Jak vybrat ideální konferenční stolek pro váš obývací pokoj?

Při zařizování domu či bytu se většina z nás soustředí zejména na místa, kde trávíme čas společně. V tomto článku jsme si pro vás připravili pár tipů, jak zútulnit váš obývací prostor tak, že se stane nejoblíbenějším místem k odpočinku a vaši kamarádi nebudou chtít pořádat večírky nikde jinde než u vás.

Může se jednat o tak samozřejmou věc, nicméně i při zařizování společných obývacích prostor, je důležité se soustředit zejména na detaily, které pomohou dotvořit příjemnou atmosféru celého domova. Pokud jde o obývák, jsou zde tři klíčové věci, které bychom neměli podcenit. Jedná se o pohovku, obývací stěnu a samozřejmě konferenční stolek.

 

Bighome - Konferenční stolek ART DECO 3 – měděná
Bighome – Konferenční stolek ART DECO 3 – měděná

Styl i praktičnost

Konferenční stolek se nachází většinou uprostřed místnosti, tudíž je nepřehlédnutelný. Měl by tak splňovat pár důležitých věcí. Zejména by měl dokonale ladit s celým obývacím prostorem, zdobit prostředí a měl by být také praktický s dispozicí úložného prostoru. Barvu a styl vybírejte podle ostatního nábytku v místnosti. Obzvlášť barvy byste neměli v interiéru kombinovat více než tři, aby prostor nepůsobil přeplácaně.

Do obýváku se přesouváme většinou po obědě, večeři nebo při večírku s přáteli. Malý či příliš velký stolek je nepraktický. Velikost volte ale hlavně podle toho, jaká je velikost vašeho obývacího prostoru. Stolek by měl skvěle zapadnout do prostředí, neměl by působit rušivým dojmem. I materiál stolku by měl odpovídat tomu, jak máte zařízený zbytek místnosti či domu. Pokud je váš dům lazen spíše do rustikálního stylu , kovový stolek by působil moc tvrdě. Jestliže dáváte přednost spíše ostrým čistým liniím a kontrastu barev, kov je perfektní volba.

Konferenční stolky Calha - set 2 ks Solid acacia vintage brown
Konferenční stolky Calha – set 2 ks Solid acacia vintage brown

Místo pro pokojovky

Nemusíte se však bát ani experimentovat. Fádní místnost správným výběrem stolku posunete na vyšší level. Nudu v obývacím pokoji snadno rozbijete zajímavým tvarem stolku. Dnešní trendy jsou orientované spíše na jednoduchost minimalismu nebo geometrické tvary. Pro inspiraci si stačí projet pár galerií a váš vysněný stolek může být právě tam.

To, že je konferenční stolek ozdobou každého obývacího pokoje, už víme. Nicméně, kromě designových vlastností by měl disponovat také těmi praktickými. Zde se naskýtá prostor pro vás, protože jen vy se musíte rozhodnout, kolik místa na stolku potřebujete a co na něm chcete skladovat. Vybírat můžete ze stolků se zásuvkami nebo jen s příčkou pod samotným stolkem.

Ghost skleněný konferenční stolek 90cm
Ghost skleněný konferenční stolek 90cm

Mnoho z nás pěstuje doma pokojové rostliny. Pokud pro ně hledáte perfektní místo, můžete je taktéž položit na konferenční stolek v obývacím pokoji. Abyste však nepřišli o místo na jiné věci, můžete si takové stolky pořídit rovnou dva. I více stolků k sobě může perfektně zapadat, aniž by  vedle sebe působily příliš neforemně. V dnešní době existují i sety, kde je jeden větší a jeden menší stolek. Tímto přešlap určitě neuděláte.

Set 3 stolků Santana
Set 3 stolků Santana

Hvězdou ve dne i v noci

Každý z nás se chce čas od času jen tak uvelebit na gauč a relaxovat. Ke správné relaxaci patří něco dobrého na zub, což pohodlně odložíte na konferenční stolek. Dalšími tipy na relaxaci v obývacím pokoji mohou být také vosky do aromalamp nebo vonné tyčinky, které můžete mít připravené na stolku pro každou chvíli klidu. Praktickou stránku věci doplní také příjemná atmosféra z útulného místa. Pokud se chcete cítit co nejlépe a uvolněně, jsou detaily v domě či bytě velice důležité. Jen pohled na věci, které se vám líbí, dokáže zvednout náladu.

Stolky jsou také vhodné odkládací místo pro občerstvení na večírku s přáteli. Mějte tedy na paměti také to, že žádný večírek se neobejde bez prostoru na servírování kávy nebo jednohubek. Při takových příležitostech se stolek stává frekventovaným místem vašich přátel. Nezapomeňte na naše předchozí tipy a stanete se hvězdou večírku.

Praktický přes den, stylový večer. Jako neocenitelná dekorace v každém případě. Zkrátka stolek jako velice variabilní předmět do bytu s každodenním použitím. Nezapomínejme na to, že na kvalitním a stylovém stolku se nevyplatí šetřit. Proto si pořiďte přesně takový, který vám bude vyhovovat a krásně doplní váš domov.

Bighome - Konferenční stolek CONDET – bílá
Bighome – Konferenční stolek CONDET – bílá

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...