Jarní úklid snadno a rychle

Tradiční jarní úklid chceme mít rychle za sebou. Po dlouhé zimě nás mnohdy trápí nánosy prachu, špinavá okna nebo jen nedostatečná organizace. A tak přichází čas, kdy se probouzí nejen příroda, ale i my sami. Nastal čas uklidit všude tam, kde na špínu běžný úklid nestačil. Jak na snadný jarní úklid?

jarni uklid

Připravte se

Kdo je připraven, není překvapen. A to je velká pravda. Jestliže si chcete ten velký jarní úklid odbýt snadno a během co nejkratší chvíle, buďte dobře připraveni. Předem nakupte úklidové přípravky, ujistěte se, že máte při ruce veškeré pomůcky, jako jsou čisté hadříky, prachovky či mop. Nezapomeňte, že uklízet se dá také ekologicky. Takový ocet a citrónová šťáva mnohdy udělají víc práce, než drahé saponáty a odmašťovače. Před velkým úklidem si na dané místo připravte vše, co budete potřebovat. Pokud je to možné, uklízejte v den volna a dopřejte si klid.

 

Plánujte

Předem si určete, jak budete postupovat. Každému z nás vyhovuje jiný úklidový plán. Můžete postupovat místnost po místnosti, nebo napříč celým obydlím – nejprve povrchy, poté organizace, a tak dále úkon za úkonem. Jak uklízíte běžně? Sami víte, jaký styl úklidu vám nejlépe vyhovuje. Pokud budete mít jasný plán, budete si moci v hlavě odškrtávat pomyslné úkoly a vše bude utíkat rychleji, než byste čekali. A o to přece jde!

 

Zapojte rodinu

Víc rukou víc uklidí, o tom žádná. Je pravdou, že úklid domácnosti není zrovna oblíbenou činností dětí či partnerů. Zkuste je i přesto zapojit. Při troše fantazie se úklid zvrhne v dokonalou rodinnou zábavu. Rozdělte každému pokud možno snesitelné úkoly. Ubyde vám práce a zbylý čas můžete věnovat společným a mnohem zábavnějším aktivitám. A že raději uklízíte v tiché domácnosti? Prostě vyšlete rodinu na výlet. Svůj čas a celý úklid si budete moci organizovat podle sebe.

 

Zpestřete si den

Úklid nemusí být nepříjemný, záleží jen na nás, jak takový den uchopíme. Udělejte si to pěkné! Dopřejte si během úklidu přestávku na kávu a zákusek, v podvečerních hodinách si dejte sklenku vína. Úklid budete mít hned a navíc si jej spojíte s příjemnými emocemi.

kava

 

Odměňte se

Aby to uklízení stálo za to, nezapomeňte se nakonec odměnit. Uklidit celou domácnost vyžaduje hromadu energie a odhodlání. Motivace je důležitá. Dopředu si ujasněte, čím se odměníte za svou snahu. Ať už toužíte po něčem novém nebo byste rádi někam vyrazili, použijte to jako zdravou motivaci. Díky ní už během samotného úklidu budete snít a usmívat se. Úklid může být nakonec docela fajn. A ten pocit po něm – ten bude zaručeně úžasný!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...