Kam umístit v kuchyni pánve? Udělejte z nich dekoraci!

Pánve a hrnce bez diskuze zabírá hodně místa. Skladovat je někde hluboko ve skříňkách kuchyňské linky je však při častém vaření opravdu nepraktické. Potřebujete je mít snadno k dispozici, abyste se při vaření zbytečně nezdržovali. Spojte příjemné s užitečným a udělejte z nich dekoraci tím, že je vhodně vystavíte. V českých kuchyních je tento krok dost netradiční, ale výsledek opravdu stojí za to!

Pánve zavěšené nad kuchyňským ostrůvkem - ilustrační obrázek, zdroj
Pánve zavěšené nad kuchyňským ostrůvkem – ilustrační obrázek, zdroj

Zavěšeno nad sporákem

Pánvičky různých velikostí stačí zavěsit na háčky přímo nad sporákem, nebo nad kuchyňským ostrůvkem. Budou připraveny sloužit a zároveň na ně bude hezký pohled. Předpokladem je, že jsou designově zajímavé a dokonale vyčištěné. Ideálním kandidátem na zavěšení jsou tak měděné pánve. Vypadají atraktivně a zároveň mají skvělé funkční vlastnosti. Zavěšení pánví vám ušetří mnoho místa a do tradiční kuchyně se opravdu skvěle hodí. Ostatně díru na konci rukojeti nemají pánve a další kusy kuchyňského nádobí jen tak pro nic za nic.

Tyč na boční zdi

Nemáte-li možnost instalovat závěsnou tyč ke stropu, zapřemýšlejte nad pořízením tyče na zeď, kterou opět pouze dovybavíte háčky. Toto řešení zaujme především majitele menších kuchyní s dostatečnou hloubkou. Jen si dejte pozor na to, aby pánve nebyly blízko dřezu a sporáku. Při vaření a mytí nádobí by se mohly zašpinit, což rozhodně nechcete. Tyč by měla být na zeď přidělána opravdu pevně, aby unesla větší zátěž. Zbývající volné místo na tyči můžete využít pro drátěný program. Kromě pánví tak můžete na tyč umístit do závěsných poliček také například koření, oleje a další kuchyňské pomůcky

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Police na velké hrnce udělá parádu

Kam umístit opravdu velké hrnce, které často používáte pro vaření polévky a omáček? Nestyďte se za ně a vybavte kuchyň designovou policí. Hezké hrnce a rendlíky se opět stanou dekorací a rovnou na nich můžete nechat také pokličky s hezkým úchytem. Aby vše dobře vypadalo, opět se vyplatí pořídit nádobí z jedné sady a dbát na čistotu.

Z amerických filmů k vám domů

Vystavené kuchyňské nádobí je doménou amerických kuchyní, které můžete znát například z filmů. To však neznamená, že tento koncept nefunguje v našich podmínkách. Jakmile je nádobí hezké a naleštěné, opravdu není důvod ho zrovna v kuchyni schovávat. Naopak bude vše působit mnohem útulněji. Již na první pohled půjde poznat, že v takové domácnosti se vaří a pečou všelijaké dobroty. Nádobí zůstává v pohotovosti a nedostatek místa ve skříňkách je jednou provždy vyřešen.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...