Lednice jako ozdoba kuchyně! Letí retro design i fototapety

Lednice patří do povinné výbavy každé běžné domácnosti, ale pouze velmi malé množství lidí nad ní přemýšlí jako nad interiérovým doplňkem a ozdobou celé kuchyně. Objevte aktuální trendy a udělejte z ledničky hvězdu vašeho bydlení.

Klarstein PopArt-Bar červená chladnička, 136L retro design, 3 patra, přihrádka na zeleninu, A +
Klarstein PopArt-Bar červená chladnička, 136L retro design, 3 patra, přihrádka na zeleninu, A +

 

Když se podíváte na běžnou nabídku ledniček do domácnosti, s největší pravděpodobností na vás vykoukne hromada bílých krabic, které se navenek liší maximálně tak logem výrobce. V tom lepším případě máte možnost zahlédnout v zástupu také několik šedých a stříbrných kousků. Není to tak trošku nuda? Věnujte hledání o něco víc času a darujte si do kuchyně stylovou ledničku, která na sebe dokáže strhnout pozornost.

Výrazné barvy nezklamou

Razíte heslo, že bílou přeci nic nezkazíte? V případě kuchyňských linek a pomocníků to bohužel není pravda. Poslední trendy hovoří jasnou řečí a nudné vybavení kuchyně nahrazují pestrobarevné kousky, které nelze přehlédnout. Například volně stojící červená lednice provokuje zrak a přináší do kuchyňského prostoru až překvapivě velké množství energie.

Dalším skvělým tipem jsou pastelové odstíny. Velmi snadno je sladíte s ostatními elektrospotřebiči a dalším vybavením od prostírání po jídelní sadu. Pokud vás čeká rekonstrukce kuchyně, již předem byste o primární barvě měli mít jasno. Ušetříte si tak dost času. Neváhejte si zjistit, jaké máte vlastně možnosti a jaké barvy ledniček jsou k dispozici. Výrazné povrchy nebývají dražší než bílá klasika.

Retro křivky lednici sluší

Znáte je ze starších filmů, možná měla jednu z nich vaše babička. Zaoblené retro lednice s výraznými madly jsou unikátní kombinací moderních technologií a starého vzhledu, do kterého je tak jednoduché se zamilovat. Opět je máte možnost pořídit v celé řadě výrazných barev. Retro designu byste měli podřídit také zbytek kuchyně, jinak bude celek působit nevyváženě. To však nic nemění na tom, že retro má šťávu!

Fototapeta samolepící na lednice - Srdíčka proutěné
Fototapeta samolepící na lednice – Srdíčka proutěné

Ozdoby na dveře lednice patří

Ono pomyslné teplo domova je o maličkostech. Vykouzlí vám úsměv na rtech, jsou nezaměnitelným důkazem toho, že někde jste opravdu doma. Ozdoby na dveře lednice zkrátka patří. Neváhejte „chladné krabici“ vdechnout život kresbami vašich dětí, magnety z dovolených a osobními vzkazy. Pokud by to přeci jen nestačilo, máte možnost vyjádřit váš vkus samolepicími fototapetami na lednici. Na výběr máte z opravdu velkého množství motivů.

Proč přemýšlet nad vzhledem lednice?

Do kontaktu s lednicí přicházíte denně hned několikrát. Někteří se s ní potkávají dokonce i v noci. Je tak zcela očividné, že vzhled lednice by vám měl dělat radost. Samostatně i v kontextu s tím, jak vypadá vaše kuchyně.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...