Kdy se vyplatí pořídit podlahové konvektory?

Přemýšlíte o systému vytápění, který bude efektivní a zároveň nebude narušovat design a koncept interiéru například přítomností nevzhledných radiátorů? Jedním z oblíbených řešení se stává podlahové vytápění pomocí konvektorů. Jak to vlastně funguje a v jakých situacích se vyplatí?

Přemýšlíte o systému vytápění, který bude efektivní a zapadne do designu interiéru? Ideálním řešením mohou být podlahové konvektory.

Vyřešit vytápění tak, aby optimálně fungovalo, nebylo příliš nákladné a zároveň zdroje tepla nepřekážely u každé zdi, je dnes už možné a zcela reálné. Podlahové vytápění nahrazuje na mnoha místech klasické systémy a s velkým úspěchem. Místo rozměrných agregátů zbyde pouze mřížka na podlaze, kterou proudí do místnosti teplý vzduch. Díky tomu ušetříte maximum místa a přitom můžete očekávat vysokou účinnost.

kitchen 1872195 1920

Jak to funguje?

Podlahová topení využívají jednoduchou cirkulaci vzduchu. Chladný vzduch vstupuje do konvektoru a přes horkou vodu ve výměníku se ohřívá a putuje do místnosti. Tato metoda je oproti radiátorům výrazně účinnější, a dokonce můžete i snížit náklady. Další možností je konvektor opatřený ventilátorem, který dokáže vytápět ještě výrazně rychleji. Podlahový systém navíc můžete využít nejen k topení, ale naopak i k ochlazování v letních měsících.

Kde se s podlahovým vytápěním setkáte?

V dnešní době jsou u nás podlahová topení doménou zejména kancelářských a firemních budov nebo různých komerčních prostor. Stále větší oblibu si ale získávají i v domácnostech, a to zejména v moderně a stylově laděných interiérech, kde by tradiční radiátor byl nemyslitelným trnem v oku.

photo 1538034366974 3574734ef784 e1538374905795

Nezmenšujte si životní prostor!

Podlahové topení ušetří spoustu místa a skvěle se uplatní v domech a bytech, kde by jiný systém narušoval design nebo nevhodně zasahoval do prostoru. Týká se to příkladně místností a budov s velkými prosklenými stěnami, francouzskými okny apod.

Ty jsou dnes velice oblíbené a je opravdu problém, pokud vám ve výhledu do zahrady nebo na město překáží účelová kovová či litinová konstrukce. O tom, jak to vypadá zvenčí netřeba mluvit.

photo 1538034826284 b29eddc5fae5 e1538374857891

Podlahový systém jako hlavní i vedlejší způsob vytápění

Podlahové vytápění lze zvolit jako doplňkový, ale i hlavní způsob vytápění celého bytu či domu. Umísťují se podél zdí či prosklených stěn a oken s malou mezerou. Potřebná hloubka pod mřížkou je obvykle už od 5 cm až po např. půl metru. Zde záleží na možnostech konkrétní podlahy. Šířka, délka i vzhled mřížky – to jsou parametry do značné míry volitelné a přizpůsobitelné.

Kromě moderních interiérů se toto řešení hodí např. do skleníků, zimních zahrad a podobných staveb, ale i všude tam, kde je zavedení klasického radiátorového nebo jiného řešení nemožné nebo nežádoucí. Vsadíte při stavbě nebo plánované rekonstrukci na výhody podlahových konvektorů?

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...