Krbové nářadí vybírejte pečlivě nejen kvůli bezpečí

Krb je běžnou součástí domů. Jak pro možnost vytvoření příjemné atmosféry, tak i proto, že lze pomocí něho také vytápět. S jeho pořízením souvisí i nutnost zakoupení příslušenství. Základem by mělo být takzvané krbové nářadí. Jak ho vybrat s ohledem na bezpečnost a další parametry?

Kdo má krb, ten bude potřebovat i krbové nářadí. Jak a podle čeho vybrat to pravé? Podívejte se na hlavní cesty, kterými se při výběru vydat.

Každý kdo má doma krb jistě ví, že jeho obsluha vyžaduje nějaké ty zkušenosti, stejně jako vyžaduje i vhodné pomůcky. Tedy praktické krbové nářadí. Topení v krbu není jenom o přikládání polínek. Ty se často musí v krbu i správně umístit, postrčit nebo otočit. Dále s krbem souvisí i nutnost jeho pravidelného čištění. Ve všech případech dokáže pomoci sortiment, kterým je krbové nářadí.

photo 1538944638199 8959fbda4646 e1539684166329

Co obsahují základní sady?

Jde o sortiment, který rozhodně není nutné kupovat samostatně. Na trhu lze pořídit již hotové sady, které obsahují vše potřebné. Jejich kladem je jak to, že obsahují všechny nezbytné pomůcky spojené se základní péčí o krb, tak i tom, že jsou vyrobeny i ve stejném designu. Ty úplně základní sady dnes obsahují hlavně klasický pohrabáč, dále také lopatku, smetáček, ale třeba i kleště na polínka. Tak obvykle vypadá základní 4 dílná sada. Kdo je náročnější, může sáhnout i po jiných variantách, které obsahují třeba i 6 kusů, které pomohou v lepší manipulaci se samotnými polínky.

photo 1521782462922 9318be1cfd04 e1539684254345

Řešení včetně stojanu by mělo být samozřejmostí

Výběr krbového nářadí by měl být spojen i s tím, že si každý promyslí, kam ho bude ukládat. Mít ho jenom tak položené na zemi u krbu je často nevzhledné a také nepraktické. Možné je ho mít pověšené na zdi, ale mnohem praktičtější jsou různé stojany. Je naprosto běžné, že ty jsou součástí na trhu prodávaných sad. Jsou vyrobeny ze stejného materiálu a v podobném designu. Některé nabídnou i úložný prostor na špalíčky nebo další doplňky.

Myslete na kvalitu a bezpečnost

Praktičnost využití je základ. Dále je důležité hledět i na několik dalších věcí. Kvalita by měla být na prvních místech. Je spojena s tím, že by krbové nářadí mělo působit robustním a odolným dojmem, což se následně podepíše také na jeho životnosti. Roli při výběru však musí hrát také celková bezpečnost, která je také velmi důležitá. Hlavně s ohledem na to, aby nedošlo k výraznému popálení. Samozřejmostí by tak měla být kvalitní izolovaná rukojeť, vyrobená z jiného materiálu. Ta se ani po delším používání nářadí v přímém žáru nezahřeje a nebude problém s udržením.

photo 1522156373667 4c7234bbd804

Nezapomínejte na design

Už to, že krbové nářadí bude umístěno ve stojanu, jasně přispívá k jeho estetického dojmu. Stane se nejenom nezbytností při topení, ale zajímavým estetickým doplňkem. Toto jasně podporuje využití různých materiálů, jejich tradiční i netradiční odstíny, stejně jako více či méně obvyklé tvary.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...