Když chcete opravdu moderní a praktický dřez do kuchyně

Kuchyňský dřez zcela klíčově ovlivňuje nejen vzhled kuchyňské linky, ale také to, jak pohodlná pro vás bude celá řada aktivit od vaření až po oplachování skleniček po romantické večeři. Už jen výběr správného tvaru a materiálu se stává nelehkým úkolem, a proto se několik rad a trendů jednoznačně hodí.

Kulatý, nebo raději hranatý?

Na první pohled by se mohlo zdát, že samotný tvar dřezu nehraje žádnou zásadní roli. Zkrátka stačí vybrat ten, který se do kuchyňské linky pohodlně vejde. Opak je pravdou. Tvar rozhoduje o tom, jak bude dřez ladit se zbytkem kuchyně. Je pochopitelné, že by měl korespondovat s dalším vybavením a designovými prvky v jeho blízkosti.

Dřez Villeroy & Boch Subway XS 48x51 cm grafit 678101I4
Dřez Villeroy & Boch Subway XS 48×51 cm grafit 678101I4

Obecně platí, že za moderní jsou považovány hranaté dřezy větších rozměrů. Nejlépe se zapuštěnou hranou pod úroveň pracovní desky. Jsou praktické a stylové. Naopak kulaté dřezy jsou na ústupu a v klasické podobě jejich popularita dlouhodobě klesá. Současné modely dřezů musí přinášet zajímavé detail, chytré nápady y a odolné materiály.

Materiál rozhoduje nejen o vzhledu

Cenově nejdostupnější klasikou mezi dřezy je nerez. Nabízí vysokou odolnosti proti korozi, snadno se udržuje a lze ho kombinovat s libovolnou barvou kuchyňské linky. Nevýhodou je však jeho náchylnost k poškrábání. Už jen taková drátěnka dokáže na povrchu zanechat stopy, které dřezu na kráse nepřidají.

Niagara 10 - Dřez, kulatý (granit, bílá
Niagara 10 – Dřez, kulatý (granit, bílá

Velmi moderní volbou a jasným tipem jsou granitové dřezy. Užijte si jejich jedinečný design, snadnou údržbu, barevnou stálost a odolnost proti poškrábání. Granit je pochopitelně o něco dražší, nicméně výsledek za to stojí. Na trhu najdete mnoho granitových dřezů v různých barevných odstínech od bílé po černou. Nikdy pro vás tak nebude problém ve sladit s barvami v kuchyni.

 

Seznamte dřez s luxusem

Řadíte-li se mezi náročné zákazníky, zcela jistě vás zaujmou keramické dřezy a kompozitní dřezy. Keramika má skvělé vlastnosti, ale bohužel také vyšší pořizovací cenu. Zajímavou volbou za nižší cenu je zmíněný kompozitní dřez. Nenabídne sice zázračnou odolností proti poškození a usazování nečistot, avšak v moderní kuchyni mu to sluší. Další alternativou jsou dřezy z umělého kamene. Jsou nenáročné na údržbu.

Vybrat si pochopitelně můžete také dřez z tvrzeného kamene, který vám kameník připraví přesně na míru, nicméně výsledná cena se v takovém případě může pohybovat v řádech desítek tisíc korun. Netradiční jsou také dřezy ze skla a masivního dřeva. Jinými slovy možnosti jsou opravdu široké a záleží pouze na vás, jak se rozhodnete.

Dřez rozhodně nepodceňujte

Mnoho lidí se rozhodne pořídit první dřez, na který narazí. Je to velká chyba, protože jeho vzhled nelze jen tak ignorovat. Darujte i vy vašemu bydlení kousek, který vám bude za každé situace sloužit na 100 %.

Čtěte dál!

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka nekončí. Aby...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě domu rozhodně...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na tom jsou...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na...