Luxusní osvětlení a podsvícení nábytku je nyní v kurzu

Jste přesvědčeni, že je ve vašem interiéru vše na správném místě, ale přesto máte dojem, že by potřeboval oživit nebo doladit? Zkuste svému nábytku dopřát více světla a využijte k tomu neotřelé metody. Poradíme vám, jak na to.

Chcete dodat interiéru větší šmrnc a dotáhnout jej po estetické stránce? Zkuste využít různé formy podsvícení a osvětlení nábytku.

Světlo může dělat hotové divy. Stačí si s ním trochu pohrát a dříve fádní interiér může získat úžasné charisma a působit moderně a trendy. Nemusíte se přitom omezovat jen na lustry a lampy, rozzářit můžete i nábytek. A to hned několika způsoby. Jednou z možností je pořízení vybavení, které už vlastní osvětlení má. Jsou to často různé vitríny a vinotéky. Že nechcete pořizovat nový nábytek? Nevadí, i tak si můžete se světlem dostatečně pohrát.

photo 1512916194211 3f2b7f5f7de3 e1538317334872

Co vše může svítit?

Většina domů a bytů se omezuje na osvětlení nástěnné a na lustry, bodové lampy a další samostatné zdroje. Světlo ale může produkovat i bytové zařízení, které k tomu není přímo určeno. V dnešní době můžete takových produktů najít obrovské množství. Jsou to různé regály, prosklené vitríny, ale třeba i stoly, sedačky, zrcadla, rozmanité bytové dekorace, ba i obrazy a jiná umělecká díla.

Světelné koule Premium Whites - 20 LED 1915
Světelné koule Premium Whites – 20 LED 1915

Správné nasvícení dodá interiéru zcela nový rozměr. Pokud jej budete dávkovat správně a s rozmyslem, vytvoříte velice stylový prostor z každého pokoje.

Proč si dopřát více světla?

Podsvícení různého vybavení a nábytku nemusí být jenom krásné. Kromě estetického dojmu hraje obvykle důležitou roli i praktická stránka. Například podsvícené zrcadlo v koupelně nebo předsíni působí nejen elegantně, ale určitě se v něm i lépe uvidíte. Podsvícená vitrína dokáže upoutat pozornost a zvýraznit ukrytý obsah. Osvětlené schodiště je bezpečnější a tak dále.

OPOCZNO - ZRCADLO METROPOLITAN 80 S LED OSVĚTLENÍM
OPOCZNO – ZRCADLO METROPOLITAN 80 S LED OSVĚTLENÍM

Jak vytvořit vlastní osvětlení?

Pokud se nechcete nechat svazovat nabídkou dekorací a nábytku s již zabudovaným osvětlením, můžete se pustit do vytváření nové atmosféry interiéru i svépomocí. Výhodou je, že můžete popustit uzdu své fantazii i uměleckému a estetickému citu. Svůj dům si zařídíte podle sebe.

K tomuto účelu jsou určeny například speciální LED pásky s drobnými diodami. Jejich výhodou je opravdu univerzální použití. Tyto pásky můžete jakkoli rozstříhat a umístit nebo přilepit kamkoli. Výběr barev je navíc vynikající. Můžete si zvolit třeba elegantní modrou s útulnou zelenou do obývacího pokoje a vášnivější červenou do ložnice. Energetická spotřeba těchto pásků je přitom naprosto minimální.

Šatní skříň se zrcadly a osvětlením BERGAMO dub santana
Šatní skříň se zrcadly a osvětlením BERGAMO dub santana

Kromě pásků ale můžete využít například i různé LED bodovky a panely a další zdroje. Možností je dnes více než dostatek. Necháte se jimi zlákat a vyzkoušíte, jak by zrovna váš nábytek vypadal s efektním podsvícením?

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...