Jak jednoduše vytvořit atmosféru ve vašem interiéru? Pomůžou nástěnné dekorace!

Při zařizování interiéru se zejména soustředíme na základní věci jako je nábytek, bytový textil nebo jiné nezbytné věci k bydlení. Když už však všechno zařídíme, mohou na nás z místností nepříjemně volat holé stěny, které si taky zaslouží zabydlet. Nemusíte být fanoušci umění, abyste si do bytu pořídili nástěnný obraz. Ke zútulnění stěn vám budou stačit i plakáty nebo rodinné rámečky. V dnešní dostupné době můžete narazit na nepřeberné množství druhů obrazů nebo plakátů.

Nástěnné malby

Vše záleží jen na vašem stylu a velikosti místa, které chcete zaplnit. Ne každý je má vkus na klasické umění, nicméně i malba na plátno může ozvláštnit místnost. Mezi trendy jsou zejména malby přírody, měst, a také abstrakce. Velikost obrazu i barvy by měly ladit s celkovým interiérem, aby nástěnná dekorace nebyla příliš výrazná. Dekorace by neměla rozbíjet celistvost pokoje nebo nebo se v něm naopak ztrácet. Při výběru rozhoduje také životní styl, filozofie a celkový cit pro umění.

Malba rozhodně dokáže zapůsobit na všechny návštěvy ve vašem domově. Je jen na vás, kde dílo umístíte. Zda jej vystavíte na odiv v předsíni nebo se jím budete kochat v ložnici či obývacím pokoji. Nástěnný obraz je stylovým řešením moderního interiéru a fenomenálním dekorativním prvkem.

Rodinné fotky

Nejjednodušším zpestřením vaší stěny mohou být rodinné fotky. V tomto případě se nemusíte dlouho rozmýšlet nad barvami nebo designem. Obrázky jednoduše zarámujete a pověsíte na stěnu. Výběr rámečku zvolte podle vkusu a nábytku v interiéru. Podle posledních trendů jsou v kurzu zlatá i stříbrná, ale i obyčejné dřevěné rámečky. Zlatá vnese do vašeho interiéru nádech luxusu a elegance.

Pokud jste zastáncem toho, že v jednoduchosti je krása, můžete vybírat z dřevěných rámečků, které také mají své kouzlo. Dřevěné dekorace jsou nadčasové, tudíž s nimi neuděláte přešlap za žádných okolností.   

Plakáty

Ani plakát nemusí působit lacině, pokud si trochu pohrajete s výběrem. Některé motivy se hodí zkrátka více do dětského pokoje, než do společných místností. Do haly nebo obývacího pokoje patří spíš střídmější obrázky. Nynějším trendům vládnou černobílé varianty, pop art nebo plakáty malované tuší. Z motivů jsou populární zejména portréty, rostliny, příroda, hudební skupiny nebo komiksy. Je jen na vás, jaký styl plakátu zvolíte. Nemusíte se obávat vyblednutí barev. Plakáty jsou speciálně ošetřeny ochrannou vrstvou proti degradaci barev.

Ať už je vašemu srdci bližší malba, plakát nebo rámečky, všechny tyto varianty dokonale doladí váš interiér. Nástěnné dekorace dodají fádním stěnám život a energii. Nechte vaším domovem proudit příjemnou atmosféru!

Plakát - Žlutý les (60x40 cm) - PopyDesign
Plakát – Žlutý les (60×40 cm) – PopyDesign

300x300-products-1416408011.gif

 

 

Čtěte dál!

Jak správně pečovat o podlahu v 5 krocích

Každá podlaha potřebuje péči. Ale stejně jak je různorodý materiál, ze...

Jak vybrat vhodný materiál vašeho koberce?

Rozhodnete-li se pro oživení domácnosti kobercem, budete stát před...

A nebudete chtít vylézt z postele…

Zimní večery i rána lákají k dlouhému spánku. Byla...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak správně pečovat o podlahu v 5 krocích

Každá podlaha potřebuje péči. Ale stejně jak je různorodý...

Jak vybrat vhodný materiál vašeho koberce?

Rozhodnete-li se pro oživení domácnosti kobercem, budete...

A nebudete chtít vylézt z postele…

Zimní večery i rána lákají k dlouhému...