Jaké jsou největší světové trendy v bydlení pro rok 2019?

Nechte se inspirovat posledními trendy podle interiérových designérů. Dodejte svému bytu barvu, vybavte se vintage dekoracemi nebo podpořte přírodu koupí nábytku z recyklovaných materiálů a užívejte si své bydlení každý den.

 

photo 1540387136263 58c80869e856 1 e1563385129493

Pojďte s námi prozkoumat nejnovější hity letošní sezóny a zařiďte si interiér podle předních světových designérů. S pár jednoduchými tipy proměníte váš domov na elegantní místo. Ponořte se do světa barev, hravých doplňků a užitečných nápadů. Poslední novinky v bydlení se také hodně zaměřují na udržitelnou domácnost a pomáhají tak přírodě. Vymazlete si svůj byt či dům k úplné dokonalosti a užívejte si rodinnou harmonii.

Rozehrajte to barvou

V barvách vládnou odstíny červené, béžové, či světle fialová. Nemusíte se bát kontrastů. Švédští designéři označují právě kontrast za hit tohoto roku. Pokud vám přijdou syté kontrastní barvy až příliš křiklavé, zvolte variantu v pastelových odstínech a uvidíte, že váš interiér přiláká oči zvědavých návštěv. Zkuste do svého bydlení zakomponovat dualismus barev a uvidíte, že se protiklady opravdu přitahují.

Hru s barvami můžete odstartovat v obývacím pokoji. Je to totiž místo, kde trávíte značnou část dne s vaší rodinou, není tudíž od věci si obývák pěkně barevně vyladit. Začněte třeba s béžovým běhounem nebo mahagonovou policí. O příjemný kontrast se postará i stěna vymalovaná na světle modrou se žlutým křeslem, které rozbije chlad modré barvy a místnost bude celkově působit svěžím dojmem.

photo 1488901512066 cd403111aeb2 e1563385383808

Minimalismus střídá maximalismus

Zamilovali jste se do minimalismu a nechcete se jej vzdát? Nebojte se, máme to podobně. Nicméně, co takhle dát pro jednou šanci maximalismu a použít nějaký jeho prvek ve vašem interiéru. Jsme si jisti, že vám i tento styl učaruje a rozproudí ve vašem domově ty správné vibrace. Přidejte do vašeho minimalistického prostoru o trochu více barvy, opulentní dekoraci nebo nástěnný obraz a váš byt rázem získá osobitost. 

photo 1559508551 44bff1de756b e1563385682427

Poddejte se fantazii a pořiďte si přesně takové doplňky, které korespondují přímo s vámi a vaší osobností. Vytvořte si hravou domácnost plnou barev a svěžího ducha! Stát se maximalistou však neznamená, že budete nakupovat páté přes deváté a upřednostníte kvantitu před kvalitou. I maximalismus si zakládá na kvalitních materiálech, unikátních kouscích, které vás budou těšit celý život. Vystupte z uniformní zóny minimalistických bytů a personalizujte si svůj vlastní prostor.

Vraťte se v čase

Vintage a retro se v posledních letech silně hlásí o slovo a letos tak vybrali interiéroví návrháři pár klíčových prvků, které jim vévodí. Elegance a prostor jsou hlavními esencemi vintage. Pokud je pro vás tento pojem příliš široký a rádi byste jej specifikovali, stačí se zaměřit na konkrétní styly jako je Art Nouveau, Art Deco či styl Bauhaus. Jemné linie a elegantní provedení například secesních lustrů jednoznačně pohladí vaše smysly. Hravost, barevnost, ale i praktičnost stylů Art Deco a Bauhausu stoprocentně zútulní každou domácnost.

Závěsné svítidlo Awena mix, šedo-béžová + zlatý vnitřek
Závěsné svítidlo Awena mix, šedo-béžová + zlatý vnitřek

Vybírejte například ze závěsných vintage svítidel a dodejte svému bydlení šmrnc. Vsaďte na drobný extravagantní prvek a osvěžte celý prostor. Někdy i menší doplněk dokáže vytvořit divy. Uvidíte, že stačí málo a hned se budete doma cítit daleko příjemněji. 

Příroda kolem nás

Dalším trendem, který cloumá světem, jsou přírodní doplňky. Ty mohou být jako potisk květin na sedačce či jiných textilií nebo také jako přírodní materiály, které jsou zárukou kvality. Obklopte se dřevem, nechte přírodu, aby prostoupila do vašeho domu a celý interiér začne dýchat. Snadným krokem k přírodnímu bydlení mohou být pokojové rostliny, které můžete umístit téměř kdekoliv. 

Závěsné svítidlo Awena mix, šedo-béžová + zlatý vnitřek
Závěsné svítidlo Awena mix, šedo-béžová + zlatý vnitřek

S přírodou se pojí i snaha o to ji zbytečně nezatěžovat. Pořiďte si nábytek z recyklovaných materiálů a buďte ohleduplní k environmentálnímu prostředí. V dnešní době si můžete koupit i obývací stěnu, či jen křeslo, které bude téměř k nerozeznání od těch běžných. 

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...