Krb jako perla interiéru. Inspirujte se

Jemné světlo lehce ozařující interiér, nezaměnitelná vůně dřeva a jeho praskání svádějící nás ke spánku i měkké teplo zpříjemňující zimní i podzimní večery. To všechno nám dává krb. Čekat od něj můžeme ale ještě mnohem víc. Může být klenotem interiéru, dotvářet jej a zútulnit. Nechte se inspirovat tím, jak z krbových kamen udělat srdce celého domova.

Návrat na výsluní

Krbová kamna i krby v interiéru začínají být znovu populární. Aby splnily všechna vaše přání, udělejte si výlet po kamnářských studiích a prohlédněte si katalogy. Uvidíte, jak mohou v interiéru vypadat, jaké mezi sebou mají rozdíly i to, jaké teplo od nich můžete čekat. Rozhodnete se také, zda bude váš oheň plápolat v krbu, krbových kamnech nebo v kamnech kachlových. Ukázky v článku pocházejí od prodejce krbů Fortell.

Tip: Alternativou klasických krbů na dřevo jsou plynové krby. Stačí jedno stisknutí tlačítka, a oheň hoří. Žádný prach, kouř ani jiskry.

Plynovy krb 1 219 0 nero assoluto classico naturweiss

Design představivosti meze neklade

Ve svém interiéru můžete mít skoro vše, na co si vzpomenete. Stačí, aby vám to dovolily technické parametry. Design bude doplňovat moderní krb i kachlová kamna, která by jako z oka vypadla těm v chalupách našich prababiček. Zkušený kamnář vám navrhne nebo nabídne přesně taková, jaká se vám budou líbit a hodit do obývacího pokoje.

Krbová kamna

Ta moderní jsou nejčastěji vyrobená z litiny a oceli a určitě vám neudělají ostudu. Mohou být obložená kachlemi různých barev. Jsou ideální do menších interiérů, neboť zaberou málo místa a při správném postupu topení si užijete pohodu za rozumné náklady.

Krbova kamna hark 127B

Kam se hodí?

Krbová kamna milujeme a chceme je v interiéru čím dál častěji. Seženeme je proto jako designové moderní kousky i napodobeniny venkovských kamen. Z toho plyne, že se hodí do jakéhokoliv domu, do moderního i rustikálního. Doporučujeme však zvolit prosklení, díky kterému budete mít perfektní výhled na příjemně se tetelící ohýnek.

Kachlová kamna

Klasická kachlová kamna vykouzlí z vašeho interiéru útulnou oázu klidu. Teplo vychází přes keramické kachle, které jej akumulují. Vydrží teplá po mnoho hodin. Navíc vypadají prostě skvěle. Mohou být klasická i supermoderní. Potřebujete na ně však již víc místa.

Z kachlových kamen uděláte systém vytápění pro celý dům. Stačí pak přikládat na jednom místě, aby příjemné teplo ze dřeva prostoupilo každičkým pokojem.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...