Kouzlo s vůní dřeva

Dřevo patří mezi oblíbené materiály – v interiéru i exteriéru. Vůně, struktura a vzhled dřeva přispívají k výsledným estetickým dojmům, které potěší na první pohled. Dejte i vy dřevěnému kouzlu šanci – pořiďte si špalek. Přinášíme inspiraci pro dům i zahradu – protože i malé detaily umí velké věci.

Masiv24 - Masivní indický palisandr, konzole DAKOTA
Masiv24 – Masivní indický palisandr, konzole DAKOTA

 

Dřevěné špalky jsou stále populárnější – jsou vidět v interiéru i na zahradách. Co vše se dá se špalkem vytvořit? K čemu může dřevěný pomocník posloužit? Vyberte si některý z nápadů, jak využít špalek v bydlení.

Není stolek jako stolek

Odkládací stolek se hodí nejen do obývacího pokoje. Své využití jistě najde také na zahradě, zejména pak v relaxační zóně. Jestliže přemýšlíte, kam odložit nápoje, ať už u lehátka nebo u bazénu, pak zvažte, zda by se tu nehodil právě dřevěný špalek. Ten můžete upravit na požadovanou výšku. V exteriéru dřevo vynikne, pokud však bude podléhat vlivům počasí, nezapomeňte materiál náležitě ošetřit.

Konzola / psací stolek Motley
Konzola / psací stolek Motley

 

Odkládací stolek z kusu dřeva můžete stejně dobře využít také v předsíni, v kanceláři nebo v obytné zóně. V podstatě kdekoli.

Posezení u ohně

Letní opékaní špekáčků k prázdninovým dnům zkrátka patří. Jestliže vás nudí všechny ty klasické lavičky, obklopující ohniště, vyměňte je za dřevěné špalky. Okolo ohně stačí rozmístit několik různých špalků, které poslouží dětem i dospělým. Romantika u plápolajícího živlu získá zcela nový rozměr.

lavicka

 

Podtrhněte krásu květin

Jak se zdá, tradičním květinovým stojanům dávno odzvonilo. Pokud však přesto toužíte vyzdvihnout krásu některé z pokojových rostlin, špalek vám velmi dobře poslouží. Se zelení si rozhodně bude rozumět – v jakémkoli koutu vašeho domova. Taková bonsaj na špalku perfektně vynikne – stačí vybrat příjemné a slunné místo.

Neotřelé noční stolky

Proč by noční stolky měly být nudné? Stačí dva špalky a odkládací plocha u vaší postele zaujme na první pohled. Snese lampičku, svíčky, knihu – cokoli si budete přát. Noční stolky nahrazené stylovými pařezy perfektně doplní třeba postel z masivu. Ložnice ve skutečném srubu může být ještě srubovější!

Dubový noční stolek SRDB30, rustikální dřevěný nábytek
Dubový noční stolek SRDB30, rustikální dřevěný nábytek

 

Kavárenské posezení

Všechna ta odpoledne s vůní kávy mohou vonět ještě lépe. Oživte váš relaxační koutek v zahradě či na balkoně příjemným posezením. Dvě židle a špalek stačí, abyste získali dokonalé zázemí pro vychutnání přítomného okamžiku. Kdy je ten pravý čas na kávu?

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...