Jaké dekorace na zeď oživí váš domov?

Nevíte čím u vás doma oživit stěny zející prázdnotou? Nebo jen máte pocit, že je čas na změnu? Ať už máte zdi bílé nebo barevné, nikdy přece neuškodí trocha experimentování a kreativity. Nepotřebujete k tomu ani drahá umělecká díla nebo luxusní perské koberce. Existuje totiž spousta způsobů, jak zpestřit nudnou místnost jen za pomoci obyčejných a cenově dostupných dekorací na zeď.

ww e1557345498965

Mějte své blízké stále na očích

Pravděpodobně nejpříjemnějším oživením prázdných zdí jsou rámečky s fotografiemi vaší rodiny, přátel nebo vlastně kohokoliv, kdo vám zpříjemní den. Vystavte si proto zachycené vzpomínky s vašimi blízkými a dívejte se na ně každý den, ať se vám pomalu neztratí z paměti. Byla by to určitě škoda.

Jestliže máte fotografií, které chcete pověsit na zeď velké množství, nemusíte se obávat nespočetného zatloukávání háčků nebo hřebíků do stěny. Fotorámečky na více fotek, které pověsíte za jeden až dva háčky na stěnu, vám situaci velmi usnadní. Navíc jsou rámečky na fotky k dostání v několika materiálech. Bez velkých potíží seženete fotorámečky dřevěné, plastové, ale i kovové a skleněné. Stačí si jen vybrat variantu, která se ve vašem interiéru bude vyjímat nejvíce.

Sám sobě umělcem

Originální výzdobu na zeď si můžete vytvořit i sami. A nemusíte být zrovna Picasso. Práci si můžete usnadnit malováním podle čísel. Malířem se tak stanete za pár vteřin a vězte, že se nebudete stydět si obrazy sami pověsit na zeď. Pokud vás napadají klasické motivy zvířat, krajiny nebo měst, pak jste na správné adrese. Také ale můžete vytvořit repliky slavných uměleckých děl nebo abstraktní díla. Přidaná hodnota na závěr je, že si u činnosti odpočine vaše hlava. Nejedná se o raketovou vědu a malování je ideální činností, u které si můžete zarelaxovat.

Vsaďte na klasický obraz

Klasickou dekorací na zeď jsou obrazy. Máte-li rádi tradiční řešení, která nejsou komplikovaná, je tohle pro vás to nejvhodnější. V dnešní době se navíc dají pořídit moc pěkné kousky za velmi přívětivé ceny. Nikdo tak ani nepozná, že obraz se zátiším z ovoce, který visí u vás doma nad krbem, nemáte z galerie, ale z blízkého obchodu s nábytkem.

pii e1557345926865

Pod pojmem obraz už si ale dávno nemusíme představit jen zarámovaný, ručně malovaný obraz. Moderní jsou dnes obzvlášť obrazy na plátně, na které se pomocí UV tiskárny natiskne požadovaný design. Následně se toto plátno napne na rám bez výplně a upne se na zadní, očím neviděnou, stranu obrazu. Zároveň, jelikož je plátno natažené přes rám, je potisk i po stranách a vytváří se tak trojrozměrný efekt. Toho se využívá i u plátěných vícedílných obrazů, které se pověsí vedle sebe nebo nad sebe na stěnu a společně tak vytváří dojem jednoho uceleného obrazu. Právě díky potisku na stranách je přechod z jednoho kusu obrazu ke druhému plynulejší.

Do moderního bytu moderní plakát

Jste nestálí a rádi často měníte věci kolem sebe? Obrazy vám ale připadají až moc staromódní? Použijte tedy jejich modernější variantu plakáty! Toto slovo si nejspíš automaticky spojíte s filmovým průmyslem, ale jejich nabídka je mnohem širší. Samozřejmě, že pokud jste krajním fanouškem nějakého filmu nebo seriálu, tak určitě nepohrdnete možností vyzdobit si interiér plakátem s motivy nebo postavami ze světa vašich oblíbených hrdinů. Vybrat si však můžete z nekonečného množství dalších designů. K sehnání jsou plakáty od retro černobílých přes květinované a zvířecí až po moderní a futuristické. Plakáty se vyrábí v různých velikostech a snadno je nalepíte na zeď, dveře, skříně i další povrchy, které chcete oživit. A v případě, že se vám na nalepeném místě přestanou líbit, není všem dnům konec. Plakáty stačí přilepit k povrchu jen v rozích, takže jejich sundávání není nic komplikovaného.

Plakát - Mlhavý les (60x40 cm) - PopyDesign
Plakát – Mlhavý les (60×40 cm) – PopyDesign

Dekolepky nejen v dětském pokoji

Samolepky na zeď, tzv. dekolepky, jsou dlouhodobým a jednoduchým řešením pro zútulnění interiéru. Dětskými samolepkami na zeď vyzdobíte pokojíček za malou chvíli. Navíc díky jejich snadné a rychlé aplikaci můžete ke zdobení přibrat i svou ratolest, se kterou máte zaručeno, že pokoj rozhodně nezůstane nudný.

Nezůstávejte však pouze u dětského pokoje. Samolepky na zeď ozdobí jakoukoliv místnost. Stačí třeba jen malá barevná samolepka na vypínač v obýváku, váš oblíbený citát nad postel v ložnici nebo samolepka s rostlinnými motivy do jídelny a vaše nálada se při pohledu na ně stoprocentně zlepší. Existují dokonce i 3D samolepky, které vystupují ze zdi. Takto si můžete na zeď nalepit hejno barevných motýlů, kteří budou vypadat jako živí, a vy budete mít i doma přírodu jako na dlani.

Dekorační cedule nebo tabule?

Náladu vám zaručeně zvedne i dekorační cedule s motivačním citátem nebo vtipem. A pokud by nestačila jedna, můžete s pomocí několika plechových cedulí vyladit nudnou kuchyni do stylu retro kavárny. V případě, že ale toužíte spíše po atmosféře, která vyjadřuje rodinnou pohodu a lásku, zvolte keramické cedule, které vám zajisté připomenou příjemně strávený čas u prarodičů.

Jestliže vám jde i o praktičnost, pořiďte si dekorační tabule. Magnetické a křídové tabule jsou totiž nezapomenutelnými pomocníky v domácnosti. Jejich obsah můžete měnit každý den a připomínat si tak věci, na které byste normálně zapomněli. Na magnetickou tabuli můžete malými magnetky připevnit fotografie, vzkazy, nákupní seznamy a cokoliv na co si vzpomenete (a co udrží magnet). Na křídové tabule si pro změnu vzkazy a seznamy můžete rovnou psát a aktualizovat je podle potřeby.

Securit HEXAGON na popis křídou, 4x popisovací a 3x korek + popisovač $ 55619565
Securit HEXAGON na popis křídou, 4x popisovací a 3x korek + popisovač $ 55619565

Jděte do změny po hlavě

Jestliže chcete nějakou razantnější změnu vizuálu prostoru, vrhněte se na tapetování, které na rozdíl od vymalování bytu není tak špinavé a pracné. V dnešní době už totiž není tapetování nic složitého, co byste doma sami nezvládli. Se samolepícími tapetami budete jako vyučený tapetář. Ty můžete dát nejen na zeď, ale i na dveře nebo na sklo, a výběrem správného designu vykouzlíte doma úplně jinou atmosféru. Na trhu je naleznete v obrovské škále vzorů, barev i motivů, takže na tu pravou jistě narazíte.

V případě, že byste chtěli propracovanější design, můžete využít fototapet, které dokážou přenést jakýkoliv detail fotografie na vaše stěny. Vaše zdi se tak můžou stát portálem na rozkvetlou louku nebo do klidného lesa. Pokud vás ale jen tak obyčejná tapeta neosloví, určitě najdete uspokojení ve 3D tapetách. Díky nim dosáhnete prohloubení prostoru a trojrozměrný efekt zaručeně oslní každého návštěvníka vašeho bytu. 3D tapety v moderních bytech rozhodně nesmějí chybět.

Bimago Fototapeta květiny - Alabaster Garden 300x210 cm
Bimago Fototapeta květiny – Alabaster Garden 300×210 cm

Nemusíte však vždy vytapetovávat celou místnost. V kuchyni stačí nalepit tapetu třeba jen na malý prostor za kuchyňskou linkou. U přípravy jídla není nutné hledět do kachliček. Vyberte si tapetu, která vám bude příjemná na pohled a čas strávený v kuchyni bude najednou mnohem hezčí. A pokud v kuchyni moc času netrávíte, tak třeba možná díky pěkným tapetám začnete.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...