Jaké 4 dekorace se skvěle hodí do dětského pokoje?

Dětský pokoj by měl nabídnout nejenom dostatek prostoru na hraní. Nelze zapomínat také na jeho designovou stránku, ze které bude hned jasné, kdo zde bydlí. A dítě tak najde ve svém pokoji ihned dokonalé útočiště. Pokud máte v plánu zvelebení této místnosti, podívejte se na čtveřici skvělých dekorací.

Vybíráte dekorace do dětského pokoje? Pokud ano, podívejte se na čtveřici inspirativních tipů. Pomohou vám vytvořit příjemné útočiště pro vašeho potomka.

Dekorace v dětském pokoji hrají velmi důležitou roli. Zvedají dítěti náladu, rozvíjejí jeho fantazii a mohou mu pomáhat v učení. Zároveň v případě vhodně zvoleného motivu vyjadřují jeho osobnost a zájmy. Neváhejte se tak podívat hned na první tip.

photo 1505692795793 20f543407193 e1540913353278

1. Kolik je hodin? Odpoví dětské hodiny a budíky!

Tím jsou zajímavé hodiny a budíky. Ty jsou dnes nabízeny v celé řadě dětských designů. A pod nimi si lze představit jak barevnost a originální tvary, tak varianty s různými postavičkami nebo se seriálovými a filmovými hrdiny. Kromě estetické funkce mají hodiny i funkci praktickou. Budíky nemusí mít pouze standardní tvar. Co třeba takový robot. Velmi populární jsou u budíků také různé světelné efekty.

Tomovy nástěnné hodiny
Tomovy nástěnné hodiny

2. Zkuste také dětské plakáty, obrazy a tapety

Až dítě povyroste, jistě si začne plakáty shánět a lepit zcela samo. Do té doby jste na řadě právě vy. Jako první zajímavý tip na dekorace se jeví právě dětské plakáty. I tady je dobré přihlédnout k zájmům dítěte a vybrat oblíbené motivy, témata nebo postavy. Plakát však nemusí být to jediné, co se dá pověsit na stěnu. Dále jsou tady obrazy a tapety.

3. Lákají také originální lampičky a lampy

Zatímco do obývacího pokoje, ložnice nebo pracovny budete volit lampičku spíše elegantní, tak v případě dětského pokoje je na místu povolit uzdu své fantazii a nebát se experimentů. Mimo jiné také proto, že výrobci jdou v tomto směru naproti a nabízejí řadu originálních možností, které se v dětských pokojích vyjímají doslova dokonale. Příkladem jsou jak lampičky různých tvarů a originálních barev, tak tzv. zvíření lampičky. Nejpopulárnější jsou motivy domácích mazlíčků. Lampičku je možné umístit třeba na noční stolek k posteli, stejně jako může najít své místo třeba na stole, kde se dělají domácí úkoly.

Mr Maria Dětská králičí LED lampa Miffy S, černá barva, bílá barva, plast
Mr Maria Dětská králičí LED lampa Miffy S, černá barva, bílá barva, plast

4. Hitem jsou dětské samolepky na zeď

Výčet tipů uzavírají dětské samolepky na zeď. Ty se od plakátů nebo tapet liší tím, že konkrétní motiv je v tomto případě přímo vyříznutý. To znamená, že se na zeď lepí samostatně. A jelikož je výběr obrovský, je možné zeď dítěte polepit vším, co ho zajímá a co má rádo. K dispozici mohou být jak malé prvky, tak skutečně velké motivy. U aplikace na zeď může dítě asistovat a tak se učit manuální zručnosti.

Tip: Podívejte se na inspiraci dětského chlapeckého pokoje

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...