Jak dobře zorganizovat pracovní stůl s prvky Feng Shui

Plocha pracovního stolu má být uspořádána tak, abyste měli vše co potřebujete po ruce. Stůl by měl vyhovovat vašim potřebám, dobře se udržovat v čistotě a podporovat vás v práci. Materiál stolu má být příjemný na dotek a nestudit. Dřevo samo o sobě přináší pocit tepla a jistoty. Stůl ze skla naopak působí chladně a při kontaktu s ním se ochlazují šlachy na rukou a tělo se stává méně flexibilní.

feng shui

Aby se vám u stolu dobře pracovalo, je důležité jeho správné nastavení. Správná výška je nezbytností. Také u stolu pro školáka, který každým rokem roste, je dobré při pořizování tohoto nábytku myslet na variabilitu v jeho výšce. Pro dlouhodobou práci se hodí stoly, které se dají zvednou do takové výšky, která umožňuje i práci ve stoje.

Vše na správném místě

Ideální stůl, u kterého se vám bude dobře pracovat, už máte. Jak ho ale zorganizovat efektivně a účelně, abyste se při práci cítili pohodlně? Pokud pracujete s počítačem, pak je jeho ideální vzdálenost od očí v rozmezí mezi 50 až 70 cm. Abyste neunavovali oči ani krk, měla by být obrazovka na úrovní očí.

Před samotným uspořádáním stolu je dobré popřemýšlet, které pomůcky denně používáte k práci. Je to diář, péro, pastelky, telefon, tužky nebo něco jiného? Tyto věci si pak uložte na stranu vaší dominantní ruky, aby byly vždy po ruce. Naopak věci, které využijete jednou za čas, odložte do šuplíku nebo poliček. Podobné uložte pospolu. Na straně dominantní ruky je dobré nechat prostor velikosti A4, který bude sloužit pro dokumenty, smlouvy nebo potřebné knihy.

bambus

Pracovní stůl podle Feng Shui

Pořádek podle Feng Shui se řídí jednoduchými pravidly. Jde hlavně o udržení rovnováhy. V tomto případě méně je více. Aby mohla  energie volně proudit, je důležité zbavit se všeho nadbytečného. Vypsané propisky, tužky a fixy jednoduše musí pryč. Není třeba je uchovávat někde v šuplících. Ty slouží k uschování věcí, které nejsou tolik potřeba. Není dobré mít na pracovní ploše vyskládané všechny propisky a tužky. Postačí jen ty, které opravdu používáte. Stejně je to i s pracovními deskami, dokumenty nebo knihami.

pracovni stul e1536303668955

Stabilitu, štěstí a prosperitu přináší pomůcky v barvě oranžové, zelené nebo žluté. Podle Feng Shui se stůl rozděluje na 4 prostory, kdy každý z nich má vliv na jinou oblast života. Levý horní roh ovlivňuje bohatství a peníze. Pravý horní rok lásku a vztahy. Střední levá oblast má vliv na zdraví a rodinu a střed vpravo na kreativitu.

Toužíte-li po blahobytu, neměla by vám tedy v levé horní části stolu chybět lampička. Naopak pro upevnění vztahu si dejte fotku milující osoby do pravého horního rohu. Zdraví vám pak ukotví zelená rostlina vlevo ve střední části stolu.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...