I vaše firma si zaslouží kvalitní a spolehlivé židle

Při vybavování kanceláře je zapotřebí myslet na spousty důležitých aspektů. Začít bychom mohli samotnou projekcí konkrétních místností a prostoru jako takového. Hodně důležitou roli hraje také nábytek. Jeho nákup se nevyplatí podceňovat. My se zaměříme na židle, bez nichž se ve firemních prostorách stoprocentně neobejdete. Podíváme se postupně na všechny druhy židlí a zaměříme se logicky na ty kancelářské. Právě jejich volba je asi nejsložitější, jelikož se na trhu nachází spousta modelů a většina disponuje mnoha funkcemi. Pojďme se tedy na takovou malou exkurzi vydat.

Využijete hned několik typů židlí

Myslet si, že vám do firmy postačí pouze kancelářské židle, by bylo mylné. Využít můžete totiž i konferenční nebo barové židle. Není problém si do některých kanceláří umístit i křesla. Všechno se odvíjí od konkrétního prostoru. Standardní židle se do kanceláří příliš nehodí. Jinak působí barové židle třeba na recepci. V prostorách vedení společnosti mohou být i velmi pohodlná křesla, jež dokážou při jednání poněkud odlehčit atmosféru. Do zasedací místnosti je nezbytné nakoupit konferenční židle. Padnou sem designově a cenově se také dostanete níže, než by tomu bylo v případě kancelářských modelů. Ty by měly být hlavně v kancelářích. Jedná se totiž o židle, jež mají být oporou při dlouhodobějším sezení.

office 2009693 640

Kancelářská židle, nebo křeslo?

Tato otázka by měla být položena jako první ještě dlouho před nákupem. Rozlousknout ji lze velmi rychle. V každém případě volte kancelářskou židli! Křeslo se bohužel vyznačuje tím, že má konstantně daný úhel, který svírají sedák a opěradlo. Tím pádem nelze nijak řešit správnou ergonomii sezení. Pro krátkodobé sezení možná vyhovuje, nicméně pro dlouhodobější kancelářskou práci nikoliv.

office 2815634 640

A co délka času stráveného na židli?

I k tomuto aspektu je nezbytné přihlédnout. Obecně platí, že páteř je nadměrně zatížená již po čtyřhodinovém sezení. Vůbec samotný sed je pro člověka velmi nepřirozenou polohou, dochází při něm až k o 50 % vyššímu zatížení zad a páteře, než když člověk stojí. Jestliže tedy sedíte na židli do nějakých 4 hodin, stačí vám pouze standardní kancelářský model s minimem ergonomických prvků. Pokud již tuto dobu překročíte, musí kancelářská židle disponovat minimálně područkami pro opření loktů, kvalitní bederní opěrkou a precizně nastavitelným opěrákem. Jestliže pracujete třeba z domova anebo trávíte v práci více než 8 hodin, vsaďte na modely vyznačující se špičkově řešenými ergonomickými prvky. Ty se podílejí na takzvaném dynamickém sezení. Jinými slovy, záda budou mít v podstatě skoro v každém pohybu efektivní ochranu. Při dlouhodobějším sezení se vyplatí, aby byla k dispozici i opěrka hlavy. Především krční páteř tak nebude tolik trpět.

Podvozek i kolečka zajistí stabilitu

Nesmírně důležitou roli hraje i konstrukce kancelářské židle. Optimální volbou je podvozek mající minimálně pět ramen. Většina modelů jím disponuje. Pevně by v něm měla být ukotvena kolečka. U těch dbejte hlavně na materiál, z něhož jsou vyrobena. Na měkký podklad jsou určena tvrdá kolečka a na tvrdý naopak ta měkká. Pokud při práci neustále vstáváte, vyplatí se kolečka mající samo brzdící schopnosti.

office space 1744803 640

Elegantní potah

Kanceláře musí působit reprezentativně. Myslete na to a volte optimální barevné odstíny. Z hlediska materiálu potahu lze volit jak klasiku v podobě kůže, tak i moderní vzdušnou síťovinu. Oba dva materiály se velmi jednoduše udržují. Ať už potřebujete jakoukoli podobu židle, najdete ji na Hawaj.cz. K dispozici je tady spousta nejrůznějších modelů v mnoha cenových relacích.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...