Toto jsou 4 hlavní výhody kontinentálních postelí

Toužíte po nejvyšším možném komfortu spánku? Inspirujte se v domácnostech našich západních sousedů a dopřejte si sladké sny na kontinentální posteli. V porovnání s klasikou přináší celou řadu zajímavých výhod.

Kontinentální postel Malta 1 - 160 x 200 cm
Kontinentální postel Malta 1 – 160 x 200 cm

Kvalitu spánku by v dnešní uspěchané době plné stresu neměl nikdo podceňovat. Ničím nerušený odpočinek je důležitý pro psychické i fyzické zdraví. Pokud i vy chcete vstávat nabití energií a v dobré kondici, zamyslete se nad tím, jakou máte postel. Jedním z vůbec nejlepších řešení jsou tzv. kontinentální postele. V našich končinách nejsou lůžka typu boxspring paradoxně příliš vidět, ale u našich západních sousedů se těší velké popularitě. Jaké jsou jejich hlavní výhody?

1. Absence roštu

Kontinentální postel se kromě samotného postelového rámu skládá ze tří různých částí. Základnu tvoří takzvaný boxspring. Tento spodní díl postele je složený z masivního rámu, pružinového systému a nosných materiálů. Jeho funkce je ortopedická a ventilační. Následuje hlavní matrace položená celým svým povrchem na boxspringové základně. Poslední vrstvou je podložka neboli topper.

V celé konstrukci nenajdete žádný lamelový rošt. Box s pružinovou matrací vytváří povrch, který je všude jednotný a nadmíru pohodlný. Nikde nic nevrže a komfort si užijí i lidé, kteří mají vyšší hmotnost.

Jitona Ole 160 kontinentální postele Masiv borovice - bílá
Jitona Ole 160 kontinentální postele Masiv borovice – bílá

2. Ideální poloha pro ulehání

Během studentských let není problém ležet na matraci na zemi. S rostoucím věkem však člověk ocení, když se nemusí z postele složitě „sbírat“. Do postele si pouze bez komplikací sedne, stejně tak se z ní rychle zvedne. Kontinentální lůžko má zpravidla ložnou plochu ve výšce od 55 do 70 cm.

Vstávání a ulehání v této výšce je pro tělo absolutně přirozené a příjemné. Vyšší poloha má však také další klady. Jste ve větší vzdálenosti od podlahy a nemusí vás tolik trápit víření prachu. Máte neposlušného pejska, který by s vámi nejraději trávil noci v posteli? Menší plemena takto vysoko nevyskočí a po chvilce snažení ulehnou do vlastního pelíšku.

3. Postel opravdu na míru

Kontinentální postele bývají sice dražší, ale výrobci vám nabídkou vyjdou vstříc. Konfigurace bude přesně odrážet vaše specifické požadavky. Zvolíte si druh a tvrdost matrace přesně tak, jak potřebujete. Investice se vám vrátí v podobě spánku, který si zasloužíte. Samozřejmostí je možnost vybrat si čelo a materiál čalounění včetně jeho barvy.

Černá čalouněná kontinentální postel 180x200 PRESIDENT
Černá čalouněná kontinentální postel 180×200 PRESIDENT

4. Dlouhá životnost

Obyčejné matrace a rošty vydrží pouze pár let. Již po krátké době budete bojovat s vyleženými prohlubněmi a nepromyšlenou konstrukcí bez dostatečného větrání. U kvalitní kontinentální postele vás nic podobného nečeká. Nosnější matrace s gramáži okolo 40 kg/m3 nabídne opravdu dlouho výdrž. Složení postele ze tří vrstev se postará o to, aby ležení zůstalo zdravé a pohodlné po co nejdelší dobu.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...