Látková tapiserie oživí váš domov

Sem tam každého z nás napadne, jak znovu a znovu oživit naše obydlí. Dodat domovu šmrnc a nádech něčeho nového potěší nás i naše návštěvy. Zajímavou variantou, jak vyšperkovat některou část domu či bytu může být také moderní látková tapiserie. Obdoba jednolité klasické tapety v látkové podobě oživí jakoukoliv místnost. Využití navíc může být různorodé.

Oživte svoji ložnici tapiserii - zdroj
Oživte svoji ložnici tapiserii – zdroj

Látkové tapiserie jsou k dostání v různých barvách, potiscích a také tvarech. Někomu by se mohla líbit květinová varianta v kulatém provedení, jinému třeba batikovaný čtverec. Látkovou tapetu lze využít kdekoliv – na stěnu, přes postel, ke skrytí vad na zdech před malováním či rekonstrukcí a podobně.

Čelo postele

Jednou z mnoha možností, jak látku využít, je umístit ji za čelo postele. Prostor získá zcela nový nádech a ložnice jinou atmosféru. Tapeta mírně zútulní ložnici. Hodí se k ložnicím alternativního nebo bohemian stylu. Populární jsou harmonické mandala tapiserie, vybírat můžete také z kontrastních pestrých látek.

TIP: K tapetě přidejte řetězové osvětlení, rozvěste jej přes ni a vykouzlíte tak naprosto úžasný dojem.

Televize

Jestli stále váháte, co se zdí za televizí a nechce se vám malovat ani tapetovat, tapiserie je jednoduchou volbou. Látku dle vašich požadavků stačí pověsit. Volte opět podle stylu obývacího pokoje. Ve srubu vynikne temný les, v moderním bytě pestré barevné geometrické vzory. Pohrajte si s fantazií.

TIP: Zajímavého výsledku docílíte také umístěním asymetricky.

Dětský pokojíček

Zútulněte pokojík svým dětem. Látka působí hřejivěji než výmalba či tapety. Snadno tak své ratolesti oživíte prostor a dítěti rozhodně uděláte radost motivem například z jeho oblíbené pohádky. Látku můžete umístit podél dětské postele, nebo jako pozadí k psacímu stolu.

TIP: Látky můžete použít také jako dětský bunkr. Stačí zavěsit na patrovou postel. Získáte hezkou dekoraci a dítko bude mít svou skrýš.

Dekorace

Poslední variantou může být použití jako dekorace. Můžete oživit jakoukoliv prázdnou zeď. Umístit lze také například za pohovku nebo k jídelnímu koutu, je zcela na vás, k čemu tapestrii použijete. Bohatou inspiraci nabízí například již zmíněný boho styl bydlení, který je aktuálním trendem.

TIP: Tapiserii lze také svěsit ze stropu, ten tak snížit a získat měkký příjemný prostor. Využít jako plachtu můžete také na balkóně či terase a vytvořit si vlastní čajový či kávový exotický kout.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...