Lesklá inspirace – měď v interiéru

Měď je stále v kurzu – a přesně to je důvod, proč se i vy můžete nechat inspirovat a zařadit její půvabný lesk do svého domova v podobě doplňků či dekorací. Protkejte interiér měděným teplem. Váš domov bude zářit, přesně jako tento vznešený kov.

Stojací lampa Searchlight GIRAFFE EU4185-5CU
Stojací lampa Searchlight GIRAFFE EU4185-5CU

 

Měděný odstín odráží své okolí, jasně a čistě. Chcete-li docílit působivého a hřejivého vyznění interiéru, s měděným dekorem se rozhodně nespletete. Chcete tipy? Tak tady jsou!

 

Kuchyně protkaná teplem

Chcete podtrhnout eleganci ve vaší kuchyni? Přidejte několik měděných prvků. Místnost dokonale prohřejete a dodáte jí punc noblesy. Co všechno pořídit právě do kuchyně? Nabízí se hned několik variací na měděnou krásu. Že rádi vaříte? A co takhle nádobí s měděnou povrchovou úpravou? Kromě nádobí se však v kuchyni neztratí třeba měděné policové díly, věšáky nebo osvětlení. A jednoznačně nezapomeňme na hodiny. Vyzkoušíte to?

 

Osvětlení dělá divy

Osvětlení je často dominantou prostoru. Aby na sebe strhlo pozornost, zkuste pořídit měděné lustry nebo lampičky. Jako důležitý faktor interiérového designu je osvětlení tím prvkem, na kterém kovový lesk úžasně vynikne, a světlo bude svítit naprosto dokonale. A jaké jsou trendy mezi svítidly? Třeba měděná povrchová úprava v tandemu s okázalým mramorem. Aby lampička byla skutečnou dekorací, která vás potěší také na pohled.

Závěsná lampa se třemi stínidly měděná
Závěsná lampa se třemi stínidly měděná

 

Kouzelná atmosféra

Chcete-li začít s maličkostmi, můžete pořídit třeba měděné svícny. Světlo svíček hřeje už samo o sobě, natož ve spojení s měděným leskem. Kromě klasickým svícnů jsou hitem také oblíbené lucerny, vhodné pro použití v interiéru i exteriéru. Prostor, který prozáříte mědí a světlem svíček, získá na útulnosti. A jestliže toužíte po skutečné moderně, pak se nabízí geometrické stojany na svíce. Prostě bydlete aktuálně – podle nejnovějších trendů.

 

Květiny v trendy hávu

Obaly na květiny jsou důležitým dekoračním prvkem. Zeleň by neměla chybět v jakémkoli interiéru. To, jak odíte své rostliny, rozhodne o atmosféře v místnosti. Co spojíte se zelenými akcenty? Třeba měď! Zkuste dostat kovový lesk do svého domova snadno a nenásilně – prostřednictvím květináčů.

 

Doplňky s dotekem mědi

A o dekorování v měděných tónech bychom mohli psát další a další články. Můžete pořídit měděné rámečky, měděné stolky nebo třeba měděné drobné dekorace. Pokud však patříte mezi ty z nás, kteří si mědí v interiéru nejsou jisti, zkuste to jednoduše. Pořiďte si metalickou měděnou barvu ve spreji a proměňte některé ze starých doplňků, abyste zjistili, zda si s kouzelnou mědí budete rozumět. A když bude odpověď ano? Pak nastal čas vrhnout se na nákupy a protkat váš domov měděnou harmonií!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...