Jak cvičit doma a zůstat fit

Posilovny i nadále zůstávají zavřené, což vede k jedné otázce – jak zůstat fit? S uzavřením posiloven se vaše sny o štíhlé a sexy postavě nemusejí rozplynout. I doma si totiž můžeme zacvičit. Vhodným cvičením vyplníte své volné chvíle a udržíte se zdraví. Pravidelný pohyb totiž přispívá k pevnějšímu imunitnímu systému a má velice pozitivní vliv na celkové fungování těla. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak cvičit doma a zůstat fit. 

Cvičte podle mobilních aplikací

Abyste i v době karanténní zůstali fit, stáhněte si mobilní aplikaci plnou cvičebních videí. Mluvíme tu pravděpodobně o té nejjednodušší formě, kterou se můžete inspirovat při domácím cvičení. V App Storu nebo obchodě Google Play je k dispozici nespočetně mnoho aplikací. Zatímco některé jsou placené, jiné jsou zcela zdarma. Stačí si vybrat tu, která bude vyhovovat vašim požadavkům a která bude odpovídat vaší fyzické kondici. 

Cvičte podle on-line videí

Pokud vám nestačí cvičící ilustrace v mobilním telefonu, možností je také sledování on-line videí a cvičení s nimi. Konkrétně YouTube je plný videí světově známých trenérek, které si pro vás přichystaly efektivní cvičební sety, jež dopomohou k vysněné postavě. 

Při větším brouzdání narazíte na internetu i na cvičební programy, z nichž je většina zdarma (alespoň v prvních třiceti dnech nebo v rámci zkušební verze). Cvičební programy jsou většinou komplexní a obsahují cvičební plány, jež jsou vedené řadou odborníků. 

Jednotlivé lekce cvičebních programů jsou zaměřené na problematické partie lidského těla. Součástí je i varování před nejčastějšími chybami. Většinou není potřeba žádných speciálních pomůcek. 

FLXNT Domaci cviceni3

Když pohyb, tak na čerstvém vzduchu

Ptáte se, jak zůstat fit? Důležité je zakomponovat do svého denního harmonogramu alespoň trochu pohybu. Jenže tímto pohybem se nemyslí jenom hodiny strávené na páse nebo silové tréninky, které posílí nejen břišní svalstvo. Pohybem se myslí také procházky a vycházky, výšlapy nebo podobné sportovní aktivity, které dokážou nabudit tělo a uklidnit mysl. 

Pohyb venku na čerstvém vzduchu se nemusí nést jenom ve znamení běhu. Ten možná nepatří mezi vaše nejoblíbenější aktivity. Co ale třeba vyměnit běh za kolo, při kterém se taktéž spaluje velké množství kalorií? 

Hlavně musíte chtít

Tipů, jak cvičit doma a tím pádem i zůstat fit, bylo zmíněno mnoho. A i kdyby jich bylo zmíněno ještě dalších dvacet, pokud nechcete, jsou k ničemu. I v době karanténní se svou postavou můžete něco udělat, pokud budete chtít. To je v tomto případě klíč k úspěchu. 

FLXNT Domaci cviceni2 1

Abyste nepolevili a nepodmanili se prokrastinaci, doporučujeme najít si parťáka. I v tomto případě platí, že ve dvou se to lépe táhne. Může to být partner či partnerka nebo jenom nejlepší kamarád, který vás bude motivovat a hecovat. Žádná prokrastinace nebo depresivní nálada už na vás nebude moct!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...