Kvalitní polštáře jsou klíčem ke spokojenému spánku. Vyberte si ten pravý!

Všichni dobře víme, že když se vyspíme do růžova, je celý den už od rána daleko lepší. Na tom, že na dobrém spánku velmi záleží, se shodneme všichni. K tomu je však důležitý správný výběr polštáře. Už dávno však neplatí, že polštář měl být jen ozdobou postele. Pro dokonalý relax by měl také splňovat pár požadavků. V posteli strávíme zhruba třetinu dne, tudíž bychom si měli dát záležet na výběru ložního vybavení.

V dnešní době firmy nabízí nepřeberné množství lůžkovin, že se v tom člověk může jen stěží orientovat. Na výběr jsou polštáře z různých materiálů, tvarů a velikostí. Podle následujících pravidel však určitě vyberete takové, které vám zajistí uvolňující a ničím nerušený spánek.

Pro výběr kvalitního polštáře je hlavní to, aby dostatečně podpíral páteř v přirozené poloze, měl by být hypoalergenní vůči roztočům a v neposlední řadě také pohodlný, flexibilní, a také měl třeba i něco navíc!

pillow 1890940 960 720 e1552145338766

 

Na tvaru a poloze ve spánku záleží

Nejprve je důležité si ujasnit, zda potřebujete polštář anatomický či klasický. Lidem, kteří spí zejména na boku a na zádech, bude lépe vyhovovat polštář anatomický. Pro ty, kteří spí na břiše nebo spánkové polohy střídají, bude nejvíce vyhovovat klasický polštář.

Od tohoto určení se také odvíjí velikost polštáře. Pokud rádi spíte na břiše, vaše páteř nejlépe ocení měkký, nízký polštář. Lidé spící na zádech a na boku zase potřebují vyšší, středně měkký polštář, který udrží páteř v přirozeně zakřivené poloze a bude oporou pro hlavu, ramena a krk. Pokud často měníte polohy, měli byste zkombinovat všechny výše uvedené funkce polštářů dohromady. Dobré je si pořídit středně měkký a středně vysoký polštář s pružnou náplní.  

Ani výška polštáře se nesmí podcenit. Tu vybírejte podle vaší matrace. Vysoký polštář se hodí zejména k měkčí matraci a ocení ho také lidé spící na boku, kterým zajistí lepší podporu hlavy a krku. Nižší polštáře jsou vhodné spíše pro tvrdší matraci, a ty, kteří spí na zádech nebo na břiše.

Brotex Polštář AntiStress 70x90cm 900g se zipem kuličky UNICO
Brotex Polštář AntiStress 70x90cm 900g se zipem kuličky UNICO

Náplň vhodná pro alergiky i pro lidi s bolestmi páteře

Klasické péřové polštáře poskytují komfort pro blahodárný odpočinek. Jsou velmi pohodlné a vhodné zejména pro ty, kteří hledají měkkost a oporu zároveň.

Pokud však trpíte alergiemi, měli byste při výběru polštářů dávat pozor a zaměřit se zejména na hypoalergenní. Prachoví roztoči si libují v peří, jestli máte alergii právě na ně, vybírejte polštáře naplněné mikrovlákny nebo paměťovou pěnou.

Správný výběr polštáře vám také pomůže zatočit s bolestmi páteře. Bolest krční páteře může mít mnoho příčin. Jednou z nich může být také spaní na nevhodném polštáři nebo matraci. V tomto případě byste neměli otálet s koupí anatomicky tvarovaného polštáře s paměťovou pěnou či gelovou náplní, který uleví jak vašemu krku, tak zároveň pomůže cirkulaci krevního oběhu. Tyto polštáře se pohybují cenově sice trochu výše, avšak mají dlouhou životnost. Kromě  zmíněných nabízí i plno dalších benefitů, jako je potah proti plísním a bakteriím. Dají se také prát pohodlně v pračce, aniž by došlo k narušení struktury.

PerDormire BIO WAVE - paměťový anatomický polštář
PerDormire BIO WAVE – paměťový anatomický polštář

Polštáře, které vám provoní postel

Víte, že například levandule má uklidňující účinky v jakékoliv podobě ji používáte? Právě taková vlastnost se skvěle hodí do ložnice. Zklidňující bylinky zapuštěné v polštářích vám pomohou s uvolněním po náročném dni a navodí vám příjemnou atmosféru před spaním. S takovými polštáři přicházejí jen krásné sny. Většina z nich se dá také nahřívat, což krásně pomůže při bolestech břicha nebo jen pro rychlejší zahřátí v posteli.  

Bylinky v polštářích pomáhají také od nespavosti, která čas od času postihla snad každého z nás. Díky příjemné vůni se už nemusíte bát, že strávíte dvě hodiny převalováním v posteli ze strany na stranu a ne a ne usnout. Stačí jen přičichnout a za pár minut ucítíte, jak se vám zavírají oči.

Tak či onak, správným výběrem lůžkovin si každý může vytvořit svoji oázu klidu, kam se bude každý den s radostí vracet. Díky pár tipům si můžete vybrat produkty přesně na míru, a tím udělat svoji ložnici ještě útulnější.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...