Minimalismem k zenové koupelně

Minimalismus se stejně jako mnohé další umělecké styly přerodil ve styl životní. I přesto, že tento ho nemusíte sdílet, nechte si jím poradit alespoň v pár aspektech při vybavování koupelny a zaručeně toho nebudete litovat. Jde v něm hlavně o plynulost, jemné linie a jednoduchost. Minimalistické změny dokážou působit velmi relaxačně. Zde je pár triků, které z obyčejné koupelny udělají klidné a příjemné vodní království.

photo 1521783593447 5702b9bfd267

Vhodná paleta barev

Pro klidné chvíle strávené v koupelně se stačí držet základního pravidla – v jednoduchosti je krása. Zvolte si například pouze jednu základní barvu, která ve vás vyvolává pocit klidu, a koupelnu si vylaďte pouze do jejích odstínů. V případě, že základní vybavení koupelny máte v klasické bílé barvě, můžete k němu zvolit koupelnový nábytek se vzhledem přírodního materiálu. Na rozdíl od bílých skříněk či poliček nepůsobí tak sterilně a dodá místu trochu zenové energie z přírody.

U synchronizace barev se zaměřte ale i na detaily. Dejte si záležet, aby vaše umyvadlová baterie, sprchová hadice, ručky od koupelnových skříněk nebo držák na toaletní papír byly sladěny jen do jednoho kovového odstínu. Díky tomu vám v prostoru nebude žádná barva výrazně vyčnívat a vše bude působit plynule.

photo 1418754356805 b89082b6965e e1559068793161

Nekončící sprchové kouty

Pokud vám to možnosti dovolují, zvolte pro svou koupelnu sprchový kout bez rámů se stěnami z čirého skla. Výborně se navíc hodí do malých koupelen, protože opticky zvětšuje jejich prostor. Jelikož sklo není ničím ohraničené, zdá se, že nikde nekončí a nevytváří tak předěl mezi sprchovým koutem a stropem. Pohled tak není ničím rušen. Tento druh sprchových koutů má však i své další výhody. Bez rámů se vám nemá kde usazovat prach ani plíseň, takže máte při úklidu koupelny o jednu starost méně.

MAXMAX Sprchový kout WILSON 90x90 cm
MAXMAX Sprchový kout WILSON 90×90 cm

To ošklivé schovejte za zeď

Závěsný záchod má mnoho praktických výhod. Například už nemusíte řešit usazování prachu a jiných nečistot v nedostupné spáře mezi zemí a nohou od záchodu. Navíc zabírá v místnosti mnohem méně místa, jelikož celá nevzhledná nádrž s vodou je schovaná ve stěně za mísou, a díky tomu působí mnohem elegantněji.

Dva je lepší než jeden

Podobného, i když menšího efektu dosáhnete i s umyvadlovou baterií nainstalovanou do zdi. Sehnat se dají i takové verze, kdy ze zdi vystupuje samostatně páka na ovládání a výtok. Dva menší objekty jsou pro oko rozhodně příjemnější než jeden masivní. V případě, že máte dlaždičky v podobné barvě jako baterii, vám s pozadím může dokonale splynout. Umyvadlo bude navíc bez jakýchkoliv doplňků působit čistě, jednotně a neukončeně.

bathroom 809820 960 720 e1559068907935

Když se těchto tipů budete držet, nebude vás ve vaší koupelně nic bít do očí a každé ráno po probuzení se v této oáze klidu můžete připravit na nastávající den.

Čtěte dál!

Industriální styl bydlení: Nový trend

Industriální styl představuje módní vlnu v bydlení. Může být jednoduchý a...

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...