Minimalismem k zenové koupelně

Minimalismus se stejně jako mnohé další umělecké styly přerodil ve styl životní. I přesto, že tento ho nemusíte sdílet, nechte si jím poradit alespoň v pár aspektech při vybavování koupelny a zaručeně toho nebudete litovat. Jde v něm hlavně o plynulost, jemné linie a jednoduchost. Minimalistické změny dokážou působit velmi relaxačně. Zde je pár triků, které z obyčejné koupelny udělají klidné a příjemné vodní království.

photo 1521783593447 5702b9bfd267

Vhodná paleta barev

Pro klidné chvíle strávené v koupelně se stačí držet základního pravidla – v jednoduchosti je krása. Zvolte si například pouze jednu základní barvu, která ve vás vyvolává pocit klidu, a koupelnu si vylaďte pouze do jejích odstínů. V případě, že základní vybavení koupelny máte v klasické bílé barvě, můžete k němu zvolit koupelnový nábytek se vzhledem přírodního materiálu. Na rozdíl od bílých skříněk či poliček nepůsobí tak sterilně a dodá místu trochu zenové energie z přírody.

U synchronizace barev se zaměřte ale i na detaily. Dejte si záležet, aby vaše umyvadlová baterie, sprchová hadice, ručky od koupelnových skříněk nebo držák na toaletní papír byly sladěny jen do jednoho kovového odstínu. Díky tomu vám v prostoru nebude žádná barva výrazně vyčnívat a vše bude působit plynule.

photo 1418754356805 b89082b6965e e1559068793161

Nekončící sprchové kouty

Pokud vám to možnosti dovolují, zvolte pro svou koupelnu sprchový kout bez rámů se stěnami z čirého skla. Výborně se navíc hodí do malých koupelen, protože opticky zvětšuje jejich prostor. Jelikož sklo není ničím ohraničené, zdá se, že nikde nekončí a nevytváří tak předěl mezi sprchovým koutem a stropem. Pohled tak není ničím rušen. Tento druh sprchových koutů má však i své další výhody. Bez rámů se vám nemá kde usazovat prach ani plíseň, takže máte při úklidu koupelny o jednu starost méně.

MAXMAX Sprchový kout WILSON 90x90 cm
MAXMAX Sprchový kout WILSON 90×90 cm

To ošklivé schovejte za zeď

Závěsný záchod má mnoho praktických výhod. Například už nemusíte řešit usazování prachu a jiných nečistot v nedostupné spáře mezi zemí a nohou od záchodu. Navíc zabírá v místnosti mnohem méně místa, jelikož celá nevzhledná nádrž s vodou je schovaná ve stěně za mísou, a díky tomu působí mnohem elegantněji.

Dva je lepší než jeden

Podobného, i když menšího efektu dosáhnete i s umyvadlovou baterií nainstalovanou do zdi. Sehnat se dají i takové verze, kdy ze zdi vystupuje samostatně páka na ovládání a výtok. Dva menší objekty jsou pro oko rozhodně příjemnější než jeden masivní. V případě, že máte dlaždičky v podobné barvě jako baterii, vám s pozadím může dokonale splynout. Umyvadlo bude navíc bez jakýchkoliv doplňků působit čistě, jednotně a neukončeně.

bathroom 809820 960 720 e1559068907935

Když se těchto tipů budete držet, nebude vás ve vaší koupelně nic bít do očí a každé ráno po probuzení se v této oáze klidu můžete připravit na nastávající den.

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...