Luxusní ložnice na počkání? Stačí vybrat ten správný přehoz

Když chcete vaší ložnici dodat punc exkluzivity a luxusní image, nemusíte mít nutně k dispozici velký rozpočet. Ve skutečnosti vám stačí vsadit na vhodný přehoz, který má jedinečnou schopnost okamžitě proměnit vzhled ložnice. Podívejte se na pár tipů!

Bavlněný lehký přehoz na dvoulůžko Hurrem, 200 x 230 cm
Bavlněný lehký přehoz na dvoulůžko Hurrem, 200 x 230 cm

Skromné bydlení není žádnou ostudou a určitá dávka minimalismu je dokonce v kurzu. To však nic nemění na tom, že pokud chcete k vám domů přeci jen propašovat nějaký ten luxus, měli byste začít právě v ložnici. Je totiž velmi příjemné si po náročném dni lehnout do velké a pohodlné postele, ve které se budete cítit skvěle. A stejně tak je fajn vstávat s pohledem na krásné prostředí. Dojem luxusu přináší do interiéru především materiály, a proto se podívejte, jak toho můžete využít v případě postelového přehozu.

První, čeho si v ložnici všimnete

Jakmile vstoupíte do ložnice, zpravidla si veškerou pozornost získá postel. Tato dominantní část vybavení je základním pilířem toho, jak bude ložnice působit. Stará a ošklivá postel s nekvalitním povlečením úsměv nikomu nevykouzlí, a proto zapřemýšlejte nad tím, jak postel obléknout do atraktivnějšího hávu. Nemusíte ihned investovat do nové konstrukce a povlečení. Jeden pečlivě vybraný přehoz bude plnit požadovanou funkci dlouhodobě a navíc je až překvapivě dostupný. Jaké designy byste měli zvažovat?

Přehoz Luisa
Přehoz Luisa

Zlaté pruhy nezklamou

Luxusní postelové přehozy jsou dostupné v mnoha různých provedeních. Jednou z velmi populárních kombinací je tmavá látka s metalickými pruhy. Velmi dobře vypadají zlaté pruhy. Když je sladíte s polštáři, výsledek bude působit velmi elegantně.

Skvělým tipem jsou také originální ornamenty. U nich si pouze dejte pozor na to, aby nepůsobily zbytečně kýčovitě a nekombinovaly více odstínů barev. Například orientální vzory se nehodí do každé ložnice a už vůbec nemusí působit luxusně. To stejné platí o květinových vzorech. U nich si dávejte velký pozor na to, aby nepůsobily dětinsky.

DaunenStep Přehoz z prachového peří IDEA MEDIUM A437B, 270x260 cm
DaunenStep Přehoz z prachového peří IDEA MEDIUM A437B, 270×260 cm

Polyester je základ

Nejčastěji prodávané a cenově nejdostupnější jsou přehozy vyrobené z polyesteru. Velkou výhodou je fakt, že se nezmačkají ani při opakovaném balení a vybalování. Pokud přeci jen toužíte po něčem exkluzivním, zkuste prošívané přehozy z bavlny, bambusového vlákna nebo hedvábí. Lepší materiály poskytují jemný, nadýchaný a hřejivý pocit.

Na praktičnost se nezapomnělo

Přehoz rozhodně není klasickým povlečením. Nemusíte ho navlékat a okamžitě lze použít jako přikrývka, což ocení především lidí, kteří nechtějí kvůli odpolednímu šlofíčku kompletně rozestlat. Správně vybraný přehoz bude vypadat luxusně a poslouží po celý rok. V létě bude lehký, v zimě dokáže doplnit běžné peřiny a poskytnout další vrstvu, pod kterou vám bude teplo.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...