Luxusní osvětlení a podsvícení nábytku je nyní v kurzu

Jste přesvědčeni, že je ve vašem interiéru vše na správném místě, ale přesto máte dojem, že by potřeboval oživit nebo doladit? Zkuste svému nábytku dopřát více světla a využijte k tomu neotřelé metody. Poradíme vám, jak na to.

Chcete dodat interiéru větší šmrnc a dotáhnout jej po estetické stránce? Zkuste využít různé formy podsvícení a osvětlení nábytku.

Světlo může dělat hotové divy. Stačí si s ním trochu pohrát a dříve fádní interiér může získat úžasné charisma a působit moderně a trendy. Nemusíte se přitom omezovat jen na lustry a lampy, rozzářit můžete i nábytek. A to hned několika způsoby. Jednou z možností je pořízení vybavení, které už vlastní osvětlení má. Jsou to často různé vitríny a vinotéky. Že nechcete pořizovat nový nábytek? Nevadí, i tak si můžete se světlem dostatečně pohrát.

photo 1512916194211 3f2b7f5f7de3 e1538317334872

Co vše může svítit?

Většina domů a bytů se omezuje na osvětlení nástěnné a na lustry, bodové lampy a další samostatné zdroje. Světlo ale může produkovat i bytové zařízení, které k tomu není přímo určeno. V dnešní době můžete takových produktů najít obrovské množství. Jsou to různé regály, prosklené vitríny, ale třeba i stoly, sedačky, zrcadla, rozmanité bytové dekorace, ba i obrazy a jiná umělecká díla.

Světelné koule Premium Whites - 20 LED 1915
Světelné koule Premium Whites – 20 LED 1915

Správné nasvícení dodá interiéru zcela nový rozměr. Pokud jej budete dávkovat správně a s rozmyslem, vytvoříte velice stylový prostor z každého pokoje.

Proč si dopřát více světla?

Podsvícení různého vybavení a nábytku nemusí být jenom krásné. Kromě estetického dojmu hraje obvykle důležitou roli i praktická stránka. Například podsvícené zrcadlo v koupelně nebo předsíni působí nejen elegantně, ale určitě se v něm i lépe uvidíte. Podsvícená vitrína dokáže upoutat pozornost a zvýraznit ukrytý obsah. Osvětlené schodiště je bezpečnější a tak dále.

OPOCZNO - ZRCADLO METROPOLITAN 80 S LED OSVĚTLENÍM
OPOCZNO – ZRCADLO METROPOLITAN 80 S LED OSVĚTLENÍM

Jak vytvořit vlastní osvětlení?

Pokud se nechcete nechat svazovat nabídkou dekorací a nábytku s již zabudovaným osvětlením, můžete se pustit do vytváření nové atmosféry interiéru i svépomocí. Výhodou je, že můžete popustit uzdu své fantazii i uměleckému a estetickému citu. Svůj dům si zařídíte podle sebe.

K tomuto účelu jsou určeny například speciální LED pásky s drobnými diodami. Jejich výhodou je opravdu univerzální použití. Tyto pásky můžete jakkoli rozstříhat a umístit nebo přilepit kamkoli. Výběr barev je navíc vynikající. Můžete si zvolit třeba elegantní modrou s útulnou zelenou do obývacího pokoje a vášnivější červenou do ložnice. Energetická spotřeba těchto pásků je přitom naprosto minimální.

Šatní skříň se zrcadly a osvětlením BERGAMO dub santana
Šatní skříň se zrcadly a osvětlením BERGAMO dub santana

Kromě pásků ale můžete využít například i různé LED bodovky a panely a další zdroje. Možností je dnes více než dostatek. Necháte se jimi zlákat a vyzkoušíte, jak by zrovna váš nábytek vypadal s efektním podsvícením?

 

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...