Kde a kdo je Domov pro mne?

Díky lidem, kteří založili Domov pro mne a kteří v této neziskové organizaci pracují, je na světě zase o kapičku lépe. Takoví lidé totiž neberou svou práci jako povinnost, ale jako své životní poslání. Jak jinak by se také daly nazvat tisíce a desetitisíce hodin dobrovolnických činností ročně, které mají tito lidé doposud za sebou?

I to je Domov pro mě
I to je Domov pro mě

Co v organizaci dělají?

Pokud bychom chtěli jen velmi stroze shrnout, co je tato organizace vlastně zač, tak bychom ji zařadili mezi poskytovatele sociálních služeb. Konkrétněji jsou ale jedním z největších poskytovatelů sociálním služeb osobní asistence v Brně a jeho okolí.

Domov pro mne se od roku 2004 primárně zabývá osobní asistencí. Asistenci poskytuje dětem i dospělým lidem se sníženou soběstačností již od tří let věku. Jednou z největších výhod této organizace je, že tyto služby jsou dostupné 24 hodin denně po 7 dní v týdnu. Asistenti klientům pomáhají při doprovodu do zaměstnání, do školy nebo při doprovodu na různé společenské akce. Pomáhají jim ale také při běžných denních úkonech, jakými je oblékání, strava nebo osobní hygiena.

V posledních šesti letech začaly provozovat takzvané chráněné bydlení. Tím se rozumí poskytování pobytových služeb osobám se sníženou soběstačností. Jedná se o osoby s fyzickým postižením, chronickým nebo duševním onemocněním, které vyžadují pomoc další osoby. Chráněné bydlení je určené osobám od 19 do 80 let.

Realizují také řadu různých pobytových akcí jak pro děti, tak dospělé s hendikepem, příměstské tábory a hromadu dalších volnočasových aktivit.

Péče o klienty na prvním místě

V osobní asistenci patří Domov pro mne mezi ty nejlepší, od kterých se vám může těchto služeb dostat. Poskytují své služby neomezeně 24 hodin denně, o víkendech, o svátcích, a to v domácím prostředí svých klientů.

Každá jejich práce je na míru ušitá jednotlivému klientovi, a tomu se tak dostává té nejlepší možné péče. V roce 2016 se mohli pochlubit 90 klienty, kterým usnadnili jejich životní úděl a poskytli jim víc jak 25 tisíc hodin osobní asistence.

V osobní asistenci patří Domov pro mne mezi ty nejlepší
V osobní asistenci patří Domov pro mne mezi ty nejlepší

Sny o vlastním bydlení

V roce 2012 začali s projektem Nezávislé bydlení, které je přece jen příjemnější a pohodlnější variantou než pobyt v ústavním zařízení. Zprostředkovávají totiž lidem domov. Během let 2012 až 2016 let dopomohlo Nezávislé bydlení prvním 4 dospělým osobám s těžkým fyzických postižením ke snu o vlastním bydlení. Tito lidé bydleli ve dvou sousedních bezbariérových bytech v běžné zástavbě a mohli si tak zažít běžné starosti samostatného bydlení.

Nedílnou součástí vlastního bydlení pro tělesně hendikepované je samozřejmě i určitá nutnost asistence. Domov pro mne proto zajišťuje 24 hodinovou osobní asistenci a zúčastněným tak nic nebrání v žití běžného života.

Přijďte si vyzkoušet Temno

Domov pro mne pořádá i spousty akcí pro veřejnost. Jednou z jejich specialit je akce Temno. Smyslem této noční šifrovací hry je ukázat vozíčkářům zajímavá místa nočního Brna. Hra ale není určena pouze vozíčkářům.

Temno se snaží poukázat široké veřejnosti na úskalí, které musejí vozíčkáři denně při běžných činnostech překonávat. Účastníci zažijí dávku dobrodružství, spousty legrace, poznají noční Brno a v neposlední řadě si vyzkouší zdolávat překážky města na vozíku.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...