Jak vybrat nový vysavač? A jaký typ zvolit?

Jak vybrat vysavač, který nejlépe zvládne všechny povrchy a typy čištění, které potřebujete? Vyberte si ten, který se nejlépe hodí do vaší domácnosti.

Podlahové sáčkové vysavače

Při výběru podlahového sáčkového vysavače je důležitá délka kabelu, automatické navíjení, možnost regulace výkonu, pogumovaná tichá kolečka, velikost, typ a cena jednorázového sáčku i příslušenství pro využití vysavače na různé typy povrchů, tedy koberce, tvrdé podlahy i čalouněný nábytek. Filtry jsou kvalitní. Akční rádius udává součet délek přívodného kabelu, sací hubice a trubice, který může dosáhnout až 14 metrů.

Podlahové bezsáčkové vysavače 

Sáček je nahrazen nádobou na nečistoty. Nemusíte dokupovat sáčky. Zvolíte si podle velikosti nádoby na prach a snadného způsobu vyprázdnění. Cyklónová technologie zajistí oddělení prachu od silného proudu vzduchu a uskladnění do cyklónové nádoby. Její účinnost je až 99 %. HEPA filtr na výstupu vzduchu je vhodný alergiky a domácnost se zvířaty. Výběr je podobný jako u předešlého typu. 

Tyčové vysavače 

Snadná manipulace, skladnost a složení. Můžete zvolit síťové provedení nebo akumulátorový tyčový vysavač, který vás neomezuje v pohybu šňůrou a je vhodný na nedostupná místa, podlahy i koberce. Typy 2v1 kombinují tyčový a ruční vysavač, 3v1 i mopování. Mají menší nádobu na prach, hmotnost 4 až 6 kg a různou dobu provozu. Často nechybí Li-ion akumulátory, HEPA filtry i vodní filtrace.

Vysavače s vodní filtrací 

Vysavače s vodní filtrací jsou efektivnější při vysávání prachu, mají ale menší tah, který brání nasátí vody do motoru, proto se hodí více na vysávání tvrdých podlah než koberců. Nečistoty sbírají do nádoby s vodou a nevíří prach, hodí se tedy pro alergiky. Neslouží pro mokré vysávání. Pro náročné jsou zde i víceúčelové a průmyslové vysavače, vysavače na popel nebo na okna či parní vysavače. 

Robotické vysavače 

Robotické vysavače vysávají za vás, disponují propracovanou navigací a přesnými senzory. Typy 2 v 1 mají i mopování. Hodí se na podlahy i koberce a často překonají i prahy do 2 cm. Jsou v nich velké rozdíly, ať už ve velikosti vysáté plochy na jedno nabití, senzorech, způsobu ovládání i funkcích. Určitě na nich nešetřete. Tyto robotické vysavače můžete srovnat na webu Komparito.cz.

pexels cottonbro 4107253

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...