Jak vybrat obklady do koupelny?

Při renovaci nebo stavbě nové koupelny dříve či později vyvstane otázka, jaký obklad vlastně vybrat. Chození po hobby marketech a přemýšlení, zda zrovna tento se bude hodit do vašeho prostoru, vyžaduje nejen nutnou dávku fantazie a představivosti, ale také mnoho času. Navíc mnoho nabízených obkladů v těchto marketech nebývá dobré kvality, což se pak projeví i při pokládce.

bathroom 1872193 960 720 e1537275155560

Koupelnová studia pomohou s výběrem

Řešením jsou koupelnová studia, kde vám s výběrem pomůže ochotný a proškolený personál. Navíc si tady můžete prohlédnout i 3D vizualizace, což vám ulehčí výběr, protože kombinaci barev vidíte hned bez složitého zakreslování a přemýšlení, jak obklad nejlépe zkombinovat. Při výběru studia však buďte obezřetní. I tady platí, že každé nabízí jiné služby a kvalitu materiálu.

Estetické hledisko hraje při výběru obkladu zásadní roli. Ale nezapomeňte zvážit také technické parametry, jakými jsou tloušťka, pevnost a jakost. Vše hraje důležitou roli. Na trhu se vyskytuje nespočet ověřených výrobců, kteří nabízejí kvalitní výrobky spolu se servisem. U méně známých výrobců může po čase dojít k tomu, že vámi zvolený obklad přestane velmi rychle vyrábět.

Proto mějte při koupi vždy na paměti, že je třeba pořídit pár metrů obkladu navíc do zásoby. Může se stát, že kachle praskne při pokládce, nebo za čas budete nuceni několik kachliček rozbít, abyste opravili potrubí. Pro takové případy se hodí železná zásoba ve sklepě.

bathroom 1336167 960 720 e1537275256856

Pozor na množství nabízených služeb a ceny

Jak jsme již zmínili i mezi koupelnovými studii jsou velké rozdíly. Ne každé má dostatek zkušenosti a dobrou pověst. Dobré studio je takové, kde znají své produkty dokonale a navíc jsou schopní zákazníkovi podat pomocnou ruku v podobě rad a tipů při výběru a realizaci.

Pokud už do studia jdete, určitě s sebou nezapomeňte vzít stavební plán nebo náčrt místnosti, rozměry oken a dveří, naznačení odpadů a rozvodů vody včetně výšky stropu a vzdálenosti oken a dveří od stěn.

Kvalitní koupelnová studia vám dokážou zpracovat návrh vaší místnosti a představit vám ho ve 3D podobě. Takový návrh si však nechávají zaplatit. Některé tuto částku pak odečítají od sumy, kterou zaplatíte za koupelnové vybavení z jejich obchodu. Určitě se však v takovém případě nespokojte jen s jedním návrhem, ale chtějte vidět několik vizualizací, ze kterých si pak vyberete svého favorita.

Výběr barvy je na vašich osobních preferencích. Do malých koupelen se hodí světlé obklady s malými vzory. Větší prostory snesou pestřejší barvy i s výraznými ornamenty, kterými oplývají například velkoformátové obklady. Ty se vyznačují délkou 60 a více centimetrů. Nehodí se však do malých prostor, kde může takový obklad zmenšovat místnost.

bathroom 3563272 960 720 e1537275349698

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...