiž působí mnohem vzdušněji. Zkusit můžete například retro gauč z 90. let.

Rozkládací sofa/postel Vanta - Šedá
Rozkládací sofa/postel Vanta – Šedá

Květina nesmí chybět v žádném pokoji!

Zeleň by měla být v každém pokoji, ať už se jedná o obývák, ložnici nebo dětský pokoj. Přírodní elementy interiéru dodávají klid a pestrost. Navíc, podobně jako 3D tapety a zrcadla, můžou rostliny malému obýváku dodat onu potřebnou hloubku. To funguje obzvlášť, když postavíte nějakou větší rostlinu do rohu nebo ji schováte za pohovku či křeslo tak, že půjde vidět jen horní část.

Tip: A co osvětlení obývacího pokoje? Nechte se inspirovat.

Multifunkčnost nade vše

V malém obýváku by se měly vyskytovat věci, které mají minimálně jednu funkci. A čím více funkcí daný objekt má, tím lépe. Ideální je například taburet, který využijete i jako podnožku a ještě k tomu poslouží jako úložný prostor. Při troše fantazie a opatrnosti může takový taburet fungovat i jako stolek. Do malého obýváku se také náramně hodí i všestranné rozkládací stoličky bez opěradel, které se dají využít jako stolek.

Taburet Bono Ø 35 cm, samet, tmavě růžová
Taburet Bono Ø 35 cm, samet, tmavě růžová

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...