Jaké fitness pomůcky pro domácí cvičení by vám neměly chybět?

Zavřené posilovny vám fyzičku přece nezkazí. Stačí si domů pořídit pár základních fitness pomůcek na domácí cvičení, a můžete se do toho pustit!

Chybí vám pohyb? Kila jdou nahoru a výdrž dolů? Nečekejte, až si zase budete moct zacvičit ve fitku. Doma to jde taky. Už za pár stovek pořídíte praktické pomocníky pro domácí cvičení. Které jsou ty nejlepší?

Správné oblečení je základ

Ještě než se pustíme do samotného cvičení, základem je kromě fitness výbavy i funkční sportovní oblečení. Mělo by být prodyšné a vybírat byste je měli podle typu sportovních příležitostí. Dodá vám potřebný komfort, který je při pohybu potřeba.

Podložka

Podložka je základ. Na té si zacvičíte řadu cviků s vlastní vahou, protáhnete u jógy, ale také pomůže u cviků s pomůckami, protože tlumí nárazy a zamezí otlačeninám. Pokud máte hladkou podlahu, určitě volte protiskluzovou podložku, která vám nebude nikam ujíždět.

Činky

Jednoruční činky jsou základ domácí posilovny. Vhodné jsou jak k posilování, tak i k zintenzivnění kardia. Pořídit si můžete hned několik hmotností, nejčastěji od 0,5 kg do 2,5 kg. Činky jsou velmi skladné, levné a také variabilní. Procvičí a posílí nejen horní polovinu těla. Cvičit s nimi můžete i dřepy a výpady a posílit si tak i spodní část těla.

Švihadlo

Pokud máte dostatečně vysoké stropy a jistotu, že nebudete skákáním rušit sousedy, běžte do švihadla. Za 10 minut skákání spálíte tolik kalorií, jako kdybyste běhali 30 minut. Ještě lepší než klasické švihadlo, je zátěžové švihadlo, které trénink pořádně zintenzivní. Pokud chcete procvičit celé tělo, zlepšit si fyzičku a posílit kardiovaskulární systém, je švihadlo jasná volba. Velká výhoda je také v jeho nízké pořizovací ceně.

dumbbells 2465478 1920

Balanční pomůcky

Trápí vás bolesti zad a chcete si pořádně zpevnit střed těla? Balanční pomůcky vám nesmí chybět. Přes den na nich můžete sedět a aktivovat si tak svaly i při práci na počítači. Při samotném cvičení pak potrénujete hluboké svaly a posílíte střed těla, což povede k lepšímu držení těla i rovnováze. Na balančních podložkách lze dřepovat, klikovat i třeba skákat. Na gymnastickém míči se pak navíc ještě parádně protáhnete a uvolníte.

Posilovací gumy

Expandéry, jak se posilovací gumy nazývají, můžete použít k protahování i k samotnému cvičení.  Díky tomu, že při cvičení s gumou udržujete konstantní svalové napětí, pracují svaly při každé fázi pohybu. U činek je odpor kladený pouze v jednom směru. Pořizovací cena není vysoká a náročnost na místo je naprosto minimální. Vybírat můžete z celogumových expandérů, i z takových, které mají na obou stranách madla pro snazší manipulaci. Vhodné jsou na procvičení celého těla i na rehabilitační cviky.

Závěsný posilovací systém

Pokud si chcete procvičit opravdu celé tělo, a to jen se svou váhou, neměl by vám doma chybět závěsný posilovací systém. Ten tvoří dva popruhy s madly, které zavěsíte ke stropu nebo třeba nad dveře. Zvýšíte si fyzičku, flexibilitu těla i rovnováhu. Cena je vyšší než u předchozích pomůcek, ale stojí za to. Jediné, co budete potřebovat je pevné ukotvení a dostatek místa pro cvičení.

Masážní válec

Pěnový válec s malými výstupky (i bez) využijete jak ke cvičení, tak i k masáži namožených partií. Cvičení s masážním válcem pomáhá zmírnit svalovou ztuhlost a je skvělé k rehabilitačnímu cvičení. Pokud chcete zmírnit bolest svalů po náročném posilování, hodí se zařadit na konec tréninku i pár cviků s pěnovým válcem. Je dokonce i vědecky ověřeno, že bolest opravdu zmírňuje.

Kettlebell

Železná koule s madlem možná působí na první dojem trochu děsivě, ale cvičení s ní je mnohem rozmanitější než třeba s činkami. Umožňuje totiž pohyb do všech stran a zapojíte i svaly, o kterých jste nevěděli, že je máte. Vybírat můžete z několika různých vah, nejnižší je 4 kg. Samotné cvičení pomáhá zejména zpevnit střed těla, zvýší vaši vytrvalost, urychlí hubnutí a také pomůže odstranit bolest zad.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...