Koupelna snů? Využijte našich vychytávek!

Elegantní místa ve vašem domě či bytě nemusí představovat jenom obývací prostory. Mnoho lidí dokáže uznat i pěkně zařízenou koupelnu. Výběr základních věcí jako je vana či sprchový kout, toaleta, umyvadlo nebo kachličky je čistě na vkusu a stylu každého z nás. V tomto článku se zaměříme na to, jak ozvláštnit koupelnu, když už tento základ máte splněný. Poté se totiž hlásí o slovo koupelnový nábytek, osvětlení, výběr zrcadla nebo pokojové rostliny.

modern minimalist bathroom 3115450 960 720 e1553552178300

Jednoduchost a čistota linií

Podle posledních trendů nejen v koupelnovém nábytku vévodí heslo – méně je více, a toho bychom se měli držet i při zařizování celého interiéru. Velmi populární jsou pastelové barvy, stylu vládne minimalismus, ale i vintage, celý prostor by poté měl být vzdušný. Důležitým aspektem je velikost koupelny, podle níž si zvolíte druh nábytku.

photo 1521783593447 5702b9bfd267

Do malé koupelny se zpravidla nehodí velké komody, které by mohly zastavět celý prostor. Ve většině případů si lze vystačit s úložným prostorem pod umyvadlem. Do větší si můžete pořídit koupelnové skříňky nebo i celou sestavu. Pokud tápete, nebudete dlouho, protože inspirovat se můžete doslova na každém rohu.

Tip: Více inspirace ze světa koupelen najdete zde

Co možná nevíte o osvětlení

Základním prvkem každé místnosti je osvětlení. V koupelně to platí obzvlášť, protože se právě tam většina z nás připravuje před odchodem z domova. Velmi praktická jsou zrcadla se zabudovanými světly. Nicméně světlo byste nikdy neměli směřovat přímo na zrcadlo, protože to oslepuje. Další důležitou věcí při zařizování koupelnového osvětlení je samotný výběr světla. Nejdoporučovanější je teplé bílé světlo, které v místnosti zajistí prosvětlenou vzdušnou atmosféru.

Eurosanit MALENA 60 až 160 cm – zrcadlo do koupelny s LED osvětlením a hodinami Rozměr: 60x65cm
Eurosanit MALENA 60 až 160 cm – zrcadlo do koupelny s LED osvětlením a hodinami Rozměr: 60x65cm

Ozvláštněním může být také světlo přímo ve sprše či vaně, zejména to barevné. Mnoho světel má také možnost redukce svítivosti, díky které si nastavíte podadované světlo při vašich intimních chvílích. Světelné efekty mohou mít také stimulující účinky, které jsou pro relax v koupelně jako dělané.

Pokojovky v koupelně

I pokojové rostliny se mohou hodit do koupelny, musíte ale myslet na pár věcí, protože koupelna je specifické místo pro pěstování květin. Podle toho poté vybírejte vhodné kandidáty pro zkrášlení koupelny. V prostorných a prosvětlených koupelnách s denním světlem máte na výběr z mnoha rostlin. Květů se však nemusíte vzdávat ani když je ve vaší koupelně málo světla nebo vůbec žádné. Chce se to jen více zajímat o požadavky dané rostliny.

home 3593729 960 720 e1553552252611

Co se týče umístění, vybírejte z květináčů ve stylu vaší koupelny. Pro menší koupelny se hodí závěsné květináče, které mohou být i skvělou dekorací. V současné době jsou vysoce trendy i kovové květináče nebo keramické nádoby v jedné barvě. Kvůli vysoké vlhkosti se snažte vyhnout proutěným košíkům.

Vaše koupelna už nemusí být jen jednolitá místnost v bílé barvě. Pusťte se do dekorací a uvidíte, že budete s výsledkem velmi spokojeni. Pak už jen stačí si napustit vanu, ztlumit světla a vychutnávat si zasloužený odpočinek!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...