Když pracovat doma, tak podle Feng Shui

Práce z domova má své plusy i mínusy. Jestliže si chcete svou práci užívat naplno a dělat ji s radostí, pak se nabízí jednoduché řešení. Zařiďte si pracovnu ve stylu Feng Shui!

feng shui

 

Staré čínské učení Feng Shui už po mnoho staletí pomáhá vytvářet harmonický prostor. Aby v interiéru správně proudily energie, můžete vyzkoušet uspořádání místností podle Feng Shui principů. Právě v pracovně jsou harmonie a rovnováha energií velmi důležité. Jestliže se vám dosud nepracovalo dobře, je nejvyšší čas to změnit. Uspořádejte si svůj home office podle čínských tradic. Změna vás překvapí!

 

Pracujte s radostí

Pracovna podle Feng Shui je otevřená, harmonická a bez negativních energií. Taková kancelář by měla přinášet úspěch a práce by měla jít pěkně od ruky. Zkrátka a dobře, znovu nastartujete svou produktivitu.

 

Stůl jako základ

Pracovní stůl je vaším společníkem při každodenní práci. Proto je velmi důležitý v uspořádání Feng Shui. Ideální pracovní stůl by měl být prostorný a uklizený. Pro stůl najděte místo co nejdál od dveří. Základní chybou, kterou dělá mnoho z nás, je umístění pracovního stolu ke zdi. Tak nedochází k volnému proudění energie. Stůl patří nejlépe do prostoru, ideálně na místo s výhledem z okna a na celou místnost. Pozor však na pozici křesla, které ke stolu patří. Neseďte zády ke dveřím ani v jejich přímé linii. Tak byste přicházeli o veškerou svou energii.

 

Organizace

Kancelář podle Feng Shui nezná nepořádek. Chaos do principů čínského učení nepatří. Minimalistické organizování vám pomůže udržet stůl uklizený. Pořiďte si úložný kontejner, boxy nebo pořadače, aby každá věc měla své dané místo. Pokud se navíc vaše kancelář nachází z důvodu nedostatku prostoru v místnosti, která má ještě jiný účel, můžete využít oddělovací policové díly. Zachovají vzdušnost a vy získáte užitečný úložný prostor.

feng shui 2

 

Barvy a materiály

Celek by měl být harmonický a sladěný. Pečlivě tedy vybírejte barvy. Pro pracovnu se hodí neutrální tóny, které oživíte svou oblíbenou barvou. Vhodná je svěží zelená. Maximální počet barev jsou tři odstíny, jedna z nich by měla být základní. Co se týče materiálů, vhodné je dřevo. Stylový dřevěný koncept můžete podtrhnout koberečky z juty nebo bavlněným plédem.

 

Dekorace do pracovny

Ano, i do pracovny doplňky patří. Chcete se přece cítit příjemně. V pracovně by neměly chybět zelené rostliny. Zapomeňte na kaktusy, vybírejte zeleň s kulatými listy. Rostliny lze doplnit také vodou. Proto se do pracoven podle Feng Shui umisťují fontánky s tekoucí vodou nebo akvária s lichým počtem ryb. Rybičky jsou podle čínského učení symbolem úspěchu a bohatství. Kromě toho voda evokuje klid, který je pro práci v domácím prostředí tolik důležitý.

feng shui 3

 

Osvětlení

Pracovna by měla být na místě, kde je dostatek přirozeného denního světla. Pro potřeby práce při pozdních večerních hodinách použijte kvalitní stolní lampu. Světlá, otevřená a příjemná kancelář je základem dobře vykonané práce. Zařiďte si své pracovní místo vkusně s ohledem na Feng Shui – a pobyt u pracovního stolu si zamilujete!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...