Kouzlo s vůní dřeva

Dřevo patří mezi oblíbené materiály – v interiéru i exteriéru. Vůně, struktura a vzhled dřeva přispívají k výsledným estetickým dojmům, které potěší na první pohled. Dejte i vy dřevěnému kouzlu šanci – pořiďte si špalek. Přinášíme inspiraci pro dům i zahradu – protože i malé detaily umí velké věci.

Masiv24 - Masivní indický palisandr, konzole DAKOTA
Masiv24 – Masivní indický palisandr, konzole DAKOTA

 

Dřevěné špalky jsou stále populárnější – jsou vidět v interiéru i na zahradách. Co vše se dá se špalkem vytvořit? K čemu může dřevěný pomocník posloužit? Vyberte si některý z nápadů, jak využít špalek v bydlení.

Není stolek jako stolek

Odkládací stolek se hodí nejen do obývacího pokoje. Své využití jistě najde také na zahradě, zejména pak v relaxační zóně. Jestliže přemýšlíte, kam odložit nápoje, ať už u lehátka nebo u bazénu, pak zvažte, zda by se tu nehodil právě dřevěný špalek. Ten můžete upravit na požadovanou výšku. V exteriéru dřevo vynikne, pokud však bude podléhat vlivům počasí, nezapomeňte materiál náležitě ošetřit.

Konzola / psací stolek Motley
Konzola / psací stolek Motley

 

Odkládací stolek z kusu dřeva můžete stejně dobře využít také v předsíni, v kanceláři nebo v obytné zóně. V podstatě kdekoli.

Posezení u ohně

Letní opékaní špekáčků k prázdninovým dnům zkrátka patří. Jestliže vás nudí všechny ty klasické lavičky, obklopující ohniště, vyměňte je za dřevěné špalky. Okolo ohně stačí rozmístit několik různých špalků, které poslouží dětem i dospělým. Romantika u plápolajícího živlu získá zcela nový rozměr.

lavicka

 

Podtrhněte krásu květin

Jak se zdá, tradičním květinovým stojanům dávno odzvonilo. Pokud však přesto toužíte vyzdvihnout krásu některé z pokojových rostlin, špalek vám velmi dobře poslouží. Se zelení si rozhodně bude rozumět – v jakémkoli koutu vašeho domova. Taková bonsaj na špalku perfektně vynikne – stačí vybrat příjemné a slunné místo.

Neotřelé noční stolky

Proč by noční stolky měly být nudné? Stačí dva špalky a odkládací plocha u vaší postele zaujme na první pohled. Snese lampičku, svíčky, knihu – cokoli si budete přát. Noční stolky nahrazené stylovými pařezy perfektně doplní třeba postel z masivu. Ložnice ve skutečném srubu může být ještě srubovější!

Dubový noční stolek SRDB30, rustikální dřevěný nábytek
Dubový noční stolek SRDB30, rustikální dřevěný nábytek

 

Kavárenské posezení

Všechna ta odpoledne s vůní kávy mohou vonět ještě lépe. Oživte váš relaxační koutek v zahradě či na balkoně příjemným posezením. Dvě židle a špalek stačí, abyste získali dokonalé zázemí pro vychutnání přítomného okamžiku. Kdy je ten pravý čas na kávu?

Čtěte dál!

Veletrh úspor energií v Hodoníně

První ze série regionálních stavebních výstav se letos koná v Hodoníně v prostoráchDomu...

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...