Látková tapiserie oživí váš domov

Sem tam každého z nás napadne, jak znovu a znovu oživit naše obydlí. Dodat domovu šmrnc a nádech něčeho nového potěší nás i naše návštěvy. Zajímavou variantou, jak vyšperkovat některou část domu či bytu může být také moderní látková tapiserie. Obdoba jednolité klasické tapety v látkové podobě oživí jakoukoliv místnost. Využití navíc může být různorodé.

Oživte svoji ložnici tapiserii - zdroj
Oživte svoji ložnici tapiserii – zdroj

Látkové tapiserie jsou k dostání v různých barvách, potiscích a také tvarech. Někomu by se mohla líbit květinová varianta v kulatém provedení, jinému třeba batikovaný čtverec. Látkovou tapetu lze využít kdekoliv – na stěnu, přes postel, ke skrytí vad na zdech před malováním či rekonstrukcí a podobně.

Čelo postele

Jednou z mnoha možností, jak látku využít, je umístit ji za čelo postele. Prostor získá zcela nový nádech a ložnice jinou atmosféru. Tapeta mírně zútulní ložnici. Hodí se k ložnicím alternativního nebo bohemian stylu. Populární jsou harmonické mandala tapiserie, vybírat můžete také z kontrastních pestrých látek.

TIP: K tapetě přidejte řetězové osvětlení, rozvěste jej přes ni a vykouzlíte tak naprosto úžasný dojem.

Televize

Jestli stále váháte, co se zdí za televizí a nechce se vám malovat ani tapetovat, tapiserie je jednoduchou volbou. Látku dle vašich požadavků stačí pověsit. Volte opět podle stylu obývacího pokoje. Ve srubu vynikne temný les, v moderním bytě pestré barevné geometrické vzory. Pohrajte si s fantazií.

TIP: Zajímavého výsledku docílíte také umístěním asymetricky.

Dětský pokojíček

Zútulněte pokojík svým dětem. Látka působí hřejivěji než výmalba či tapety. Snadno tak své ratolesti oživíte prostor a dítěti rozhodně uděláte radost motivem například z jeho oblíbené pohádky. Látku můžete umístit podél dětské postele, nebo jako pozadí k psacímu stolu.

TIP: Látky můžete použít také jako dětský bunkr. Stačí zavěsit na patrovou postel. Získáte hezkou dekoraci a dítko bude mít svou skrýš.

Dekorace

Poslední variantou může být použití jako dekorace. Můžete oživit jakoukoliv prázdnou zeď. Umístit lze také například za pohovku nebo k jídelnímu koutu, je zcela na vás, k čemu tapestrii použijete. Bohatou inspiraci nabízí například již zmíněný boho styl bydlení, který je aktuálním trendem.

TIP: Tapiserii lze také svěsit ze stropu, ten tak snížit a získat měkký příjemný prostor. Využít jako plachtu můžete také na balkóně či terase a vytvořit si vlastní čajový či kávový exotický kout.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...