Jak se zbavit druhé brady

Trápí vás druhá brada neboli dvojitá brada? Chtěli byste se zbavit druhé brady? Postupů je několik – a vždy záleží na tom, co druhou bradu způsobilo. Nemá totiž je jedinou příčinu. Jak se zbavit druhé brady?

Co způsobuje druhou bradu?

Na vině může být špatné držení těla, ochablé svalstvo v obličeji a na krku, nadváha, hormonální problémy či pokožka ochablá nedostatkem kolagenu, což je typické pro vyšší věk či nesprávnou péči o pleť.

Jedinou těžko řešitelnou příčinou způsobující druhou bradu je spodní čelist rostlá pod jiným úhlem: směrem dolů. Tady nastupuje řešení chirurgické. Ostatní příčiny druhé brady dokážete, alespoň zčásti, odstranit doma sami. Na konzultaci si samozřejmě zajděte v případě, že máte podezření na hormonální problémy (ty se projeví i jinak než jen druhou bradou).

Podívejme se na jednoduché triky, jak se zbavit druhé bardy, pokud není způsobena zdravotními problémy.

shutterstock 552171895

Pitný režim, aneb vypijte alespoň dva litry denně

Nedostatek tekutin si tělo kompenzuje tím, že si tekutiny ukládá všude, kde to jen jde. Proto jsou lidé, co málo pijí, často nateklí, včetně dvojité brady, očních víček, prstů na rukou atd. Začněte více, pít, tělo přestane mít potřebu držet si zásoby vody – a podbradek bude brzy o dost menší.

Zaveďte žvýkání a nafukování (balonků)

Ochablost svalů v obličeji a na krku bývá také příčinou druhé brady. Nikoliv tukové, ale z povislé kožní řasy. Proto je dobré zařadit do běžného dne nenásilné, ovšem velmi účinné aktivity: žvýkání a foukání (jak naprázdno, tak do balonků). Tohle pravidelné cvičení, které jako cvičení vlastně ani nevypadá, vám může dost pomoci.

Díky žvýkání žvýkačky a foukání, nejlépe do protitlaku nafukovacího balonku, se bude pravidelně napínat kůže na krku a v obličeji, tím se zvýší její prokrvení, následně i elasticita. A pravidelným cvičením zpevníte všechny okolní svaly. To pomůže udržet pevnější i oblast pod bradou, takže se dvojitá brada nebude tolik rýsovat.

shutterstock 296458922

Pravidelně cvičte svaly v obličeji, včetně jazyka

Vedle foukání a žvýkání můžete zařadit i sofistikovanější cvičení obličejových svalů a svalů krku. Na druhou bradu fungují spolehlivě – za předpokladu, že není tuková, spíše jen z povislé tkáně. Na druhou bradu narostlou z tuku budete muset zařadit i fyzickou aktivitu, ale o tom níže.

Nabízí se buď přímo obličejová jóga (najdete jako prezenční kurzy, ale i různá videa na internetu), nebo si můžete vystačit i jen s několika jednoduchými cviky, které vám tu popíšeme. Pomoci vám mohou, pokud je zvládnete opakovat třikrát denně.

Pošlete polibek někomu hodně vysokému

Mezi oblíbené cviky patří vzušný polibek. Mírně zakloňte hlavu a pošlete vzdušný polibek vzhůru. Buď někomu alespoň o hlavu vyššímu, než jste vy sami, nebo rovnou do oblak. Tím vysunete bradu dopředu a napnete svaly a pokožku brady, pod bradou a na krku. V polibku vydržte 5 – 10 vteřin, pak se narovnejte, uvolněte krk. Opakujte desetkrát. Důraz klaďte na svaly přední strany krku.

shutterstock 283216871

Jazykem se dotkněte nosu, brady i obou tváří

Samozřejmě se to nemusí povést až na noc nebo bradu, každý máme jinou stavbu obličeje. Snažte se jazyk dostat do krajní pozice na všech stranách, tedy nahoře, dole, vlevo i vpravo. V krajní pozici setrvejte alespoň vteřinu, celý okruh opakujte pětkrát.

Vyslovujte hlásky „O“ a „X“, pomalu a opakovaně

Zatímco při hlásce „O“ musíme ústa stáhnout do kroužku, při hlásce „X“ je tomu přesně opačně. Vyslovujte opakovaně tyto dvě hlásky, s maximálním důrazem na svaly obličeje a krku. Jestli se chcete u cvičení i trošku zasmát, střídejte slova „okurka“ a „kvašák“.

Tiskněte míček bradou k hrudníku a zase povolte

Vezměte si malý míček a bradou jej střídavě tiskněte k hrudníku a povolujte – ale jen tak, aby vám míček nevypadl. Nepomáhejte si rukama, spoléhejte na stisk brady.

Nafoukněte tváře co nejvíce

Nafoukněte do tváří co největší objem, a pak jej „praskněte“. Jako, když jsme byli malé děti. Ve fázi nafouknutí vydržte alespoň tři vteřiny. Toto cvičení zapojuje všechny svaly, od čela až po hrudník.

shutterstock 657724921

Zatínejte a povolujte svaly na přední straně krku

Cvik probíhá jako v situaci, když si uvědomíte, že jste něco provedli. Stáhnete koutky dolů, stáhnete svaly na přední straně krku, skousnete, a řeknete: „Jejda, tohle se tedy nepovedlo!“ Vybavujete si tu pozici brady a krku? Svaly se napnou, a tím se také procvičí, posílí. Prokrví se a vyživí pokožka v nejbližším okolí.

Dvojitá brada se zmenší, i když si dopřejete dostatek aktivního pohybu

Druhá brada se začíná tvořit i lidem s nadváhou. Pokud do svého režimu zařadíte aktivní pohyb (stačí procházky rychlejším tempem), můžete svou druhou bradu výrazně zmenšit.

Držení těla je důležitější, než si myslíte

Civilizačním nešvarem, který vyústí mimo jiné ve vytvoření druhé brady, je nesprávné držení těla. Jakmile hlavu často držíme směrem dolů – třeba sledování mobilu, práce na notebooku, ale i čtení knihy v nesprávné poloze, vše se odrazí na vzniku druhé brady. Zkuste změnu pracovních pozic a těch relaxačních při čtení knih. Podbradek se postupně vytváří i lidem, kteří spí na vysoké vrstvě polštářů.

Zvykněte si na rovný postoj, nehrbte hrudní páteř. Vyzkoušejte svůj rovný postoj před zrcadlem, a uvidíte, že podbradku o dost ubude. Jen tím, že jste se napřímili. Ale abyste vzpřímený postoj zvládli dlouhodobě, je nutné cvičit a protáhnout svaly krku, které se vlivem hrbení zkracují.

Masáže a výživa pokožky

Výživné krémy pro zpevnění pokožky a jejich správné nanášení spojené s masáží, to dokáže divy. Zejména pokud jste po chirurgickém zákroku, který cílil na druhou bradu, nebo po neinvazivní injekční lipolýze. Nanášení krému odspodu (od dekoltu), přes krk až na obličej dokáže zvrátit ochabování pokožky pod bradou.

Pleť pak naklepejte prsty, aby se účinné složky krému dostaly co nejhlouběji pod svrchní vrstvu pokožky. I samotné naklepávání směřujte odspodu směrem vzhůru k bradě a tvářím. Prostě, proti gravitaci.

shutterstock 2102008555

Maska proti druhé bradě

Znáte masku proti druhé bradě? Můžete si ji koupit, nebo i vytvořit sami doma. Jde o pásek pružné hmoty, který nasadíte pod bradu, nejlépe na pokožku čerstvě ošetřenou zpevňovacím krémem. Měli byste si ji ponechat cirka 1 – 2 hodiny.

Profesionální masky bývají z pružného silikonu nebo latexu, ale doma vám na ni stačí pružná textilie a mikroten. Mikroten položíte na textilii, poté přiložíte na krémem natřenou pokožku pod bradou a textilii uvážete na temeni hlavy. To je vše. Měli byste cítit lehké, ale stále ještě komfortní napětí.

Liposukce nebo injekční lipolýza

Chirurgický zákrok může s druhou bradou pomoci v situacích, kde genetické dispozice vyhrávají nad všemi domácími postupy proti druhé bradě. U takových lidí není na otázku „Jak nemít druhou bradu“ jiná odpověď než lékařský zákrok.

Možnosti jsou dvě: operace nebo injekční lipolýza podbradku. Oba postupy mají své výhody a nevýhody. Pokud o zákroku začnete uvažovat, vždy si nejprve obstarejte fundovaný názor přímo na vaši situaci. S praktickým lékařem zkonzultujte, zda zákrok neovlivní účinnost vašich léků, nebo naopak: které léky během zákroku a následné rekonvalescence raději vynechat.

shutterstock 2155336897 1

Zejména štíhlé ženy, kterým překvapivě narostl lalok pod bradou, by měly nejprve zjistit, zda podbradek není způsoben hormonální nerovnováhou v těle. Pokud totiž nerovnováhu neodstraní, druhá brada se může i po zákroku zase brzy vrátit.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...