Jak si rychle zútulnit balkon

Pokud je součástí vašeho domova i balkon, byla by nesmírná škoda tento venkovní prostor nevyužít na sto procent. I z malého balkonu totiž můžete vykouzlit tak útulné místo, že z něj nebudete chtít ani odejít. Může být skvělým prostorem, kde budete trávit volný čas s rodinou a přáteli, číst si knihu nebo odpočívat jiným způsobem. Proč si tedy z balkonu nevytvořit místo, kde budete chtít trávit svůj čas?

bal e1555493302880

Poseďte si na čerstvém vzduchu

Pořiďte si balkonový sedací set s jednou nebo více židličkami a stolečkem. Pro vaše větší pohodlí doplňte nábytek podsedáky nebo dekami, do kterých se můžete zachumlat, kdykoliv chcete, a hned máte ideální místo, kde trávit letní večery. A pokud jste spíše ranní ptáčata, určitě neodmítnete možnost si při začátku dne vypít kávu nebo čaj na čerstvém vzduchu.

photo 1528301719638 3f517aebc11c e1555493374719

Zainvestujte do pohodlí

Máte-li zastřešený nebo zasklený balkon, na kterém je nábytek chráněný před veškerými neduhy počasí a nemusíte ho tedy nikam schovávat, nejste při výběru posezení limitováni materiálem. V těchto případech se určitě vyplatí pořídit si ušák nebo podobné polstrované křeslo, ze kterého budete pohodlně pozorovat okolní svět. Stejně tak si zde můžete položit koberec nebo podlahu částečně pokrýt příjemnou kožešinou. Po tom, co tak učiníte, už po balkoně nebudete chodit jinak než bosi.

Budiž světlo!

Dokonalou večerní atmosféru navodí například dekorační led světýlka v láhvi. Stačí zarazit imitaci špuntu se světýlky do jakékoliv prázdné láhve a tu umístit třeba na balkonový stolek. Ve chvíli kdy světýlka ve tmě rozsvítíte, docílíte příjemného přítmí. Nebo si pořiďte větší variantu dekoračních světel, kterou můžete omotat například kolem balkonového zábradlí. A pokud myslíte zeleně, nezahálejte ani u výběru osvětlení. Sehnat se dají i světla, která ve dne sbírají solární energii a celou noc vám z jejich zásob budou svítit bez zbytečného plýtvání energie.

Chic Antique Lucerna Antique Zinc - větší, šedá barva, zinek
Chic Antique Lucerna Antique Zinc – větší, šedá barva, zinek

Květináče na zábradlí ušetří spoustu místa

Balkony v panelových domech nebývají výrazně veliké, a proto je vhodné na nich šetřit místem, co nejvíce se dá. Jestliže už na něm máte posezení, moc prostoru pro květiny vám nezbývá. Pokud tedy toužíte mít zelený a rozkvetlý balkon, na kterém se chcete i pohodlně usadit, nejvhodnější bude pořídit si květináče, které se dají připevnit na zábradlí. Vaše rostlinky na balkoně tak nebudete moci obdivovat jen vy, ale i kolemjdoucí.

Nevěšte hlavu, zavěste květináč!

Jestliže už máte květináči pokryté i zábradlí a prostor na balkoně už vám dochází, není nic jednoduššího než si rostliny zavěsit nad hlavu. Do stropu navrtáte háček, do něj zavěsíte květináč a je hotovo. Takto si v něm můžete bez problému pěstovat například převislé jahody, ze kterých si v létě budete moct uždibnout, kdykoliv projdete kolem.

balcony 979257 960 720 e1555493955368

Kam schovat zahradní pomůcky?

Jestliže jste milovníci domácích bylinek, ovoce či zeleniny a o svou zahrádku na balkoně bedlivě pečujete, určitě vlastníte spoustu zahradnického náčiní, které se vám volně povaluje po balkoně. Nejjednodušší způsob jak si udělat na balkoně pořádek a tím i ušetřit spoustu místa je pořídit si plastový úložný box, kam všechny tyto potřeby umístíte. Díky jeho materiálu o něj nemusíte mít strach při deštivém počasí. Společně se zahradními potřebami můžete do tohoto úložiště schovávat i podsedáky a deky, které by mohly promoknout.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...