Jak vykouzlit velikonoční atmosféru u vás doma

Ve vzduchu už je cítit jaro. Příroda se po zimě vrací do starých kolejí a opět tady budou další Velikonoce. Chcete je strávit v krásné a originální domácí atmosféře? Řekneme vám pár tipů, co můžete udělat pro to, aby letošní Velikonoce byly opravdu jedinečné.

Květiny

Květiny jsou vždycky naprosto skvělým bytovým doplňkem, který vždy rozzáří svými barvami a vůní celou místnost. Zaměřte se na sezónní květiny, které září všemi barvami.

  • Bledule –⁠ Bledule jsou diskrétní a něžné. Jejich drouboučké a bílé okvětní lístky decentně zkrášlí vaši domácnost. Ve větším množství vypadají opravdu úchvatně.
  • Fialka –⁠ Fialky mají již živější, totiž fialovou, barvu, která rozhodně upoutá pozornost a ke všemu jejich nádherná vůně způsobí, že se budete doma pořád cítit jako na jarní louce.
  • Narcis –⁠ Jednou se krásný mladík zamiloval do svého odrazu v rybníku, nakláněl se, aby se mohl lépe podívat na svoji tvář, spadnul do vody a utopil se. Zbyla po něm jenom krásná žlutá kytka, která se jmenuje stejně jako on, narcis.
  • Hyacint –⁠ Hyacinty mají celou spoustu nejrůznějších barevných variant, takže ať už máte raději klidnější nebo živější odstíny, tak rozhodně naleznete něco pro vaše bydlení. Pro všechny typy hyacintů ale platí, že jejich květy vytváří válcovité dlouhé stvoly, které vám provoní celý byt.
  • Šafrán –⁠ Šafrán neboli krokus je další nádhernou květinou, která se v přírodě vyskytuje v nejrůznějších barevných variacích a jsou spíše vyšší, takže budou krásně vyčnívat v jakékoliv místnosti.
  • Kočičky –⁠ Vrba jíva je proslulá svými kočičkami tzn. bílošedými huňatými květy, které jsou symbolem nadcházejících Velikonoc.
shutterstock 2108679305
Foto: Shutterstock.com

Velikonoční věnec z kroucené vrby

V případě, že by vám ještě zbyly nějaké vrbové větvičky, ze kterých byste již nedělali pomlázky, tak můžete vytvořit originální velikonoční věnec, který nemusí vůbec být nutně kulatý, ale třeba vejcovitý! Neváhejte a experimentujte s tvary!

Klidně také vplétávejte mezi jednotlivé větvičky květiny, stébla trávy, mech, stužky atd. Zavěste na odstávajících větvičkách kraslice, kuřátka nebo jiná zvířátka. Omezuje vás jenom a pouze vaše představivost.

shutterstock 1698004006
Foto: Shutterstock.com

Králičí zadečky

Chcete velice netypickým způsobem ozdobit květináče ve své domácnosti? Zkuste třeba roztomilé králičí zadečky, které čouhají z listí. Tuto dekoraci vytvoříte úplně sami bez problémů v domácím zátiší během několika minut a budete k tomu potřebovat jenom pár věcí: chlupatý přívěšek na klíče, tavnou pistoli, dekorační filc, bílé bambulky, nůžky a květináč s rostlinou. Do květináče dáte chlupatý přívěšek s již odstřihnutým šňůrkou na klíče. Z filcu vystřihněte tlapky a růžové polštářky. Potom vše slepte dohromady. Následně nalepte tlapky pomocí tavné pistole na chlupatý zadeček a okraj květináče. Poslední věcí, která vám zbývá je králičí ocásek. Jednoduše přilepte bambulku na chlupatý přívěšek a máte to!  

Koberec

Většina lidí bude nejspíše zastávat názor, že koberec není tak důležitou součástí výzdoby, ale není to vůbec pravda. V dnešní době existuje obrovský výběr nejrůznějších koberců. Dokonce si můžete koupit takový, který imituje trávu. Hodí se snad k nadcházejícímu jaru něco lepšího než louka u vás přímo v bytě? Se slevovým kódem na mujkoberec.cz si můžete přesně tento koberec pořídit, a ještě na tom ušetříte.

Dřevěné dekorace

Na internetu najdete celou spoustu dřevěných velikonočních dekorací v nejrůznějších tvarech např. vajíček, kuřátek, králíčků, mrkviček atd. Pokud budete chtít, tak je můžete vlastnoručně omalovat nebo je nechat takové, jaké jsou a vytvořit z nich nádhernou girlandu, kterou zavěsíte někde v obývacím pokoji nebo na dveřích vaší domácnosti.

shutterstock 1925995928
Foto: Shutterstock.com

Kraslice

Kraslice jsou nejdůležitější součástí Velikonoc a pravděpodobně většina z nás zná tradiční metody jejich zdobení. Nechtěli byste ale zkusit něco nového a zajímavějšího, díky čemuž vytvoříte jedinečné kraslice?

K první metodě budete potřebovat svíčku, párátko a barvivo na vajíčka. Svíčku zapalte, párátko namáčejte do rozpuštěného vosku a postupně kreslete na vajíčku párátkem vzory. Nechte vosk uschnout. Připravte barvu podle návodu na balení a následně ponořte vejce do předpřipraveného barviva. Vosk se nerozpustí a všechny kresby zůstanou, ale celý zbytek vajíčka bude krásně nabarvený.

Druhý způsob je ještě jednodušší než ten předchozí. Nabarvěte vajíčka jednou jakoukoliv barvou chcete a nechte je uschnout. Poté na ně rozprašte pomocí štětce zlatou barvu. Samozřejmě můžete zkoušet nejrůznější barevné kombinace.

colorful easter egg green grass

Třetí postup není již zdaleka typický a nemá nic společného s tím, co jste dosud viděli. Budete potřebovat pěnu na holení a různá potravinářská barviva. Pěnu na holení nastříkejte do nějaké spíše ploché nádoby a pokapejte pěnu barvivy. Potom tuto směs jemně promíchejte špejlí. Teď přichází ta nejzajímavější část. Válejte vajíčka v obarvené pěně, nechte na nich tlustší vrstvu směsi, dejte je stranou a nechte je takto uschnout. Potom jen z nich setřete papírovým ubrouskem celou vrstvu pěny a uvidíte nádherný efekt měnících se barev.

Poslední metodou, kterou vám v tomto článku doporučíme, je mramorová kraslice a překvapivé je, že to není vůbec složité. Stačí vám k tomu různé potravinářské barvy a olej. Nejdříve si v nádobách připravte silnější roztoky barviv a vody, do kterých na jednu minutu ponoříte vejce. Potom je dejte stranou a nechte uschnout. Když už první vrstva uschne, tak si znova připravte roztoky barviv, ale již jiný odstíny a přidejte do nich lžíci oleje. Následně stejná vajíčka ponořte do olejovité tekutiny a nechte je v ní jednu minutu. Poté opět je nechte uschnout a uvidíte na jejich skořápce krásné mramorové mozaiky.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...