Jak si zútulnit ložnici? Využijte našich tipů

Příjemná domácí atmosféra jde ruku v ruce s bytovými doplňky, které nám ji pomohou vytvořit. Dekorace bychom neměli podceňovat, protože na nich většinou stojí celá podstata útulného bydlení. Asi všichni nejraději trávíme čas v ložnici. Toto odpočinkové místo si zaslouží pár věcí, se kterými se budeme cítit ještě pohodlněji. Takové věci potěší naše oči, ale zároveň mohou být i praktické. K doplňkům do ložnice neodmyslitelně patří polštářky, noční stolky, svíčky, ale i deky a běhouny.  

Téměř žádná ložnice se neobejde bez dekorativních polštářů, přehozů přes postel. V současné době jsou trendy pastelové barvy laděné do minimalismu. Ložnice představuje odpočinkové místo, tudíž bychom se měli vyvarovat přeplácanosti a mnoha barev, které by nás zbytečně rozptylovaly od relaxace. Všechny doplňky bychom měli ladit co nejjednodušeji. Samozřejmě záleží na vkusu každého z nás. I v tomto případě však platí, že méně je více. Na to bychom měli myslet i při celkovém zařizování bydlení.

bedroom 3778695 960 720 e1552505658841

Noční stolky jsou základ

Praktickou a zároveň velmi designovou věcí ve vaší ložnici může být noční stolek. V dnešní době je jich na výběr nepřeberné množství. Jednoduše vybírejte stolek podle stylu a barvy ložnice. Momentálně jsou nejoblíbenější rustikální a skandinávské noční stolky, které mají čisté linie. Dále se orientujte také podle toho, jak velký stolek potřebujete. Odkládací prostor a zásuvky by měly vyhovovat vašim potřebám a nárokům na stolek.

Noční stolek Cive levá solid acacia natural
Noční stolek Cive levá solid acacia natural

Tip: Více inspirace pro zútulnění ložnice zde

Svíčky promění ložnici na relaxační místo

K dokonalému zabydlení patří detaily, které pomohou ozvláštnit každé místo a navodit příjemnou atmosféru. Tu si můžete vyšperkovat zapálenými svíčkami nebo jiným nedráždivým osvětlením a vhodnými bytovými doplňky, mezi které například patří obrázky jak do rámečku, tak i nástěnné, houpací křeslo nebo vonné tyčinky. I tady platí, že byste se měli soustředit na barvy ložnice a doplňky zakomponovat tak, aby nepůsobily jako rušivý element.

photo 1497556140430 9ac2d3056f3f e1552506179266

Deky, polštářky a běhouny na podlahu

Kdo by nemiloval se jen tak zachumlat pod měkkou deku a přečíst si třeba oblíbenou knížku. Pohodlí zaručí i dekorativní polštářky, které doladí vaše odpočinkové místo k dokonalosti. K elegantnímu a čistému dojmu postele přispěje přehoz přes postel. Po ránu každý z nás ocení teplý běhoun. Díky němu už nikdy nás nebude trápit chlad od nohou přímo po probuzení. Možností, které vám pomohou zařídit vaši ložnici snů je zkrátka hodně. Nechte se inspirovat našimi tipy a relaxujte přesně podle svých představ!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...