Kdepak, svět zahradních soch neokupují jen trpaslíci

Kdo by je neznal. Na výšku měří pár centimetrů, mají dlouhé bílé vousy, špičatou čepici a někteří z nich drží lucerničku. Řeč je o zahradních trpaslících, které jsou pro někoho synonymem nevkusu a pro dalšího způsobem, jak oživit zahradu. Co takhle se raději podívat na další sochy a inspirativní možnosti?

zahradni socha 2

Zná je úplně každý. Dlouhé roky stáli trpaslíci u silnic v pohraničních oblastech s jednoduchým cílem. Snažili se zaujmout zrak všech, kteří hledali originální dekoraci na zahradu, ideálně v podobě nějaké té sochy. Bohužel originalita a vkus není to samé. Zelené prostředí plné trpaslíků již není v módě, ale sochy jako takové jsou čím dál tím víc populární. Pokud nevěříte, stačí si udělat rychlou expedici do světa zahradních dekorací.

Postavičky dělají radost hlavně dětem

Za velkou popularitou zahradních trpaslíků stojí především jejich dřívější roztomilost. Platí to minimálně o běžných trpaslících. Výjimkou jsou vousáči bez oblečení, které dost možná dokáží pobavit jako dárek mezi přáteli, ale rozhodně na ně nechcete koukat po několik následujících let.

Dostupnými a milými soškami na zahradu jsou všelijaká zvířátka. Dekorační zahradní figurky bývají vyrobeny z odolného plastu, který se dokáže velmi dobře popasovat s rozmary počasí. Díky nízké hmotnosti máte příležitost sošku umístit přesně tam, kam chcete.

zahradni socha

Spolehlivý hlídač

Máte problémy s nezvanými hosty, kteří vám okusují na zahradě květiny a pracně vypěstovanou zeleninu? Vaší ideální postavičkou je například sova. Přítomnost takové sochy efektivně odpuzuje menší ptáky a hlodavce.

Když kameny ožijí

Materiál zahradní sochy a její povrch hraje klíčovou roli v tom, jak zapadne do prostředí zahrady. Hledáte-li něco maximálně přirozeného, je trefou do černého imitace kamene. Velmi originální jsou jak kamenné obličeje vyrobené z šedého umělého kamene, tak sošky draků a dalších mýtických stvoření.

Některé sochy na zahradu v sobě kombinují dekorativní i praktickou funkci. Platí to především o těch, které jsou vytvarovány tak, aby v případě vašeho zájmu posloužily jako květináč. Skvělé jsou také sochy fungující jako pítko pro drobné ptactvo a veverky.

Správné umístění v zahradě

Jakmile máte vybranou krásnou sochu, nezbývá už nic jiného, než jí najít tu správnou adresu v rámci zahrady. Menší sochy se hodí do zahradních květinových záhonů a na terasy. Větší si naopak zaslouží otevřený prostor, kde jim bude věnováno dostatek pozornosti. Velmi dobře vypadá umístění poblíž vody. Rozlučte se jednou provždy s trpaslíky a přivítejte vkusné dekorace, kterým nechybí nápad.

Čtěte dál!

Industriální styl bydlení: Nový trend

Industriální styl představuje módní vlnu v bydlení. Může být jednoduchý a...

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...