Nemusíte mít velkou zahradu u domu, abyste si mohli užívat přípravu dobrot na grilu. Dokonce nepotřebujete ani hezké počasí. S kvalitním kontaktním grilem si pochutnáte a zároveň objevíte nové recepty. Podívejte se, na co se při jeho výběru zaměřit.

Češi přistupují ke kuchyňským vynálezům vždy opatrně, ale i tak se kontaktním grilům daří získávat si pozornost a popularitu. Vysvětlení je jednoduché. Během letních měsíců člověka láká grilovat, ale ne každý má možnost rozdělat klasický gril na dřevěné uhlí a rozložit si veškeré vybavení někde na zahradě. S kontaktní variantou grilu na elektrický proud dokážete grilovat klidně i v panelovém domě a všude tam, kam vám dosáhne napájecí kabel. Tedy za předpokladu, že touto aktivitou nebudete rušit sousedy.

Stolní otevřené i přiklápěcí grily

Velmi zajímavou volbou jsou otevřené stolní grily s vysokým výkonem a hladkou deskou s nepřilnavým povrchem. Díky variabilnímu nastavení teploty a dostatečně velké ploše dokážete připravit na jedničku vše od klobásek přes zeleninu až po šťavnatý steak. To vše bez používání dodatečného tuku. Nízká hmotnost grilu vám garantuje snadnou manipulaci.

ECG KG 300 Deluxe
ECG KG 300 Deluxe

Některé modely grilů přidávají ještě horní příklopnou část, která vám ugriluje jídlo z horní strany. Nemusíte ho tak otáčet a složitě hlídat. Z obou stran ho budete mít připraveno přesně tak, jak vám chutná. To se hodí především ve větších rodinách, které potřebují připravit více porcí najednou. Malá časová náročnost je společně s minimálními nároky na vaše kuchařské dovednosti hlavní výhodou kontaktních grilů. Rozmyslete si tak, zda chcete raději otevřený stolní gril, nebo rovnou vyberete typ s horní příklopnou deskou. Otevřený gril bývá zpravidla snadněji omyvatelný.

Od hamburgerů po svačiny do školy

S kontaktními grily se vám otevírá cesta k vaření dobrot, které si skutečně vychutnáte. Navíc se nemusíte limitovat pouze na léto, z pohodlí domova budete grilovat klidně 365 dní v roce. Jakmile gril zapojíte do elektrické zásuvky, můžete na něj začít pokládat vše od uzenin až po velmi oblíbené hamburgery. Zmíněná přiklápěcí varianta je vhodná také na zapékání různých bagetek s náplní a tortil. Nechcete ztrácet čas přípravou svačin pro děti? Ty šikovnější si dokáží předem připravený toust zapéct a vy máte po starostech.

300x300-products-1416408011.gif

Dietní kontaktní gril
Dietní kontaktní gril

Zdravé grilování

Grilování je oblíbené pro jedinečnou chuť a vůni připravovaných pokrmů. Zakoupení grilu se nezřídka stává impulsem k tomu, abyste začali jíst zdravěji bez smažení a dalších tuků. Hodit na gril kousek kvalitního masa společně se zeleninou je překvapivě jednoduché. Pak už jen stačí okořenit a je hotovo. Bez zahrady, dřevěného uhlí a složitých příprav.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here