Jídelní židle pro dítě: 4 + 1 tip jak vybrat tu nejlepší


Miminka rostou doslova a do písmene ze dne na den. Už ve svých 6 měsících přecházejí z takzvané mléčné stravy na tu nemléčnou. Tento čas je ideální ke koupi dětské jídelní židle. Jak si ale vybrat vhodnou jídelní židli pro dítě, když je na trhu tak široká nabídka? Na co si dávat při jejím výběru pozor?

Kromě toho, že půlroční miminka obvykle pomaličku začínají s prvními příkrmy, se také učí a zdokonalují v samostatném sezení. Spojení těchto dvou skutečností přímo volá po jídelní židli pro dítě.

Proč koupit jídelní židli pro dítě?

Dětská jídelní židle zhmotňuje pro dítka ideální místo pro sdílení harmonického rodinného života. Takové bezpečné a pohodlné sezení podporuje komunikaci mezi dětmi a celou rodinou, přičemž zároveň rozvíjí a zlepšují návyky dítěte na každodenní a přirozené stravování.

Kdy koupit dětskou jídelní židli?

Už z našich úvodních slov je zřejmé, že ideální čas na koupi a používání jídelní židle pro dítě je přibližně v 6 měsících miminka, tedy v období, kdy se postupně začíná s přikrmováním tuhou stravou.

Věděli jste, že dětskou jídelní židli, především dřevěnou, mohou děti využívat i po dovršení 3 let?

Některé jídelní židle jsou vhodné i pro dětičky, které se ještě nedokážou samostatně posadit. Takové typy dětských židlí jsou vybaveny speciální novorozeneckou vložkou, přičemž jsou polohovatelné.

Doporučení: Přibližně do 8 měsíců života by však děťátko nemělo v jídelní židli sedět více než 15 minut bez přestávky. Jeho zádové svaly totiž nejsou v takovém věku ještě dostatečně vyvinuté.

Na co se zaměřit při výběru jídelní židle pro dítě?

Dětská jídelní židle by měla být v první řadě bezpečná a stabilní. Právě proto by se měla vyznačovat pevnou konstrukcí, bezpečnostními popruhy a oddělovačem nohou, díky čemuž děťátko nemůže spadnout či převrhnout židli. Židle na krmení, která splňuje tyto požadavky, je pro děti zaručeně pohodlná.

Při výběru a následné koupi jídelní židle pro dítě musíte zvážit:

  • kolik můžete, resp. chcete, v tomto případě investovat
  • kde plánujete židli na krmení používat: doma či na cestách? ve velkých či malých prostorech?

Rozhodujícími faktory při výběru dětských jídelních židlí bývají i zaoblené rohy, odnímatelné tácky, otvory na skleničky či možnosti skládání. Nezapomínejte však ani na materiál jídelní židle pro dítě. Na trhu je v současnosti skutečně z čeho vybírat.

Jaké typy dětských jídelních židlí známe?

Dřevěná jídelní židle pro dítě

Dřevěné židle na krmení jsou nestárnoucí klasikou, která připomíná dětské časy i mnohým dospělákům. Dřevo je nezaměnitelný přírodní materiál, který dodává ten správný šmrnc i dětským jídelním židlím. Kromě toho, židle takového typu bývají později vzácným generačním dědictvím.

Plastová jídelní židle pro dítě

Plastové židle na krmení jsou mezi rodiči oblíbené pro jejich dostupnou cenovku a snadnou údržbu. Navíc jednodušší modely jsou vhodnou volbou do menších prostorů.

Hybridní jídelní židle pro dítě

Hybridní židle jsou tvořeny stolkem a židlí, spojením kterých je možné získat vysokou jídelní židli. Zatímco podoba vysoké židle je ideálním místem na krmení a stravování dětí, nízký stolek s židlí může posloužit na každodenní hrátky a aktivity dítěte.

Výškově nastavitelná (polohovatelná) jídelní židle pro dítě

Výškově nastavitelné, resp. polohovatelné jídelní židle, ať už dřevěné nebo plastové, jsou oblíbenou volbou rodičů. Možnosti nastavení výšky sedadla či polohování opěrek dělají z takových židlí ideálního parťáka rodičů a dětí po dlouhou dobu.

Cestovní jídelní židle pro dítě

Cestovní, resp. přenosné jídelní židle pro děti najdou své využití v menších kuchyních či při častém rodinném cestování. Nezabírají mnoho místa a jsou jednoduše skladné a přenosné.

christian hermann mpr5QrN9rjM unsplash 1

Doporučení na závěr

Když vaše ratolesti vyrostou z jídelních židlí pro děti, určitě dejte prostor dětským stolkům a židlím, které mohou plynule pokračovat ve výše zmíněném zlepšování stravovacích návyků dětí. Navíc, dětské stoly a židle představují pro malé předškoláky ideální místo na rozvíjení tvořivosti, představivosti a různých dovedností prostřednictvím kreslení, psaní, modelování či jiného způsobu poznávání světa.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...