Kdy se vyplatí pořídit podlahové konvektory?

Přemýšlíte o systému vytápění, který bude efektivní a zároveň nebude narušovat design a koncept interiéru například přítomností nevzhledných radiátorů? Jedním z oblíbených řešení se stává podlahové vytápění pomocí konvektorů. Jak to vlastně funguje a v jakých situacích se vyplatí?

Přemýšlíte o systému vytápění, který bude efektivní a zapadne do designu interiéru? Ideálním řešením mohou být podlahové konvektory.

Vyřešit vytápění tak, aby optimálně fungovalo, nebylo příliš nákladné a zároveň zdroje tepla nepřekážely u každé zdi, je dnes už možné a zcela reálné. Podlahové vytápění nahrazuje na mnoha místech klasické systémy a s velkým úspěchem. Místo rozměrných agregátů zbyde pouze mřížka na podlaze, kterou proudí do místnosti teplý vzduch. Díky tomu ušetříte maximum místa a přitom můžete očekávat vysokou účinnost.

kitchen 1872195 1920

Jak to funguje?

Podlahová topení využívají jednoduchou cirkulaci vzduchu. Chladný vzduch vstupuje do konvektoru a přes horkou vodu ve výměníku se ohřívá a putuje do místnosti. Tato metoda je oproti radiátorům výrazně účinnější, a dokonce můžete i snížit náklady. Další možností je konvektor opatřený ventilátorem, který dokáže vytápět ještě výrazně rychleji. Podlahový systém navíc můžete využít nejen k topení, ale naopak i k ochlazování v letních měsících.

Kde se s podlahovým vytápěním setkáte?

V dnešní době jsou u nás podlahová topení doménou zejména kancelářských a firemních budov nebo různých komerčních prostor. Stále větší oblibu si ale získávají i v domácnostech, a to zejména v moderně a stylově laděných interiérech, kde by tradiční radiátor byl nemyslitelným trnem v oku.

photo 1538034366974 3574734ef784 e1538374905795

Nezmenšujte si životní prostor!

Podlahové topení ušetří spoustu místa a skvěle se uplatní v domech a bytech, kde by jiný systém narušoval design nebo nevhodně zasahoval do prostoru. Týká se to příkladně místností a budov s velkými prosklenými stěnami, francouzskými okny apod.

Ty jsou dnes velice oblíbené a je opravdu problém, pokud vám ve výhledu do zahrady nebo na město překáží účelová kovová či litinová konstrukce. O tom, jak to vypadá zvenčí netřeba mluvit.

photo 1538034826284 b29eddc5fae5 e1538374857891

Podlahový systém jako hlavní i vedlejší způsob vytápění

Podlahové vytápění lze zvolit jako doplňkový, ale i hlavní způsob vytápění celého bytu či domu. Umísťují se podél zdí či prosklených stěn a oken s malou mezerou. Potřebná hloubka pod mřížkou je obvykle už od 5 cm až po např. půl metru. Zde záleží na možnostech konkrétní podlahy. Šířka, délka i vzhled mřížky – to jsou parametry do značné míry volitelné a přizpůsobitelné.

Kromě moderních interiérů se toto řešení hodí např. do skleníků, zimních zahrad a podobných staveb, ale i všude tam, kde je zavedení klasického radiátorového nebo jiného řešení nemožné nebo nežádoucí. Vsadíte při stavbě nebo plánované rekonstrukci na výhody podlahových konvektorů?

Čtěte dál!

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Podzimní FOR INTERIOR se představí ke konci září

Veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR je místem s...

Zveme vás na 15. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME, který nabídne velkolepé vánoční expozice

15. ročník kontraktačně-prodejního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...